Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van remény arra, hogy a...

Van remény arra, hogy a Tiszta-párt megfékezi ezt a féktelen álkeresztény egyháznak való pénzosztást egy lehetséges kormányváltás alkalmával?

Figyelt kérdés

Szerintem az első és legfontosabb lenne, hogy zéró, nulla, semmi támogatást ne adjanak az egyháznak, és mindenféle külföldi templomépítést / felújítást megszüntessenek.


Az egyház szépen tartsa el saját magát a hívei által úgy, mint pl. Németországban.


Ebből az álkeresztényi baromságból is már nagyon nagyon elég.


Kijött a népszámlálási adat is, ahol rekord alacsony számú ember vallotta magát vallásosnak(ráadásul azok között is rengeteg csak reflexből húzta be, mert ezt hallja a TV-ből)


ápr. 29. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nincs.
ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Valamicske remény mindig van. Én is 100%-ban egyetértek azzal, amit írtál. Egyházaknak egyetlen fitying állami támogatást sem szabad kapniuk, ha pedig emiatt nem tudják fenntartani az óvodáikat / iskoláikat / idősotthonaikat stb., akkor majd az állam átveszi őket.
ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Tisza nem egy folyó?🤣😂
ápr. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Nincs remény,ha tényleg konzervatívnak tartja magát a párt celebje.Egyébként megsúgom németeknél már rég nem fedezi az egyházi adó az egyház fenntartását.Államsegélyt kapnak nem is keveset.
ápr. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért Németország szerintem nem a legjobb példa. Ott konkréten az állam hajtja be az egyházadót
ápr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező, a Tisza Párttól nem remélhető az, amit te szeretnél. Ez csak a DK-tól, a Momentumtól és talán még a Kutyapárttól remélhető.
ápr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

"Az egyház szépen tartsa el saját magát a hívei által úgy, mint pl. Németországban."

Mondjuk leírták már előttem, de Németországban más az adózás: ott közvetlenül az állam levonja az egyházi adót a fizetésedből. Ez jobban tetszene Kérdező? :))


Amúgy keresztényként írom: nem kell az egyházaknak támogatás, pláne nem ilyen formában, mint a mostani. A jelenlegi kormány az aprópénzt is úgy adja, hogy óriási hírverést csinál mellé.

Most újítottak fel egy egyházi épületet nálunk. 15 millióból 2 millió volt állami támogatás. Az összes többi a plébánia saját pénze magánszemélyek adomány, illetve az egyházmegye adománya. De az egyházügyi államtitkártól kezdve minden fideszes díszmajom itt mutogatta magát és úgy adták elő, mintha ők újították volna fel. Szóval óvatosan ezekkel a propagandahírekkel.... Így pénzre valóban nincs szükség.

Egyedül az iskolák, kórházak, szociális ellátórendszer anyagi részét kéne megbeszélni, megreformálni, tehát azokat a területeket, ahol az egyházak közfeladatot látnak el.

ápr. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es.

"ott közvetlenül az állam levonja az egyházi adót a fizetésedből. Ez jobban tetszene Kérdező?"


Ez igaz, ha vallod magad valamilyen egyházhoz. Csak akkor van kirchensteuer. Egyéb esetben nálad a lé!


A mostani rendszer viszont egyáltalán nem tetszik, hogy végig mész az országon. Rothadó út, rothadó házak tömege.. a templom pedig csillog-villog.


Nálunk 100x vallásosabb népeknél a templom az utolsó, amire pénz jut, mert mások az értékrendek.


Itt pedig tömik az egyházak zsebét, mert viszik a szavazókat, és az álkeresztény mivoltjára hivatkozva tudnak sok olyan törvényt átvinni, ami amúgy nem menne át.


Elnézést amúgy, elírtam a kérdésben a Tisza pártot :)

ápr. 29. 14:51
 9/11 A kérdező kommentje:

5-ös:

"Ott konkréten az állam hajtja be az egyházadót"


Azoktól, akik vallják magukat valamilyen felekezethez.


Magyarországon meg mindenkitől vonnak, sokkal sokkal többet végeredményben. Én nem ilyenre szeretném költetni az adómat.

Én normális utakat szeretnék elsősorban.


Mert az utakon jár Magyarország 70%-nyi nem vallásos embere is, és 30%-nyi vallásos embere is.


A templom felújításokból, óvodai keresztényátformálástól viszont nekem nem lesz jobb semmivel.


Félreértés ne essék, se iszlám, se keresztény nem vonz. Az ember felnőttkorába majd eldönti, hogy mit akar, de se előtte se utána ne kerüljön az ember adójába, aminek lenne jobb helye!

ápr. 29. 14:54
 10/11 A kérdező kommentje:

"A miniszter emlékeztetett: az elmúlt 13 évben Magyarországon és a Kárpát-medence magyarlakta területein több mint 3700 templom újult meg, 200 új templom épült magyar kormányzati támogatással. Ebből csaknem 1300 református templomot újítottak fel, és 55 újat építettek."


Na ez azért durva összeg...

ápr. 29. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!