Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják mindenáron...

Miért akarják mindenáron tönkretenni a magánnyugdíjat?

Figyelt kérdés

Az emberek már nem bíznak az államiban, és egy jó alternatíva lenne a magánnyugdíj. Főleg, hogy saját magának gyűjtöget, ami örökölhető is. Az meg nem kifogás, hogy tőzsdére viszik, mivel az állami nyugdíjban lévő pénzt sokkal rosszabb helyen van, mint a tőzsdén.


A bizonytalan nyugdíj meg szerintem fekete munkához vezet, amit én megtapasztaltam a néhány állásinterjúmon.

A főnök általában azt mondta, hogy csak 4 órára jelent be, hogy kapjam a TB-t, cserébe egy kicsit többet fizet, hogy tudjak félretenni, mert a nyugdíjamból úgysem lesz semmi. Persze, hogy elfogadom...


A magánnyugdíj lett volna az embereknek egy olyan rendszer, amiben talán még bízni tudtak volna...


2010. nov. 24. 09:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

komolyan kérded, hogy miért?


kell a pénz a kormánynak, ennyi. hogy mire költik az más kérdés. nyilván finanszírozni kell a gazdagok adócsökkenését, ki fizetik a nyugdíjasokat stb. de valszeg megy ott pár zsebbe is a téma, tudod 1-2 milliárd eltűnést ki vesz manapság észre?

2010. nov. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne várd, hogy a kormány ne a saját lopásait támogassa.

Amúgy meg azon túl, hogy a mi megtakarításainkat veszik el, munkanélkülieket is csinálnak egy ilyen intézkedésekkel, hiszen rengeteg ember dolgozik nyugdíjpénztáraknál, nekik nem lesz szükség a munkájukra, ha ellehetetlenítik (én is dolgoztam nyugdíjpénztárnál).

2010. nov. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 UM4 ***** válasza:
14%

egyrészt kell a pénz az államnak

másrészt a magánnyugdíj-pénztárak még az államinál is rosszab hozamot értek el eddig

akkor pedig ott tartunk hogy az állami nyugdíj rossz, a magán meg még rosszabb...

2010. nov. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 UM4 ***** válasza:
14%
másrészt én nem tudtam bízni olyan rendszerben amiről bevezetésekor azt mondta a miniszter hogy az induló pénztárak 20%-a csődbe mehet mire kifizetésekre kerül a sor
2010. nov. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%
UM4 - Ami a MNYP-ba megy, az a te pénzed, és ha meghalsz, az örökösödé, ami az államiba megy, azt te sose látod viszont.
2010. nov. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
33%
jól beszélnek az előttem szólók: kell a pénz. Viszont azért azon elgondolkodnék, hogy a magánnyugdíj, az mennyire biztos. Ki garantálja, hogy nem megy csődbe, hogy nem mentik ki a pénzünket onnan, és hogy kijé a pénztár.
2010. nov. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
9%

hidd el, nem jó alternatíva ...


El kell törölni őket, át kell tenni mindent egy központi és állami rendszerbe, ennyi. Csak ez nyújthat teljes biztonságot.

2010. nov. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%
És azt is eltudod árulni, hogy mi lesz akkor, amikor a neked kéne a nyugdíjad fizetni, de nem lesz pénz, akkor már nem lesz magánnyugdíjpénztár ahonnan lelehet majd nyúlni a pénzt! Nem bízom én senkiben, na de az államban főleg nem.
2010. nov. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
15%
Nem szabad elfelejteni azt, hogy ha 30 év múlva elmész nyugdíjba, akkor még lesz állam, aki fizeti neked a nyugdíjat. De hol lesznek a magánynyugdíj pénztárak addigra? Mondhatják 25 év múlva, bocs, tönkrementünk, és huss, eltűnt a pénzed, és el is fognak tűnni, és amit meg az államtól fogsz kapni, abból meg majd éhen lehet halni. Mert most többet fizetsz be a magánnak mint az államnak. Miként lehetőség lesz rá, én visszamegyek az államiba. Néhány ember erős fogalomzavarral küszködik, ugyanis ti az állam működését a jelen vezetők működésével vonjátok össze. Ez nem így van. Maga az állam meg fog maradni, működni fog. Kapsz rendesen nyugdíjat. Ha megéred. A jelen vezetők, ki tudja hol lesznek már addigra?! De lesz másik országvezetés. Engem nem érdekel, ha kicsit lopnak maguknak, mert nincs olyan ország a világon, ahol becsületes az ország vezetése, csak engem hagyjanak élni.
2010. nov. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
A magánnyugdíjpénztári pénz MAGÁNVAGYON, perelheted, az államiban csak reménykedhetsz, hogy lesz elég dolgozó, akinek az adójából majd megélsz nyugdíjasan.
2010. nov. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!