Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálja -tüntetőleg-Orbán...

Miért utálja -tüntetőleg-Orbán az öregeket, beleértve elsősorban a nyugdíjasokat?

Figyelt kérdés

A váalsztási igétekkel ellentétbe,csak megszorítások vannak!De miért a nyugdíjasokon tölti ki Orbán a bosszúját?


Tisztában vagyunk azzal,hogy az elmúlt 8 év alatt ebben az embeben annyi gyűlölet,utálat halmozódott fel,hogy már néha maga sem tudja mit csinál!


De mért kell olyan öregeket a padlóra küldeni,esetleg az önygilkosságba akiknek a havi jővedelmük még az 50.000.-Ft-t sem éri el?


Miért kell bruttósítani a nyugdíjt,miért kell a 65 év felettieknek megszüntetni az ingyenes utazást,miért kell elvenni a gyógyszertámogatást,mikor így sem tudják megvásásrolni azokat?


Miért adott kevesebb nyugdíjemelést,o.6 %kal,ami az ez évi nyugdíjalapot képezte volna?


Miér nem fizetnek a gazdagok 36%-s adót?


Selmeczi Gabriella 2.000.000.-Ft adó nem befizetése miatt etikusan viselkedik?


Lázárnak minek kellet luxus S8-as?


Szijjártó miért hazudik folyamatosan,kevés neki a 2.2 millió fizetés,mikor a felső határ 2.millió?


Összességében,a fentieket figyelembe véve Orbán miért nem lőveti a Dunába az öregeket,nyomorékokat?


2011. febr. 13. 09:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

Jajj nem kell túlzásokba esni senki nem utálja a nyugdíjasokat csak sokba vannak de most megszorítások vannak spórolni kell. Lázár igen elcseszte a kocsi botrányával de felybe kólintották. Az Mszp idelyében sem voltak alacsonyabbak a fizetések nagy embernek meg nagypénz jár. Nekem meg még 0,6% kal sem emelték a segélyemet. Közmunkával is csak 32000ft-ot kaphatok hiába van érettségim meg tanultam mégis utcát kell söpörnöm mégsem rinyálok így.

Ugye hiányzik Ferkó testvér csak az a baj ő hitelből fizette a nyugdíjadat

2011. febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%

A kérdezőről egy publicisztika jutott eszembe:


"Kisnyugdíjas



A kisnyugdíjas egyesek számára hivatkozási alap, másoknak lelkiismereti probléma. Létre pedig őt e kettős hozzáállás hozta. Ez létalapja, s ezzel is él vissza.

Ez a fogalom ugyanis nem jövedelmi kategória, hanem lelkiállapot. Lelkiállapot és létforma.

A kisnyugdíjas mindig fel van háborodva, mert vele senki nem törődik. Vele mindig igazságtalanok. S mert ő a kisnyugdíjas, neki kímélet és jutalom jár. Ha bármilyen ár- vagy béremelés történik, őt rögtön megszólaltatják. Ő a legelső. Ő pedig sír, követel és vádol. A mi szemünk pedig már a puszta részvéttől is könnybe lábad. Mert neki több járna, sokkal több, és mi lesz így vele? De tenni – ahogy évtizedekig – most sem hajlandó semmit helyzete javításáért.

A kisnyugdíjas általában alulképzett, egykori segéd-, illetve betanított munkás, kádárista maradvány. Túltenyésztett panoptikumi darab. Negyven éven át a selejtet gyártotta, ma pedig arra hivatkozva követel. Munkájával szemben egykor igénytelen volt, de ma roppant igényei vannak. Mert negyven éven át itt ő épített.

Értelmiségi vagy szakmunkás ritkán van közöttük. Azok ugyanis inkább hallgatnak, s szégyellik az önmutogató óbégatást. Inkább tennének valamit saját érdekükben.

Ő ellenben sohasem volt munkás, csak melós. Csak aktivizálni lehetett, de értelmes munkára befogni sosem sikerült. Ennek ellenére a szája az nagy. Tizenöt éve is itt hőbörgött a taxisblokád idején.

Ő az örökös hergelhető. Gyűlöli azt, aki vitte valamire. Értesüléseit legtöbbször a piacon szerzi, így mindig biztos információkkal rendelkezik a képviselők fizetéséről meg a legfrissebb gyógyszeráremelésekről. Mindkét jelenség éktelen indulatokat vált ki belőle. Hallott már fél füllel a ruandai tisztogatásokról meg a táguló ózonlyukról, ám világegyetemének középpontjában mindig a közelgő nyugdíjemelés tündököl.

Nála a polgár, a paraszt vagy a vállalkozó mindig gazember. Holott ő a legnagyobb tolvaj, mert csak élősködik. De hát ő is van, ő is „ember”, s ezért őt tisztelni kell. Neki is jogai vannak. Emberi jogai. És kötelességei is vannak vele szemben a társadalomnak."

(Pozsonyi Ádám írása)

2011. febr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
47%

"megszorítások vannak spórolni kell."


igen te idióta, ha spórolni kell, akkor minek a jómódúaknak adókedvezmény? szerencsétlen, ott vagy ahova való vagy.

2011. febr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Tévedsz,a Ferkó testvér egyáltalán nem hiányzik,beleértve az MSZP-t is!Itt a renszerváltás óta a létező kormányok loptak hazudtak,csaltak,beleértve az első Orbán kormányt is!
2011. febr. 13. 09:32
 5/24 A kérdező kommentje:

9.30-nak!


