Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell fizetnem azért valakinek...

Kell fizetnem azért valakinek valahova hogy saját műveimet tartalmazó anyagot adhassak el egy általam meghatározott összegért, melynek sokszorosítását (és egyéb kiadásait) saját költségből finanszíroztam?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 12:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Tehát szerzői kiadásban akarom megjelentetni.
2011. okt. 14. 12:25
 2/21 anonim ***** válasza:
igen, a bevétel után be kellfizetned az Áfát, a nyereség után adót kell fizetned, valamint járulékait
2011. okt. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
És ez pontosan hogy működik? Nem ugyan az a felállás mintha el akarnék adni egy nemhasznált ruhadarabomat amit régen vette de nincs rá szükségem? Azért sem kell adót fizetnem. Mi a különbség? Az egészet én hoztam létre, fura hogy ezért még pluszba fizetnem is kell...
2011. okt. 14. 12:50
 4/21 A kérdező kommentje:
+m
2011. okt. 14. 12:50
 5/21 anonim ***** válasza:

Miért, az építész talán nem maga hozza létre a tervet? Mégis fizetnek neki érte, és mégis adóznia is kell. A népi iparművész kosárfonó asszony is maga fonja a kosarat, de adóznia kell...

A logikád teljesen téves.

2011. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ez olyan mintha a ruhát is én gyártottam volna a lakásomba magamnak, de úgy döntöttem hogy nem kell és meghirdetem a vaterán...
2011. okt. 14. 12:53
 7/21 anonim ***** válasza:
22%
Ha a ruhát te csináltad a lakásodon és eladod a vaterán,akkor az bizony adóköteles évi 50 ezer forint felett.
2011. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Csak akkor nem az ha nem én csináltam hanem más?
2011. okt. 14. 12:57
 9/21 anonim ***** válasza:

A szabály szerint kell fizetned, mindenhol, mindenért, mindenképp, tudhatnád. Azért is, ha a kertjéből valaki elad a szomszédnak egy zsák krumplit. Más kérdés, hogy nem fog ordítva szaladni befizetni a pénzt az államnak.

Mint tudjuk, az állam olyan tolvaj, aki ellen nem lehet védekezni, mert még meg is büntetnek. Szóval én nem biztatlak semmire, tégy úgy, ahogy jónak látod.

2011. okt. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
22%

ha más csinálta akkor is az.

MINDEN jövedelem adóköteles. évi 50.000 forintig van egyméltányosság, addig nem zaklatnak.

De ha használt ruhákat adsz el és abból 50 ezer feletti jövedelmed keletkezik az is adóköteles.

A te gondolkodásoddal az asztalosnak se kéne adóznia, mert csak azt adja el amit csinált.

és a keresekedőnek se, mert az csak eladja amit m egvett

2011. okt. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!