Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Helyesnek tartod, hogy a sok...

Helyesnek tartod, hogy a sok külön-válság-adóval, alacsonyabb keresetűek adónövelésével, magánnyugdíjpénztárak kikészítésével és "tartalmuk" ellopásával, közszféra leépítésével a kormány csak osztogat?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy miért engedünk el nőket 40 év után nyugdíjba, miért adunk a magasabb keresetűeknek kedvezményt, stb stb, ha egyszer nem futja rá?


ez mind mind egy szép gesztus, de csak akkor logikus, ha van rá pénz. Biztos vagyok, hogy az emberek nyugodtabban viselnék, hogy megint megszorítják őket, ha a befolyt összeget hasznos célra az ország építésére fordítanák.


Ehelyett fölösleges osztogatásba kezdenek (a korai nyugdíjazás is osztogatás, hisz pénzbe kerül).

Ez szerintem nem korrekt. Inkább felelőtlenség.


2010. nov. 12. 17:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Tudhatnád hogy mindenki jól jár,hiszen Orbán megmondta.

Én például annyira jól járok hogy a mostani nettó 143937 forint fizum jövőre 138174 forintra csökken.Ez minusz:5763 forint.

Mocskos Fidesz!!!

2010. nov. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
igazad van, de tutira jobban éreznéd te is magad, ha tudnád, hogy fontos dolgokra költik azt az 5e Ft-ot nem? pl közbiztonság.
2010. nov. 12. 17:55
 3/19 A kérdező kommentje:
vagy egészségügy.
2010. nov. 12. 17:55
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Nagy Anna kormányszóvivő tegnap azt mondta,hogy mindenki jól jár! Az is,aki néhány ezer Ft-tal kevesebbet visz haza. Jövőre ugyanis kevesebb időt kell töltenie a bevallása elkészítésével!

De mi van azokkal,akiknek a munkáltató készíti el a bevallását?

Orbánnak a mániája,ha a gazdagok többet keresnek (ő is ide tartozik),akkor fellendül a gazdaság. Csak tudnám,hogy ez mitől lenne így?

Ha nincs pénz,akkor jövőre miért tartalmaz a költségvetés 1.3 milliárd ft kiadást propaganda célokra? Ez annyira fontos,nincs neki jobb helye?

2010. nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Addig nem vagyok nyugodt amíg a havi pl.1 milliót kereső havi 150 ezerrel többet vihet majd haza.

Én ebből a pénzből is alig tudok megélni,mégis velem fizettetik meg a milliomosok,milliárdosok adócsökkentését.

2010. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Sőt az jár a legjobban akit azonnal indoklás nélkül kirúgnak,neki néhány perc is elég az adóbevallása kitöltéséhez....így nyugodtabb lesz az élete.

Mocskos Fidesz!!!

2010. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, ha megfelelően tájékozódnál, már tudnád, hogy elindult a megmozdulás az emberek részéről, mert tele lett a hócipő, és eljött a cselekvés ideje. Az elkövetkezendő napokban kevesebb, mint 1 héten belül 2 demonstráció is lesz a hazárdjáték megfékezésére.
2010. nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
6%
azért jobb ha a nagyongazdag többet keres mert akor több pénzt is visz bele a gazdaságba ergo jobban pörög a dolog. plussz ugye többet költ ha többet költ több az adot fizet több jut az államnak. ha kevesebbet keres nem költ semmire mert félti h milessz h ajövöre mégkevesebb lessz. nem mondom h ez a jo rendszer de azért ennek is van logikája
2010. nov. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
18:10 - Nekem meg hiába vannak remek ötleteim, esélyem sincs elindulni velük (habár sikerre vinném), mert nem származom gazdag családból.
2010. nov. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem tartom helyesnek!!!
2010. nov. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!