Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor is kell ÁFÁ-t fizetnem,...

Akkor is kell ÁFÁ-t fizetnem, ha kilépek az emberi társadalomból?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy túl magas a dolgokon az ÁFA.

Ha én úgy döntök, hogy remete leszek, és nem veszek részt az emberi társadalomban, akkor ugye nem is kell rám költeni az adóból befolyó pénzt.

Nem leszek beteg, és nem megyek kórházba.

Nem járok suliba, a gyermekeim se, így a tanárok bére sem érint engem.

Nem bűnözők, és nem hívok rendőrt, így a rendőrök bér sem érint engem.

Nincs kocsim, és nem használom az utakat, autópályákat.

Nem intézek ügyeket az önkormányzatban.

Nem lesz munkám és nyugdíjam.


Így az államnak nem kell semennyit sem rámkölteni, így lehetne, hogy én sem fizetek ÁFÁ-t?


Tehát, ha mondjuk kiugrom a boltba venni kaját, akkor később a számla alapján visszaigényelhetem az ÁFÁt?


2010. nov. 4. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyit szívtál?

Amúgy ha kivonulsz akkor semmit sem kell fizetned

2010. nov. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor sem igényelheted vissza az áfát, mert nem így működik. Ha egy külföldi vásárol itt, neki is meg kell fizetni az áfát, annak ellenére, hogy az ő országában magasabb vagy alacsonyabb a forgalmi adó. Keress olyan országot, ahol nincs áfa és költözz oda. Ha úgy sem akarsz a társadalomban részt venni, akkor teljesen mindegy, hol élsz távol a civilizációtól.
2010. nov. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Hogy jutsz el a boltba ha nem használod az utakat?

Ha nem intézel ügyeket hogy akarsz visszaigényelni?

Ha nem dolgozol honnan szarsz pénzt amiért vásárolhatsz?

2010. nov. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
előző nem értette a lényeget. nem fog boltba járni, nem kell pénz neki, visszatér a vadáészó-gyűjtögető életmódhoz. Szerintem ilyen esetben nem indokolt áfát fizetned.
2010. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

olvasd végig mégegyszer ;) utolsó mondat:


"Tehát, ha mondjuk kiugrom a boltba venni kaját, akkor később a számla alapján visszaigényelhetem az ÁFÁt?"

2010. nov. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nem lesz munkám és nyugdíjam. "

"Tehát, ha mondjuk kiugrom a boltba venni kaját, akkor később a számla alapján visszaigényelhetem az ÁFÁt?"


Ha nem lesz munkád és nyugdíjad, akkor nem lesz pénzed a boltban vásárolni. Annak a 0Ft-nak az ÁFÁ-ját megtarthatod. De adót kéne fizetned, mert büdös lesz, amikor éhenhalsz és elkezd rothadni a húsod.

2010. nov. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mért vennél kaját a boltban? Nincs kerted, disznóólad?
2010. nov. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocs, látom h hülyeséget írtam

Ha kilépsz az emberi társadalomból, nem mész boltba, mert az is annak a része. Ezesetben vagy megtermelsz magadnak mindent (értsd: nem sak kaját, de áramot, fűtést stb...), vagy vadászó-gyűjtögető életmódot folytatsz. Egyik esetben sincs szó áfáról.

2010. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem értem, mit nem lehet ebben érteni.

Éldegélek az erdőben, megtermelem magamnak a kaját, csak mikor mondjuk akarok enni egy csokit, akkor a spórolt pénzemből kimegyek a boltba, és veszek egy szelet csokit.

De a külföldi vásárlós példából megértettem a dolgot.

2010. nov. 4. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!