Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet, hogy a Fidesz megfogadt...

Lehet, hogy a Fidesz megfogadta Pozsonyi tanácsát?

Figyelt kérdés

Most olvastam Pozsonyi Ádám egyik publicisztikáját. Nekem úgy tűnik a Fidesz megfogadta a kapott tanácsot, teszi a dolgát a birkák megkérdezése nélkül.

Olvasva az itteni "Hát nem látjátok mit csinál a fidesz?!" típusú kérdéseknél kérődző emberekre is nagyon jól ráillik Pozsonyi leírása:D


"Akolbontó


Szijjártó egy reményte­len alak. Ad egy, bete­szi a lábát a Mokkába, Havas - e véglényről egy ízben még külön dolgozatot szerkesztek - műsornak titulált ízléstelenségébe. Ad kettő, belemegy az örökös magyarázgatási játékba. Csücsül ott a széken, beszél, hangoztat, kifejt, s eközben szavába vágnak, leintik, kioktat­ják, mire ő elhallgat, majd védekezéskép­pen újabb magyarázgatásba kezd, miáltal a vesztes pozícióból kimásznia szinte már le­hetetlen.


Péter, hogy értessem meg veled, hogy „ezekkel" csak egy módszer van: bármit is mondanak, te gúnyosan odavágod: „Szá­nalmas". Kész. Ennyi. S nem bizonygatsz semmit. Esetleg még ezt: „Kinek csöpp esze van, láthatja, hogy ez nem így van. Negyvenes IQ felett, azt hiszem, ez már egyértelmű." Meggyőzni ezzel sem fogod őket - se Havast, se a csürhe közönségét -, de legalább nem csinálsz hülyét magadból. Nem leszel lúzer. Mert így, hidd el, az vagy. Mert te azt gondolod, ők voltaképp azt akarják, hogy megértesd velük a véle­ményed. Itt hibázol. Péter, kérlek, hidd el, ők ezt nem akarják. Ők boldogok ott, azon a primitív, állati szinten. S kifejezetten ide­gesíti őket, hogy te fel akarod nyitni a sze­müket. Nem akarják! Más nézeteket, más gondolatokat csillantasz meg előttük, s ez őrájuk hiszterizáló hatással van. Valóság­gal pánikba esnek tőle. S ezt a frusztrációt agresszióval vezetik le. Miután a műsor vé­geztével elkullogtál, jöttek sorra az sms-ek. „Szijjártó csak ne beszéljen itt bele...", „Or­bán húzzon el, de örökre". „Ezeket nem en­gedném be a parlamentbe", „...csak fogja be a száját...", „...hallgasson el..." Látod? A népnek, az istenadta népnek igazából nem tetszik, hogy van más vélemény is. Csak hergeli őket. Teher a számukra. Lel­kük legmélyén te vagy az erőszaktevő, a gonosz, az aljas, mert meg akarod őket fosztani az egyengondolat biztonságos öle­lésétől. Elveszed tőlük az akolnak melegét. A nyájnak meghittségét. Még majd tán gondolkodni kéne. Ezt akarod? Vágd hát szépen oda: „Aki nem érti, az ostoba." Ennyi. Mi jót röhögünk, ők meg agybajt kap­nak. Más értelme úgysincs Havashoz mászkálni."


2010. nov. 6. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom ki az,aki a cikket írta.,és nem is igazán értem a kérdésedet! Havast pedig nem szoktam nézni,mert nem szeretem a cinikusságát.

De Szijjártó egy szúnyogcsődőr,aki mindig egyet szajkóz: Csak az igaz,amit a Fidesz mond! Éppen a Fidesz az,aki ostobának nézi azt,aki gondolkodik,és nem azt teszi,amit ők akarnak. Ők kínálják a birkáiknak az akol melegét. Ők hisztiznek,ha valakinek más a véleménye és felakarja nyitni a birkáik szemét!

Amióta kormányon vannak,sokan rájöttek már erre!

2010. nov. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ma már Pozsonyi sem igy gondolkodik a Fideszről.
2010. nov. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem miért kell megvédeni a farkasoktól azt a vezérürüt, aki szentül meg van győződve arról, hogy Ő az akol tudora.


A jelenség az, hogy a primitív, de nagypofájú Havasnak nyilatkozik egy gyenge képességű oldalvizes politikus.

A konklúzió pedig, hogy láthatóvá válik az, ha nincs előre megírva a szöveg, akkor már nem úgy forog az a kis juh ész ahogy kellene.


Nekünk csak az a dolgunk, hogy élvezettel figyeljük a műsort, ami már 20 éve tart.


Vagy az, hogy kikapcsoljuk, mert egyik pofa sem hiteles.


Én ez utóbbit választom.

2010. nov. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!