Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az és ki generálja...

Miért van az és ki generálja a fiatalok körében, főleg az iskolákat befejező, szakmával vagy diplomával rendelkezőknél, hogy a nyugdíjasokat ők tartják el?

Figyelt kérdés

Korábban is,de mostanában egyre többet hallom,olvasom,hogy a mai fiatalok tartják el a mostani nyugdíjasokat?Nincs erre valami központi irányzat,vagy magyarázat,hogy tévedésben vannak?Talán egyes pártoknak jelentős szerepük van ebben?


Jó lenne ha valami felvilágosítást adnának részükre,hogy ez egy téves felfogás,nem beszélve arról,hogy ők még a munka fogalmát közelről sem ismerik,vagy ha igen,ugyancsak távol állnak a konkrét teljesítménytől!


Volt és van szerencsém találkozni ilyenekkel,akik saját magul műszaki vagy egyéb szintjét magasra helyezik,holott egy közepes probléma megoldásáról halvány segédfogalmuk sincs!


Végül megismétlem a kérdést,talán valamelyik párt szándékosan gerjeszti ezeket a hamis ideákat?


2010. nov. 12. 15:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A kérdésem az volt többek között,hogy melyik politikai párnak érdeke,gogy kb 10 éve úszítsa a fiatalokat az idősek ellen,erre egyetlen egy válast sem érkezett,a redeleteket nagyjából ismerem,úgy sem tartják ben őket!Tehát a kérdés továbbra is áll!
2010. nov. 12. 19:06
 12/20 anonim ***** válasza:
43%
Ha jol tudom ez a regi nyugdij rendszer sajatossaga. Amit regen nyugdijkent levontak sot regebben meg csak levonas sem volt papiron szoval azokat siman felelte az allam, igy a mindenkori dolgozok befizetett nyugdij alapjabol osztottak a nyugdijakat. Tehat nem volt kozponti nyugdij alap ami forgatatta volna a penzt sot semmilyen nyugdij alap sem volt. Aztan a 90-es evekben megjelentek a maganyugdij penztarak ezek teljesen elkulonultek az allami nyugdij alaptol. Mivel a mostani palyakezdoknek kotelezo a magannyugdij tagsag igy az oda befizetett penzt a penztarak forgatjak befktetik stb. Ha valoban a palyakezdok "tartanak" el a nyugdijasokat nem lennenek magannyugdij penztarak. Arrol meg a nyugdijasok sem tehetnek, hogy ilyen rosszul kezeltek az altaluk befizetett jarulekokat. Sot ha azt veszuk real ertekben joval tobbet fizettek be mint a mai fiatalok! De egyebkent meg lehet nezni a koltsegvetesi szamokat mennyi a maganemberektol befolyt ado osszege es mennyi a cegektol vallalatoktol stb.
2010. nov. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
15%
Nézd. A mai fiatalok egy idétlen tróger hálátlan társaság, akik még egy szalmaszálat sem tettek keresztbe. Ha ilyet hallasz valamelyiktől nyugodtan rúgd fejbe.
2010. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
14%

"a dolgozó ember tartja el a nyugdíjasokat, mivel tőlük folyik be az a pénz.

miért, szerinted hogy van? a nyugdíj az adóból folyik be."


Melyik országban?

2010. nov. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Kérdező!


Miért írsz ekkora felháborodással és indulattal?


Egyébként igazuk van, a mai nyugdíjasokat a mai munkavállalók tartják el. Annak idején amíg te is dolgoztál (feltételezem, hogy nyugdíjas vagy) te tartottad el az akkori nyugdíjasokat.


Ez az igazság és ez nem sértés, bántás, leszólás. A magyar nyugdíjrendszer így működik. Sok országban van még ugyanilyen, vagy ahol másmilyen.


Igazából ami nagyon zavaró, sőt felháborító a kérdésedben, hogy durván támadod a fiatalokat. Mi bajod van velük?

Szerintem szándékosan vagy tudatlanságból összemosol dolgokat. Méghozzá a nyugdíjrendszerrel kapcsolatos téves ismereteid a fiatalokkal szembeni gyűlölködéseddel, de legalábbis megvetéseddel. Esetleg talán irigységgel? Az sem kizárt.


Az, hogy a nyugdíjrendszert nem ismered, nem bűn, itt sikerült tisztázni a dolgot és kész.

De a másik fele, elég szánalmas. Azért mert te már nem vagy fiatal miért kell őket leminősíteni, gyűlölni?


Azt pedig, hogy még belekombinálod, hogy valamelyik párt beszéli tele a fiatalok fejét, hát... elég érdekes.

Szerinted melyik párt?


A te fejed ki beszélte tele ennyi ostobasággal?

Ki gerjesztette benned ezeket a hamis ideákat?

2010. nov. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Miért van az és ki generálja a fiatalok körében, főleg az iskolákat befejező, szakmával vagy diplomával rendelkezőknél, hogy a nyugdíjasokat ők tartják el?"


Mivel ez egy tény, ez a valóság, ezért nem véletlenül "generálódik a fejükben".


