Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a különadóró...

Mi a véleményetek a különadóról szóló Alkotmánybíróság kontra kormány vitáról?

Figyelt kérdés

Fontos követni a jogszerűséget, ha az élet és ésszerűtlen, vagy a jogalkotó tévedhetetlen?

Mi vagyunk a jogért, nem a jog mi értünk?

Akik évtizedekig két lábbal tiporták az alkotmányos rendet most miért tartják olyan fontosnak az AB védelmére kelni?

Csak én látom úgy hogy ebben az országban hogy minden a feje tetejére állt és "gyalázatos hazugok megrontották a szavak becsületét"?


2010. nov. 4. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

"Mi vagyunk a jogért, nem a jog mi értünk?"


- A jog van miértünk. Csak éppen az AB hatókörének ilyen módon való csökkentése hasonló ahhoz, hogy ha pl. valaki felgyújtja a házát csak azért, mert elszaporodtak benne a hangyák. Az is megoldás, csak éppen túlzó.

Rengeteg más, jóval enyhébb megoldás volna, de érdekes módon még senki nem vetette fel a Kormány részéről.


"Akik évtizedekig két lábbal tiporták az alkotmányos rendet most miért tartják olyan fontosnak az AB védelmére kelni?"


- És - figyelmen kívül hagyva, mennyi demogagógia van ebben a mondatban - szerinted ezek után mi fogja még védeni az alkotmányt?

2010. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vicces, hogy 2007-ben Orbán megmondta, hogy az AB döntését mindenkinek tiszteletben kell tartani.
2010. nov. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"- És - figyelmen kívül hagyva, mennyi demogagógia van ebben a mondatban - szerinted ezek után mi fogja még védeni az alkotmányt?"


Ne hagyd figyelmen kívül a percepcionális szarkazmust kérdésemben, de a demagógiát más terepeken kéne keresned! A demagóg állít általa vitathatatlannak vélt tényeket, én elsősorban csak kérdeztem.

Tapasztalom hogy az előző rendszer apologétái itt járnak-kelnek közöttünk, rendeznek, szavaznak, igazgatnak, irányítanak.

A bukott világ korifeusai megújult "spiritus rector"-ként állnak dolgok mögé, amelyeket korábban elgáncsoltak!

Demagógia...

Mi az, ha ez nem az?


Mi fogja védeni az alkotmányt?

Jó kérdés. Tegyünk az alkotmányért, nehogy baja essen szegénynek!


Az én kérdésem azonban kézenfekvőbb; ki fogja védeni a családokat, az elesetteket, a tenni akarókat akik a bürokrácia útvesztőjében fulladoznak?

Ki fogja védeni a tanítókat, a tanárokat, a mentősöket akik nap mint nap életet mentenek, és a társadalom achilles ín-jaként minimálbérből tengetik életüket.

Ki fogja védeni a fiatalokat akikre özönvízszerű fogyasztói nyomás nehezül, amiből aztán nehéz szelektálni az értékeset, a jövőjük és a közösség számára hasznosat!


Ezek bármelyike fontosabb mint az "elefántcsonttornyok"!!!

Ha ezek közül sérül valamelyik, akkor az az alkotmány nem minket, hanem saját magát védi ellenünk.

2010. nov. 4. 23:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy betűvel nem reagáltál érdemben az érveimre. Ehelyett még több demagógiát eresztettél ránk. Szerintem ezért felesleges volt kiírnod egy kérdést...
2010. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!