Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A munkaerőpiacot,különböző...

A munkaerőpiacot,különböző szakmákat, miért nem hagyják organikusan fejlődni?A nemek kérdését illetően, miért akarnak belenyúlni?

Figyelt kérdés

Ahol én dolgoztam multi, ott is kampányoltak középiskoláknál, egyetemeknél,hogy menjen minél több nő gépészmérnöknek, programozónak.

Pedig, a nők többsége egyáltalán nem szeretne ilyenben dolgozni.

Pénzügyi vonal, HR vonal közelebb áll hozzájuk.


Ha műszakibb képzéseket nézünk,amikor én jártam egyetemre, a műszaki menedzser és az építészmérnök képzésen azért elég sok nő volt.

Viszont, a gépészen, IT szakokon alig akadt pár.

És ezzel,nincsen semmi probléma.


A férfiaknak és a nőknek is van egyfajta alapattitűdje vagy ha úgy tetszik természete, ösztöne.

Ez pedig jól reprezentálja azt,hogy melyikük milyen képzési irányt, tudományágat választ,


máj. 11. 10:06
 1/1 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
Az "alapattitűd, természet, ösztön" egy belénk nevelt dolog. Száz éve empirikusan megcáfolt érvekkel dobálózol.
máj. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!