Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért nem nyúl bele...

A Fidesz miért nem nyúl bele rendesen a bérekbe?

Figyelt kérdés

Az álláspiac Magyarországon, Budapestet is beleértve, egy hulladék.

Én a Corvinuson diplomáztam, az ország legjobb egyetemén.Nem gondolom azt,hogy kezdőbérnek annyira elrugaszkodott lenne a német minimálbér összegét kérni.A minimálbért, amit ott kint a rosszabb éttermek konyhai kisegítői,takarítói kapnak.


A valóság mégis az,hogy szemforgatást tapasztalok az összeg hallatán.Pedig, sok esetben jobb diplomám van, jobb egyetemen végeztem, mint a kis HR-es vagy a vezető.


A Fidesznek éppen ezért kellene belenyúlnia.Bőven meglennének a lehetőségek arra,hogy belenyúljon, de még piaci viszonyok maradjanak.


ápr. 26. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

A Corvinuson diplomáztál, és ilyet bírsz kérdezni?...


Ha nekem van egy vállalkozásom, hadd döntsem már el én, hogy mennyit tudok fizetni az alkalmazottamnak! Meg van állapítva a minimálbér, de az afölötti részt hogy dönthetné már el olyan, aki azt se tudja, mennyire nyereséges a cégem?

ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Csinálj magadnak egy vállalkozást! Annyit fizetsz magadnak amennyit akarsz. Vagy amennyit tudsz... 😂
ápr. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Inkább csak ne nyúljon sehova, mert abból jó még nem sült ki.


Egyébként meg manapság diplomatúltermelés van, végezhetsz te a létező legjobb egyetemen, ha ugyanazt a diplomát rajtad kívül még 100-an megkapják félévente, akkor hamar elinflálódik az értéke. Kicsit olyan mint a gyémánt, ami nem azért értékes,amilyen anyagból van,hanem mert nagyon kevés van belőle. Ha gyémánteső hullana, egy idő után a homokkal lenne egyenértékű, hát a diplomák túltermelése is ezt eredményezi.


Nekem 2 diplomám van,és amíg olyan állásban próbáltam dolgozni,ami ahhoz kapcsolódik,elég gyatra fizuk voltak, mert a munkaerő piacot egyáltalán nem érdeklik a diplomák,ha nincs mellé releváns munkatapasztalatod, vagy valamilyen skilled.

Végül felhagytam a diplomáimba való kapaszkodással és elvégeztem egy OKJ-s tanfolyamot egy olyan pénzügyi területen,amire láttam,h van kereslet, és azóta 5x annyit keresek, mint amit egy átlag diplomás. Az államnak pedig semmi köze nincs hozzá,hogy mennyi a fizum,mivel azt tisztán piaci alapon kapom a versenyszférában, úgyhogy a kormány részemről bekaphatja.

ápr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Miért is nyúlna bele ? Akkor a fideszes vállalkozások rosszabbul járnának.
ápr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szikszai.B ***** válasza:
83%

Senkit nem érdekel az, hogy te végig tudtál seggelni akárhány évet valamilyen egyetemen. A diplomáért nem fognak neked fizetni, fizetni akkor fognak, ha leteszel valamit az asztalra.


És az a szomorú, hogy ezt nekem kell elmagyarázni egy random fórumon, ennyi rálatása nincs a világra egy "Corvinusosnak"...

ápr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez most egy baromi nagy ellenreklám volt a Corvinusnak.
ápr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Miért hiszitek el neki hogy a Corvinuson végzett?

Hülyeségeket ír és ezt látjátok is, akkor ezt az állítását miért hiszitek el?

ápr. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
OV megmondta olcsó munkaerő kell, ezért vannak alacsonyan a bérek, hogy összeszerelő üzemben dolgozzanak, nem Ő hanem mi itt lent. Amúgy meg mit vársz a hazúg komcsiktól, és haveri körétől? Alíg várom már, hogy polgárháború legyen, végre le tudjuk tenni a komcsi múltat.
ápr. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Miért hiszitek el neki hogy a Corvinuson végzett? Hülyeségeket ír és ezt látjátok is, akkor ezt az állítását miért hiszitek el?"

Attól, hogy valaki hülyeségeket ír, még lehet diplomája - akár a Corvinusról is. Manapság már kb. mindenkit felvesznek egyetemre, aki egy kicsit is akarja - és nagy részüket nem szórják ki menet közben se...

ápr. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!