"Nincs erre valami központi irányzat,vagy magyarázat,hogy tévedésben vannak?"


Nincsenek tévedésben.

2010. nov. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16:30


"gyakorlatilag tleg úgy kellene működni, hogy amit befizettél, azt visszakapjad."


Aztán tudod-e, mit kaptak vissza azok, akik 1945 előtt vagy 1924 előtt fizettek az efféle pénztárakba? Vagy mit kaptak volna vissza 1996-ban, ha a 70-es és 80-as években lettek volna mnyp-k és akkor fizettek volna járulékot?


Lehet fantáziálni magánnyugdíjpénztárakról, de a valóság az, hogy Magyarország nem olyan helyen van és nem akkora, hogy itt bármilyen pénzügyi megtakarítást 40-50 évre garantálni lehessen. Az állam viszont képes 40 vagy 50 év múlva is utalni a nyugdíjat, ahogy utalta 1947-ben is, és utalta 1993-ban is.


Az egész világon néhány olyan ország van, ahol elvileg megoldható lenne a nyugdíj csak magánpénztárakkal. Mondjuk az USA vagy Németország, de Magyarország nem teheti meg.

2010. nov. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

A tegnapi 17.59-nek!!!


Nem vagyok nyugdíjas,munkámból adódoan sokat jaártam a Távol-Keleten,ott az idősebbeknek-nem nyugdíjasról beszélek-megadjá a tiszteletet,szinte példaképüknek tartják,tisztelik őkat,Japán,Kina stb!


Ha itt felülsz egy tömött buszra,vagy egyéb járműre,az idősek lognak a kapaszkodón,mint gyümölcs a fán,a fiatal tanúlók egyszerre két ülést elfoglalva fekszenek,mint a reumás tevék!Ehhez mit szólsz?!Tovább megyek,egy fiatal diplomás-műszaki 2 év gyakorlattal-,durva összehasonlítással!,nem tud különbséget tenni a franciakulcs és a mikrométer között-mondom durva összehasonlítás!Viszon mior a kezébe adtam egy alkatrészt,hogy skicceljen róla egy blokkszerszámoz,megállt a tudománya!Hát többek között ilyenekre godolok!!!


Tovább,a rendszerváltásnak vevezett szabadrablást követően,vajon ki generalja a fiatalokat az idősek ellen,na ki?-a kérdésre a válasz adva van!!!


Remélem e tekintetben is megtartod számomra akadémiai székfoglalódat,melye köszönök!!!

2010. nov. 14. 08:03
 19/20 anonim ***** válasza:

Egy szóval sem mondtam, hogy lenéztem az időseket, nem szoktam soha bukózni velük.

Én is elítélem aki bunkózik.


De amit írtam előbb ettől függetlenül fenntartom, a kettőnek semmi köze egymáshoz.


A távol-keleti társadalmakkal pedig ne példálózz. Teljesen más kultúra, felfogás, világ.

Azoknak a társadalmaknak is vannak negatív jellemzőik bőven.


A rendszerváltást pedig nem tudom, hogy miért kell ide kombinálni.

Egyébként melyik pártra gondolsz? Egyre jobban érdekel.

2010. nov. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Ami a pártokat illeti,azok eddigi tevékenységét csak egy valami jut az eszembe,mindegyik a saját pecsenyéjét sütögette,kormányon lévén pedig az országot tették tönkre,kezdve Antallal,Hornnal,Orbánnan,bocs Gyurcsányt kihagytam!Visznot Bajnait el kell ismerni valamennyire,mit ahogy ezt külföldön tették,elismert politikusok.Talán meg Orbán is elismeri,bizonyítja ezt a napokban, a FAZ-ban tett nyilatkozata.Viszt annak nem örülök,hogy a neves újság,a WSJ lehúzza a jelenlegi kormányt,valahogy így"A magyarok tudatlanságát használja ki a kormány a magánnyugdíj pénztár lenyúlásával!"Bocs,nem lenyúlást írnak,viszont igazuk van!


Melyik párthoz tartozom,ezek közül egyikhez sem,különösen nem politizálok,csak idegesítenek politikusok megjegyzései,idegesít az,hogy az ország egyre jobban sűllyed lefelé!Nő a munkanélküliség,több,mint 3 millióan élnek a létminimum alatt,családokat tesznek tönkre a bankok!Vallom azt a mondást,mely szerint"Politik verdirbt Charakter",a politika elrontja a jellemet!!


A kedesed útólsó reszere az a valaszom,a diktator!


Még talán annyit,hogy én egy dologban hiszek,a tudásban,a tudás korlátlan es politika mentes művelésében,ebben abszolut hiszek!Így neveltek!Talan szerencsém is volt,hogy tanulhattam es azt amit nagyon szerettem,igaz ehhez két idegen nyelv elsajátítása kellet,mert részben külföldön végeztem egyetemet.Ebből az is adódik,hogy van összehasonlítási alapom,de lehet,hogy fals,de mégis valami.

2010. nov. 14. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!