Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz a vége Orbánék ámokfut...

Mi lesz a vége Orbánék ámokfutásának?

Figyelt kérdés
Úgy is kérdezhetném, mi lesz Orbán után? Mindenféle gátlás nélkül megdöntötték a jogállami rendszert, felszámolták a nyugaton több száz éves, nálunk több évtizedes alapértékeket (jogbiztonság, magántulajdon sérthetetlensége, hatalommegosztás stb.), és elkezdtek olyasmiket csinálni napi rendszerességgel, ami ma már Közép-Ázsiában is megütközést keltene. Egyelőre magabiztosan haladnak, az EU csak tátog, a magyarok még azt se. Csak a sajtó húzza a vészharangot (külföldön és részben még itthon is). Biztos vagyok benne, hogy ebből nem lehet jól kijönni, csak azt nem tudom, mekkora és milyen lesz a katasztrófa.
2010. nov. 25. 20:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%

"újra kell kezdenünk mindent, és újra felépíteni az országot, a jogrendszert, a közigazgatást, mindent, mint a rendszerváltás után."

de unom már, hogy itt mindig rendszert kell váltani, ha valamelyik párt eltakarodik! -.-

2010. nov. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Purgerius! Igen, ez a tragédiánk. És sose tanulunk belőle.
2010. nov. 25. 22:17
 13/17 anonim ***** válasza:
96%
Igen,és most lesz az,hogy nem tanulva hibákból újra választják az mszp-t akik újra dózerolnak,majd megint a fideszt és így fog menni amíg meg nem halunk..............Na ezért nem lesz itt soha változás!!
2010. nov. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%
Komolyan mondom néha úgy gondolom,hogy jobban járnánk ha valamelyik nagyhatalom megszállna minket!!:(((
2010. nov. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Gáz ez az egész... Hatalmas szivatás.. Maguk alkotják a törvényeket és nem a nép érdekében.. sosem lesz vége..tökmindegy ki van hatalmon.. Az egész ország a feje tetején áll. Amíg nincs felelősségrevonás, addíg nem is fog változni a helyzet. Azok a fiatalok teszik jól akik lelépnek innen külföldre...

Itt a legjobban a mostani nyugdíjasok élnek...

2010. nov. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Polgárháború.
2010. nov. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, nagyon jó válaszokat kaptam, legalábbis mindegyik elgondolkodtató. Az is, aki nem látja akkora nagynak a bajt, meg az is, aki polgárháborúban gondolkodik.


8.58: Én is gondoltam arra, hogy ha nekünk annyira nem megy, akkor talán külföldi kormányzást kellene kérnünk. A XIX. században a balkáni államokban szinte tipikus volt, hogy külföldi (német stb.) uralkodót hoztak, meg korábban nálunk is volt Habsburg-uralom, és a kiegyezés után nagyon jól működött. Szóval én nem megszállásra gondolok, hanem arra, hogy a választásokon indulhassanak nálunk külföldi pártok és politikusok is, akik a saját hazájukban sikeresek, már bizonyítottak, és vállaljanak el minket is. Persze ez csak vicc, bár... Ja, és nem elsősorban izraeli politikusokra gondolok, hanem pl. szlovénekre, németekre, skandinávokra stb.

2010. nov. 27. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!