Te egy orbánista barom vagy!A magyar anyák szégyene!

2011. febr. 13. 09:36
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagyok ugyanaz a 9:30 asal de miért is a magyar anyák szényene? Egyébként a kisnyugdíjasokról irt nagyon jót!

Egyébként vagyunk egy páran Orbánista barmok BOCSI

2011. febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem utálja a nyugdíjasokat sem Orbán, sem a Fidesz, sem más.


Csak nem követi azt a politikát, amelyet az MSZP csinált, aki kilóra, aprópénzért próbálta megvenni a nyugdíjasok szavazatait, a Kádár-rendszer iránti hamis nosztalgiára építve.


Azzal nem lehet egy országot tartós növekedési pályára állítani, hogy a nyugdíjasoknak, a munkakerülőknek, a cigányoknak hatalmas ajándékokat meg segélyeket osztogatok, amelyeket külföldi hitelekből finanszírozok, miközben a terheket az aktív dolgozókra teszem, megpróbálok minél több bőrt lenyúzni róluk, magas adókkal pedig adóelkerülésre ösztönzöm mind a jobban kereső és sikeresebb magánszemélyeket, mind a vállalkozásokat.


Ha sikerül az országot gazdaságilag sikeressé tenni, akkor a nyugdíjasoknak is több pénz fog majd jutni. De nem lehet fordítva ülni a lovon.


"...miért kell a 65 év felettieknek megszüntetni az ingyenes utazást,..."


És miért kell minden 65. éven felülinek ingyen utaznia? Nem csak szegény kisnyugdíjasok léteznek, vannak ám számosan olyanok, akiknek 150-200 ezer forint feletti a nyugdíja, és mégis ingyen vonatozik. Azaz a Te meg az én adómból fizetik az ő ingyen utazását. Holott telne rá neki. Ezen nagyon is ideje végre változtatni.

2011. febr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
47%

Nem szeretem az utálatból feltett kérdéseket... Látszólag te utálod Orbánt, ezért sok mindent elferdítettél.

"csak megszorítások vannak" -> ugyan már, ne beszélj össze-vissza.

"havi jővedelmük még az 50.000.-Ft-t sem éri el" "88 ezer forint az öregségi átlagnyugdíj" -> hazudsz :D

"Miér nem fizetnek a gazdagok 36%-s adót? " Azért mert eddig is, és ezután is ők fizették be a legtöbbet a kasszába, netán irigy vagy, h nekik jobban megy? Mellesleg ezentúl is ők fognak többet fizetni.

"Miért kell bruttósítani a nyugdíjt,miért kell a 65 év felettieknek megszüntetni az ingyenes utazást,miért kell elvenni a gyógyszertámogatást,mikor így sem tudják megvásásrolni azokat? " -> kósza hírekből csinálsz hisztit...

"Lázárnak minek kellet luxus S8-as? " Ha ilyen irigy vagy, és te ilyen helyzetbe kerülnél te is megtennéd, ne tagadd, de hogy örülj visszaadta :D Mellesleg nem ettől fog összeomolni az ország :P

"Szijjártó miért hazudik folyamatosan,kevés neki a 2.2 millió fizetés,mikor a felső határ 2.millió? " Visszadta a felét :P És ne torzítsd továbbra se :P

"Összességében,a fentieket figyelembe véve Orbán miért nem lőveti a Dunába az öregeket,nyomorékokat?" Na ebből látszik a gyűlöleted... Objektívan kéne kérdést feltenni...

2011. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

10.34-nek!


Nekem is lenne mit szóvá tennem a Kádár rendszer mocskosságairól,a rendszegváltás előtt kezdtem kijárni külföldre,műszaki tanácsadóként a meglévő itteni elfogadható beosztásom mellett.Mikor utaztam ki,külön egy ember arra vigyázott nehogy meglépjek,itthon a feleségemet figyelték!


Fogalmatok nincs mi volt akkor,ötszörös fizetést igértek a nématek,ha maradok náluk-végzettségem gépész és hegesztő szakmérnök,angolul,németül beszélek-,de maradtam,maradtam azert mert itt születtem és gyűlölöm a német fajt!/nem vagyok zsidó,se cigány,de borzalmasan buták és nagyképüek/


A kérdést egyes szám harmadik személyként tettem fel!Látom,hogy az öregeket a sárba tiporják,most főleg Orbán!Orbánfóbiám nincs,egyszer rá szavaztam,de most utálom,mint a szart!Egy megalomániás félroma nagyra tőrő alak!


A kérdést viszont egyes szám harnadik személyben tettem

2011. febr. 13. 11:08
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

-""Összességében,a fentieket figyelembe véve Orbán miért nem lőveti a Dunába az öregeket,nyomorékokat?" Na ebből látszik a gyűlöleted... Objektívan kéne kérdést feltenni..."-



Így én nem fogalmaznék, ilyen élesen és durván de ha már elhangzott a kérdés akkor pontosítom.


Az "öregek nyomorékok" helyére az országot kifosztó bűnöző MSZP-seket kellene behelyettesíteni nem gondolod?


Akik elhordtak kemény ezer milliárdokat!

Akik egy országot, ember milliókat kifosztottak, azoknak még az is kevés lenne!

2011. febr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!