Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hívják sokan Orbán...

Miért hívják sokan Orbán Viktort dr. Orbán Viktor Mihálynak?

Figyelt kérdés

máj. 16. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Mer az a neve. Doktor és Mihály is.
máj. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Doktorminiszterelnökúr
máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Pedig az O1G mennyivel egyszerübb, rövidebb és kifejezőbb .
máj. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokan hívják így; itt a Gy.k-n találkoztam ilyennel, de ritkán, és gyanítom hogy ugyanaz a használó említi így.


Jogász, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán végzett, de közszereplésben 2011. március 12. óta nem használja a dr. előtagot.


Még az én gyerekkoromban is szokás volt, hogy az első fiúgyerek első utónévként az apai, második utónévként az anyai nagyapa első utónevét kapta. (Lányoknál hasonló volt az anyai és apai nagymamák nevével.) Annyi, hogy ő nem Győző, hanem az ugyanazt jelentő Viktor formában kapta az első utónevét, másodikként pedig Mihályt. A második utónevét a mindennapokban nem használja. (Nekem is két utónevem van; a második csak a hivatalos okmányokban szerepel és olyan szerződésekben, ahol, ha van, kérik a második utónevet, de utóbbiból kevés van.)

máj. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!