Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatod, hogy Súlyok Tamás...

Támogatod, hogy Súlyok Tamás mellett Novák Katalint, Áder Jánost és Schmitt Pált, az Orbán-rezsim alkotmányos puccsához nyíltan asszisztáló bábelnököket is fosszák meg minden államfői juttatásuktól?

Figyelt kérdés
jún. 1. 18:50
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
20 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Teljes mellszélességgel.
jún. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Én összességében törölném el ezt az "extrás nyugdíj csomagot". De minimum a ciklusukat bármiért ki nem töltött elnököknek.
jún. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

​A TISZA Párt radikális elitkritikus és rendszerváltó logikája szerint a volt köztársasági elnökök (Schmitt Pál, Áder János, Novák Katalin és Sulyok Tamás) anyagi kiváltságainak megvonása teljes mértékben igazságos és támogatható lépés. Az érvek a következők:

​Az asszisztencia ára: Ezek az elnökök nem a nemzet egységét képviselték, hanem a fideszes egypárti akarat végrehajtói voltak. Aláírásukkal legitimálták a magánbirodalmak kiépítését, a választási törvények elcsalását és a jogállam lebontását.

​A luxus ára a válságban: Miközben a magyar emberek milliói élnek megélhetési válságban, a volt államfők havi több milliós tiszteletdíjat, luxusrezidenciát, autóhasználatot, titkárságot és testőrséget kapnak az adófizetők pénzéből életük végéig. Novák Katalin és Schmitt Pál ráadásul súlyos morális botrányok (kegyelmi ügy, plágium) után kényszerültek lemondásra, a juttatásaikat mégis megtarthatták, ami a társadalmi igazságérzet arculcsapása.

​A jogállami és gyakorlati ellenérv (Amiért óvatosságot igényel)

​Ha a TISZA Párt által is képviselt golyóállót, tiszta jogállami helyreállítást nézzük, a kollektív és visszamenőleges megvonás jogi csapdákat rejthet:

​Visszaható hatály tilalma: A jogállamiság alapelve, hogy nem hozható olyan törvény, ami visszamenőleg büntet vagy vesz el szerzett jogokat. Ha egy új kormány ezt felrúgja, azzal pont olyan közjogi önkényt követne el, mint amilyet a Fidesz csinált az elmúlt 16 évben.

​A precedens veszélye: Ha a juttatások megvonása pusztán politikai döntés alapján történik, az azt jelentené, hogy a jövőben minden kormányváltás után az aktuális többség elvehetné a korábbi vezetők járandóságait, ami teljesen felszámolná az állami intézmények stabilitását.

​Mi a tiszás megoldás?

​A TISZA Párt megközelítése szerint a politikai bosszú helyett strukturális és törvényes úton kell igazságot szolgáltatni:

​A juttatási rendszer radikális megreformálása: Olyan új, szigorú törvényi kereteket kell szabni, amelyek maximalizálják vagy feltételekhez (például tiszta, botránymentes hivatali idő kitöltéséhez) kötik a volt államfők eltartását.

​Egyéni felelősségre vonás: Nem kollektív politikai büntetéssel, hanem konkrét, független bírósági eljárásokkal kell bizonyítani, ha egy volt elnök hivatali visszaélést vagy alkotmányellenes bűncselekményt követett el. Ha a bíróság kimondja a bűnösséget, a juttatások megvonása és a vagyonelkobzás már jogilag is támadhatatlan lesz.

jún. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
3# baszki, hányszor kell leírni, hogy nem kell itt AI, szórakozz magadnak.
jún. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10%
Persze kedves kérdező, sőt zárjuk őket is börtönbe, teljes vagyonelkobzást, statáriumot, és remélem a lámpavasra is gondolsz néha... Ez a ti Szeretetországotok, de nem sokáig fogjátok élvezni!
jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát meg úgy en bloc minden ilyen hasonló juttatást. Amúgy a felsoroltakon kívül jelenleg mást nem is érintene, mert már nem él senki, akk volt köztársasági elnök rajtuk kívül.
jún. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Egyetlen köztársasági elnöknek és akármilyen más állami tisztségviselnek se járjon semmilyen juttatás a hivatala után. Mik ők, királyok? Kapják a kimagasló fizetésüket amíg hivatalban vannak és utána az abból adódó kimagasló nyugdíjukat és slussz.
jún. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Magyar Péter bicskája ismét beletörött a közjogi, alkotmányos keretekbe???

Amúgy minek ment a köztársasági elnökhöz, Facebookon is rinyálhatott volna, ahogy szokott. Milyen " nem személyre szabott" alkotmánymódosítás lesz ez??? Ugyanis jogszerűen nem lehetséges ilyen... Petya, baj lesz ebből, már most ordibáltak rád amúgy teljesen valós...

Miért tesznek úgy egyesek, mintha a kereszténység alkotmányos védelme olyan hű de fontos dolog lenne?

Az átlag templom vallási ünnepeket leszámítva kong az ürességtől. Ergo az ország lakosságának többsége nem hívő, tehát nincs létjogosultsága ennyire védeni a kereszténységet, meg belevonni az állami oktatásba. Alapvetően semmi keresnivalója ilyesminek a...

Nem arról volt szó, hogy helyre áll a jogállam, erre rögtön korlátozni akarják az alkotmányos jogaimat?

A nyolc évben maximalizált miniszterelnökséggel, nem Orbánt korlátozzák, hanem főleg engem, a szabad választás, és választhatóság alkotmányos jogában. Mi van, ha én szeretném harmadszorra is megválasztani Magyar Pétert, vagy a következő Mátyás királyt? Európában, ahol...

Csak én vagyok baloldalibb, szocialistább ember, aki mégis szkeptikus a mai köztársasági rendszerrel, s az alkotmányos monarchiát is jobbnak látná?

Egy alkotmányos monarchiában nem lehetne balhézni a köztársasági elnöki szék körül. A király az király lenne és csókolom. Kötelessége lenne elismernie a Fidesznek, a Tiszának és mindenki másnak is. Személyesen egyébként ellene vagyok a 2/3-ados teljhatalmaknak minden...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!