Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire lehetséges, hogy...

Mennyire lehetséges, hogy Oroszország a bűnös a gázkrízisben és Ukrajna mond igazat?

Figyelt kérdés
Ukrajna azt mondja,ők nem zártak el semmit...ki mond igazat?És mi lenne a megoldás?Persze a fogyasztók szívják meg,mi fizetünk majd sokkal többet.Mi lesz ennek a vége?
2009. jan. 6. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
alapvetően Ukrajna a bűnös, mert ők azok, akik anélkül vételeznek gázt, hogy fizetnének érte. Nem véletlenül megy (most is, csak nem annyira hangosan) a hercehurca a Nabucco meg a Kék Áramlat körül...
2009. jan. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Alapvetően az ukránok a hibásak, mert nem akarják kifizetni az oroszok által követelt árat. Így is sokkal-sokkal nyomottabb áron kapják a gázt, mint akár mi, akár Európa többi része. De úgy vannak vele, hogy az oroszok nem tehetik meg velük azt, hogy megemelik a gázárat, hiszen ők a hibásak abban, hogy az ukrán gazdaság egy az egyben az orosz földgázra épül (a Szovjetunió óta). Nem akarják felfogni, hogy húsz év alatt már igencsak lehetett volna tenni dolgokat az oroszoktól való függés ellen.

Most, hogy az oroszok berágtak, és elsején elzárták a csapokat, az ukránok ugyanazzal a mozdulattal elzárták az európai vezetékeket is (ma halnalban), mondván "nehogy már jó legyen a többieknek, ha nekünk rossz". Így akarnak nyomást gyakorolni az EU-ra az oroszokkal szemben.

Megoldás? Az ukránok lássák be, hogy talán nem a belső politikai csatákra kellene pazarolni az ország javait, (ez egyébként a magyarokra is igaz), fizessék ki a megemelt árat, Magyarország, és egész Kelet-Európa pedig alternatív erőforrások igénybevételével (itt nem az iraki olajvezetékre gondolok, hanem megújuló energiára) alakítsa át úgy a gazdaságot, hogy ne függjünk az oroszoktól. De sajnos egyelőre mindenre az a válasz: túl sokba kerül... Hát, lehet, hogy sokba kerül, de szerintem még mindig jobb, mint hogy a fél ország megfagyjon egy szép napon, mert nincs gáz, fa, napkollektor, geotermikus fűtés, semmi.

2009. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképp az Ukránok a hunyók! Gondolj bele, TE nem ezt tennéd az Oroszok helyében? Csökkenteni a szállítást minnél kevesebb kár érje őket! Az más kérdés, hogy itthon ezt miként tudjuk átvészelni, ha nem lesz elég a gáz! Javaslom, ha van lehetőséged, tégy be egy szilárd tüzelésű kazánt és nem fog meglepetés érni!
2009. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Alapvetően az ukránok, de az oroszoknak jól jön ez egy kis erőfitogtatás gyanánt, meglebbenteni a tőlük való kiszolgáltatottságot
2009. jan. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Az oroszok fáznak minden évben januárban. Ott ilyenkor nagyon hideg van :) Kell nekik a gáz. De nem mondhatják, hogy jaj bocs, most elzárom Európa felé, mert szerződést szegne. Így az ukránokra keni, mert "van rá oka". Ő pedig feltölti a gáztartalékait, majd nagy csinnadrattával egyezséget színlel Ukrajna felé, és megnyitja a gázcsapokat. Ez már egy "bejáratott módszer" arra, hogy "ne fázzanak" :)
2009. jan. 7. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem jelenteném ki egyértelműen hogy az ukránok a bűnösek. Gondoljatok bele: az ukránok közel vannak az EU-hoz, voltak-vannak tervek a csatlakozásra, sőt, a NATO-csatlakozásra. Ez igencsak Oroszország érdekei ellen van (főleg a NATO). Jól jön neki így Ukrajna sötét színben való beállítása. A másik fele a Déli-áramlat és/vagy Nabucco megépítése. Ha folyamatosan baj van a jelenlegi ellátó rendszerrel (Barátság I/Barátság II), akkor könnyebb támogatókat szerezni egy Ukrajnát elkerülő vezetékrendszerhez.
2009. jan. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
93%
Véleményem szerint ez az egész csupán figyelem elterelés. Persze azok alapján amit a médiában hallunk az Ukránok a hunyók, és persze hogy a fogyasztók szívnak...
2009. jan. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 7:30-as!


a Barátság I / Barátság II az kőolaj vezeték. A többi meglátásodnak is kb. ennyi az értelme.

2009. jan. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na mármost a Béla szomszéd adja a pálinkát.A Józsinak is,de neki nem szomszéd,így az én telkemen gurítja át az üveget.Azt mondta a Béla NEKEM 300-ért adja.A Józsinak 600-ért(de engem ez nem érdekel)Azt mondja a Béla most már én is adjak neki 600-at!Pedig nem erről volt szó!Ja ,hogy drágább minden?Most már lehet én is több pénz kérnék,hogy a telkemen gurgulázzon!Szóval én nem fizetek,ő nem ad páleszt.De a Józsinak átgurgatna(ná).Tudom szemétség,mert elkapom a Józsiét,nem adom oda neki-tudjátok szomjas vagyok!
2009. jan. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mennyire vicces, hogy mennyivel Oroszoknak adtak ekkor még igazat mostmár ezt az esetet is megváltozatatják
jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!