Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki segítene a magánnyugdíj...

Valaki segítene a magánnyugdíj pénztári új törvénnyel kapcsolatban? (tovább lenn)

Figyelt kérdés

Az Allianznál vagyok magánnyugdíj pénztári tag, tehát váltanom kell önkéntes magán nyugdíj pénztári tagságra?

Milyen papírokat kellene ahhoz bevinnem az Allianzhoz?

El vagyok veszve a politikában...

Előre is köszönöm annak aki segít!

21/L


2010. nov. 27. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Ez tudod ugy lesz elintézve, mint a középkorban, ha a földesúr más hitre tért, a jobbágyok is automatikusan áttértek.


Úgyhogy nem kell tenned semmit, csak annak kell bemenni aki nem akar áttéreni.

Ott fent úgy gondolják, úgyse' lenne hozzá elég eszünk, hogy ilyesmit intézzük.

2010. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha mégis maradni akarnál, szinte mindent elveszthetsz!
2010. nov. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

"Az Allianznál vagyok magánnyugdíj pénztári tag, tehát váltanom kell önkéntes magán nyugdíj pénztári tagságra?"


Ne keverd össze a MAGÁN és az ÖNKÉNTES tagságot!!!


A magánban vagy most /gondolom/, és ebből kellene átlépni az ÁLLAMI-ba. Ennek a lebonyolítása még nincs tisztázva. Légy türelemmel.

Az Önkéntes Pénztár eddig is működött,ha akartál havonta fizethettél be, amit befektettek. Sok munkáltató még hozzá is járult a befizetésedhez. Nyugdíjba vonuláskor választhatsz, hogy egy összegben kéred a pénzedet -kamatokkal-, vagy havi járadék formájában.

2010. nov. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne vezessétek félre szerencsétlent!


1. A magán és önkéntes pénztártagság 2 külön dolog, eddig is külön volt, a magán az, amit a munkabéredből levonnak, az önkéntes az, amit te az automatikusan levonton felül fix összegként vállalsz, hogy befizetsz, ezt is fizetheti munkáltató, de ez részéről már kafetéria, de fizetheted munkáltatótól függetlenül is, és ekkor nem jelenik meg a bérpapírodon.


2. Kormányunk azt a bődületes baromságot találta ki, hogy államosítani akarja a pénztárakat, és aki mégis tag akar maradni, azt megfenyegették, hogy nem fog állami nyugdíjat kapni, annak ellenére, hogy a munkáltatói járulékrészt továbbra is kapja utánunk az állam (én maradok a magánban, eszem ágában sincs átlépni). Ez így nem fair, zsarolás, fenyegetés, nem demokratikus. Ahogy az átléptetés se, mert...


3. Annak kell nyilatkozatot tennie, aki maradni akar a magán pénztári rendszerben (vagyis pl. nekem), mert aki nem nyilatkozik január 31-ig, azt automatikusan átléptetik az állami rendszerbe, a pénze megy a lyukas kalapba, és abból senki egy fillért nem fog látni, mert azonnal el is költi az állam. Csak kapsz egy "bizonylatot", hogy befizetted a pénzt, majd valamikor reménykedhetsz, hogy az akkori dolgozók el tudnak tartani (de erre semmi garancia nincs, viszont átlépéssel az addigi pénzedet el is veszíted, amiért megdolgoztál).


4. Kormányunk csak 4 évre és nem évtizedekre kapott mandátumot, vagyis nincs semmi biztosíték arra, hogy más kormány nem fogja-e visszacsinálni ezt az őrült ámokfutást.


5. Csak az lépjen át az államiba, aki a mostani kormány idején lesz nyugdíjas, mert a többi ember még reménykedhet abban, hogy mire eljön a nyugdíj, már nem ez a fejvesztett őrült költekező banda fog irányítani.

2010. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:52"


Kiváló válasz (nem nyalásból mondom), én ezt röpiratban terjeszteném, hogy mindenki okosan tudjon dönteni! Én sem fogok átlépni!

2010. nov. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
csatlakozom az elözőhöz!
2010. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 BlackSword ***** válasza:
96%

Ennél szebben le sem lehetett volna írni...

Annyit azért hozzátennék, hogy ennek a szemét hazaáruló bandának hogy van képe bármit is megígérni mások helyett... Hiszen majd a leendő kormánytagok helyett ígérget, akik remélem már nem ezek lesznek...

2010. nov. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Purgerius, az utánközlés jogát átadom. :-)
2010. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

14:52

Ment a zöld. Korrekt.

2010. nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:20

lehet, hogy élek vele! :)

2010. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!