Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a Fidesz kívánja emelni 0,5 százalékponttal 10 százalékosra a nyugdíjjárulék mértékét?

Figyelt kérdés

A járulékemelésből befolyó összeg ugyanis egyes információk szerint azt a célt szolgálja, hogy a a nők, ha legalább 40 évet dolgoztak, (szolgáltai idő)nyugdíjba mehessenek.

Na amúgy a legalább szónál van a hangsúly.

Nem tartozik bele a gyed és a gyes, táppénz.

Akkor is milyen 40 év????

Amúgy meg tényleg sunyi gyáva módon intézték, erről eddig szent viktorunk egy szót sem mondott.

És félre ne értsetek, támogatom magát az ötletet, mert igen is megérdemlik a nők 40 ledolgozott év után a nyugdíjazást.


2010. nov. 7. 09:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Fel vagyok háborodva!,újabb mínusz 1000 forintot jelent ez nekem a másik 3 ezer mellé amit az adójóváírások megkurtítása miatt vesztek el.

Nagy kiábrándulás lesz itt jövőre,csak a bruttó 300 ezer felett keresők járnak jól.

Csak piár duma hogy a nőknek kell a járulékemelés.,azt a szolgálati időt nagyon kevesen tudják teljesíteni.

2010. nov. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
59%

Nem kötekedés, csak kérdés: honnan veszed, hogy a Gyes és Gyed nem számít bele? A nyugdíjba még a nappalis fősulis évek is beleszámítanak, és a Gyes, Gyed is szolgálati időnek minősül. Legalábbis én így tudom -anyukám most ment nyugdíjba, neki így számolták.

Szerintem a táppénz is beleszámít, de ebben azért bizonytalanabb vagyok.


Gondolj bele, ha a Gyes/Gyed nem számítanának bele, meg az egyetemi évek sem, akkor egy egyetemet végzett, 3 gyerekes anya leghamarabb 70 éves koráben mehetne nyugdíjba... Ez volna a kedvezményes?


Most kissé meglepődtem.

2010. nov. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Szomszéd nyugdíjfolyósítónál fejes. Ők már előzetes infok alapján mondták. Akkor kiemelem úgy, hogy ledolgozott évek.

Ha legalább 40 évet ledolgoztak.

Legalább szóra érdemes figyelni, ott van a kutya elásva. NEM FOG BELESZÁMÍTANI.

2010. nov. 7. 10:02
 4/32 anonim ***** válasza:
87%
Minden olyan tevékenység ami után járulékfizetés van nyugdíjszerző évnek számít.De még így is nagyon kevés hölgynek lesz 40 éve.
2010. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
68%
Na az királyság... Én kb. 28 évesen fogok csak végezni azzal a nyomorult sulival, és tervezek 2 gyereket. Mikor fogok akkor nyugdíjba menni? 74 évesen?? Ezt azért ők sem gondolhatják komolyan... Vagy ha mégis, akkor meg ne csodálkozzanak, ha mindenki itt hagyja a p.csába ezt az országot!
2010. nov. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
87%

Mintha félreértést látnék..

A nők 40 év munkaviszony után a nyugdíjkorhatár elérése előtt elmehetnek nyugdíjba. /Hogy ezt hogy lehet összehozni, más kérdés/

Ennek hiányában csak a /mindenkori/ nyugdíjkorhatár elérése

után tehetik, akár 10 év munkaviszonnyal.

2010. nov. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Anyám megkérdezte, de neki is azt mondták, hogy a gyed, gyes nem számít bele. Sőt még a táppénz se.
2010. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
71%
És mégis hogy lehet összehozni, hogy előbb mehessen az ember nyugdíjba? Mégis mi lesz itt? 74 évesen, munka közben fogok megdögleni? A családomban a nők sorra 60 körül mentek nyugdíjba. Ez nevetséges! Akkor inkább elmegyek rendőrnek, aztán 45 évesen már nyugdíjasként lógatom a lábamat!
2010. nov. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Hja és akkor ezek után sírnak, hogy fogy az ország! Hát így aztán 6szor meg fogom gondolni, hogy kell e nekem 2 gyerek!
2010. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
58%
10:13! Ha az egyetemet gimi után végzed el, akkor elvileg 23, max 24 évesen diplomát kapsz (és akkor már 5 évvel számoltam!). Ha nem 70 évesen akarsz nyugdíjba menni, akkor tessék tanulni! 28 éves korodra meg megszülheted a két gyerekedet, és nem kell mind a kettővel 3-3 évet otthon maradni! Tudom jól, hogy jók az egyetemi évek (én se régen végeztem), tudom, hogy milyen egy gyerekáldás (van egy két éves fiam, most várjuk a hugát), de te a fent említett évek alatt mit teszel a nyugdíjadért, mit FIZETSZ be?
2010. nov. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!