Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a lejáratások ellenére is ilyen sokan látták a Petőfi-filmet?

Figyelt kérdés

[link]


"A hivatalos adatok szerint Magyarországon 160 ezren, a határainkon túl pedig több mint 40 ezren váltottak jegyet a filmünkre az elmúlt két hónapban – írta bejegyzésében Rákay Philip, majd hozzátette, hogy „ezzel az eredménnyel a Covid utáni időszakban – amióta kvázi lefeleződött a mozilátogató közönség – készült 63 darab magyar film ranglistáján a második legnézettebb alkotás lett a »Most vagy Soha!«. Ez hatalmas siker! Köszönjük a közönség határtalan szeretetét, bizalmát, és azt is, hogy ilyen sokan vannak, akik nem hagyták magukat lebeszélni a filmünkről!" - tette hozzá a producer. Visszanyalt a fagyi a fanyalgó lejáratóknak?


máj. 21. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
A közmunkás és az új-falu program pihenőnapjai keretein belül szervezett teljesen "önkéntes" utakon.
máj. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

A lejáratás csak azért volt, mert a film nem elég "trendi".


Petőfit vagy nőnek vagy transznak vagy b_zinak, cigánynak kellett volt játszania.Nem volt benne lmbt szál, nem volt benne négerek.

máj. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

2, olyat nem lehetne, hogy beismeri a kormányzat, hogy sikerült úgy elszórni 6 milliárd forintot, hogy egy nézhetetlen trágya és egy új merci lett az eredmény?

Nem a trendiség miatt lett rossz, hanem a forgatókönyv, az összecsapott történet, a szinészek miatt.

máj. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem ez baromi kevés a 160 ezer egy 8-9 milliós országban. ha 500 ezren vagy 1 millióan látták volna akkor már azt mondom,hogy oké ez tényleg siker és volt értelme megcsinálni.
máj. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem azért volt lejáratás! Azért volt, mert kormányközeli Rákay és irdatlan sok pénzt ellőttek a filmre. Ennyi elég volt ahhoz, hogy a csapból is ennek a filmnek a szidalma folyjon. Én meg mivel még nem láttam, mert moziba én biztos be nem teszem a lábam, így véleményt nem tudok róla formálni.

Eljutottunk oda, hogy még a filmgyártást is kettéválasztjuk a politika mentén, pedig az összes történelmi filmünk is állami támogatással készült és azt mindig az aktuális, kormányon lévő párt döntötte el, hogy támogatja-e vagy sem, azaz tulajdonképpen azt döntötte el, hogy elkészül-e vagy sem. Tehát példának okáért az Egri csillagok sem egy magánbefektetés volt. Innentől kezdve viszont ezekből a filmekből, mint pl. a Petőfi film nem lesz az, ami az Egri csillagokból, hogy megnézi majd esetleg egy osztály 10-20 év múlva irodalomórán évvégén, mert majd akkor nézi meg az osztály, ha az irodalomtanár Fideszes avagy az volt (ha már nem létezik), mert ha nem az, akkor viszont b....meg magát a Fidesz Rákayval együtt. :) Nem az dönti el, hogy megnézik vagy sem, hogy a film irodalomórára való vagy sem. Mert lehet, hogy nem, nem láttam, de nem ez fogja eldönteni.


A mozi meglátásom szerint halott ügy Magyarországon azóta, amióta valóban elkell menni érte. Régen minden kisebb városban, volt mozi, a nagyobb városokban pedig 6-7 mozi is volt, az emberek pedig jártak moziba, mert egyrészt közel volt mindenki számára, másrészt az is igaz, hogy a TV-ben vagy volt valami vagy nem, így a mozi és a színház nagy tömegeket tudott bevonzani. Példának okáért a Mágnás Miskát ha jól emlékszem 10 millióan látták, de a rendszerváltás utáni filmek közül az Avatar a legnézettebb film, aminél több mint 1 millió nézőszám volt. A rendszerváltozás utáni magyar filmek közül a Miniszter félrelép c. filmet nézték meg a legtöbben, ami kb. 600 ezer nézőt vonzott be a mozikba. No most ehhez képest a 160 ezer nevetséges.

Hogy egy példát mondjak, amikor a Miniszter félrelép hozott 600 ezer nézőt Magyarországon, (én még gyerek voltam) akkor nekem pl. Pécsett volt lehetőségem akár 3 moziban is megnézni, mind a 3 a belvárosban volt és a technika, a "minőség" egy szinten volt mind a 3-ban. 1 busz, ott vagyok fél órán belül. Amikor szüleim voltak fiatalok, akkor meg ott volt az utcában a mozi, megszámolni nem tudom hány mozi volt Pécsett, minden városrészen volt legalább egy ha nem kettő és a belvárosban is három. Jelenleg Pécsett mozi kint van a bánatba kertvárosban (már elnézést a kertvárosiaktól), mert az Apollo régóta "művészmozi", az Uránia hol működik, hol nem, most épp működik, de választák az igen szerényen van, mert baromira átkell gondolniuk mit érdemes vetíteni. Ez meg így azt jelenti, hogy beutazom Pécsre 1 busszal, ami fél óra, majd kiutazom kertvárosba ami további fél óra, autóval pedig kb. 40 perc. Addig, amíg régen Pécsett a mozi az volt, hogy bent vagyunk a belvárosban, és esetleg beugrunk a moziba egy filmre, mert miért ne, addig ma azt előre elkell dönteni, hisz azért ha a belvárosban is vagy, elkell érte utazni. Apámnak meg jó világ volt, neki a mozi azt jelentette, hogy 2 perc séta. A mozikat lerabolta és tönkretette a Cinema city, a filmipart (annak minőségét) pedig a streaming szolgáltatók tették tönkre a saját gyártással. Ma sokan megnéznek streamingen olyan filmeket, amin tini koromban mind csak röhögtünk és gyűjtőfogalomként használtuk rá azt, hogy Asylum! Ennek okán, mivel az hoz elég pénzt, ráadásul otthon rányithatod a TV-t, nem kell érte elmenni, így nyilván a nagy költségvetésű filmek a háttérbe szorulnak és egyre kevesebb készül belőlük. Hol van a mai mozi a 80-90-es évek moziaihoz képest? Szerintem a nyomában sincs.

máj. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Más filmmel nem összehasonlítható, mert más filmnél nem volt az, hogy iskolaidő alatt meg lehet nézni, és nem számít hiányzásnak. (Szakképzésben oktatok, nálunk így volt).
máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Igen, de ez az akkori kormány vagy legalábbis az oktatásügyi miniszter hibája, hogy ilyet nem tett lehetővé pl. a 90-2000-es években, pedig akkor ugyebár még volt oktatásiügyi miniszter is, aki ezt esetleg szorgalmazhatta volna, hogy teszem azt a Szabadság, szerelmet vagy A Hídembert megnézhesse minden diák.

Tudod mit nem engedtek meg még akkor (a tanárok, nem a kormány)? Azt, hogy a diákok tüntessenek a tanárok fizetéséért, ugyanis nem volt az orrunkra kötve az, hogy mennyit keresnek a tanárok, nem a mi ügyünk volt ez! Még csak nem is beszéltek a tüntetésekről (pedig voltak akkor is), sőt ha rákérdeztünk, mert hát nyilván rákérdeztünk, hisz ha tüntetnek, akkor nincsenek a suliban, ha nincsenek a suliban, az lyukasóra szóval örültünk volna a dolognak, de lelettünk teremtve, hogy nem a mi dolgunk.

máj. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amennyi pénzt ráköltöttek, elég kevés.
máj. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!