Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon ugyanaz a banda szidja...

Vajon ugyanaz a banda szidja a Fideszt, aki régen az MSZP-t szidta, vagy mivel nyert a Fidesz, a támogatóik elégedetten elmentek, és új MSZP-sek jöttek háborogni? Esetleg egy 3. fél nyomja folyamatosan?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 16:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

21:25


"Nem tudom,hogy a közvélemény kutatók hogyan választják ki azt a 3-4.000.- embert akiket megkérdeznek? Azt pedig végképp nem,hogy ennyi ember véleménye után miből gondolják,hogy a többi 8 millió is így gondolkodik?"


Hát ha nem tudod, akkor vegyél ki a helyi könyvtárból egy statisztikai tankönyvet és művelődj.

2010. dec. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A Fidesz győzelme több elemből tevődik össze, ennek megfelelően többféle szempont értékelése után adhatták rájuk a szavazatokat.


Az egyik elem, Öszödi Fletó után kialakult, majd gerjesztett hangulat. Amely részben jogos, de többnyire eltúlzott volt. Ezt a hangulatot mesterien tartotta éberen a Fidesz.


A másik elem az MSZP-s sz@rjankók lebukása (Hagyó, és tsa-i. Valószínüleg ez nyomott a legtöbbet a latba és okozta méltán bukását az MSZP-nek.


A harmadik elem a gazdasági krizis okozta problémák MSZP-re vetítése, by Fidesz.


A negyedik a nép agyának folyamatos kilúgozása azzal, hogy a Fidesz, minden egyes média megnyílvánulást azzal kezdett, hogy a "kormány alkalmatlan", vagy "illegitim".


Stb..stb..


Kialakult így egy olyan bizonytalan, nagy létszámú szavazó réteg amely nem tudta mi a jó választás és jobb alternatíva nem lévén a Fidesz-re szavazott.


Ez az a réteg aki most nem akarja elfogadni azokat az intézkedéseket amiket a Fidesz hoz.


Halkan jegyzem meg, hogy nem csak a Szocik és a bizonytalanok, de a kő Fideszesek is kezdenek kételkedni döntésük helyességében, mert látják a korábbi, harcos nézeteinek is szembemenő Fidesz milyen rendet épít ki.

Csak most még meglapulás és kivárás van, még bíznak a Fideszben.

A probléma akkor jön amikor átbillen a lojalitás, amikor közvetlenül is érezni fogják azt, hogy a Fidesz sem varázsló és tagjai ugyanolyan korrupt gazemberek, mint a többi hataloméhes párt tagjai.


Ultracivil

2010. dec. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

ma 08:26


"Az egyik elem, Öszödi Fletó után kialakult, majd gerjesztett hangulat."


Tévedés. Az MSZP népszerűsége 2006. június 12. (a választási program visszavonása) óta zuhant. Őszöd nem osztott, nem szorzott.


"A másik elem az MSZP-s sz@rjankók lebukása (Hagyó, és tsa-i."


A Fidesz népszerűsége lényegében 2006 nyarától 2010 tavaszáig nem változott érdemben. Az MSZP-é változott, ti. 2008 tavasza után (a népszavazás után) kettészakadt a szavazótábora, az egyik fele átment a Jobbikhoz, ezt próbálják most lassan visszaszerezni.


"A negyedik a nép agyának folyamatos kilúgozása azzal, hogy a Fidesz, minden egyes média megnyílvánulást azzal kezdett, hogy a "kormány alkalmatlan", vagy "illegitim"."


Talán alkalmas volt a Gyurcsány-kormány?


"Ez az a réteg aki most nem akarja elfogadni azokat az intézkedéseket amiket a Fidesz hoz."


Mekkora réteg ez? Csak mert tavasz óta egy fikarcnyit sem csökkent a Fidesz támogatottsága.


Én elhiszem, hogy van pár száz ember, akire igaz, amit mondasz, csak hát politikai szempontból ennek nulla a jelentősége.


"Halkan jegyzem meg, hogy nem csak a Szocik és a bizonytalanok, de a kő Fideszesek is kezdenek kételkedni döntésük helyességében"


Gondolatolvasó vagy, mi?


"amikor közvetlenül is érezni fogják azt, hogy a Fidesz sem varázsló"


Az, hogy "kánaánt várunk" meg "azt hisszük, hogy csodát tesznek" stb. csak a baloldali sajtó mániája. Annak a sajtónak, aminek a szövegeit kritikátlanul benyaltad.

2010. dec. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nekem van több olyan ismerősöm, akinek mindig az a rossz, ami éppen van. Vannak ilyen típusú emberek, aki szeretnek hőbörögni és örök ellenzéket játszanak. Ha valaki bele akar kötni az éppen aktuálisan kormányzó pártba, azt mindig lehet, hiszen egyik sem fogja tökéletesen csinálni (azért a jelenleginél rosszabban már nehéz lenne).

Azt azért hozzá teszem, hogy most először nem mentem el szavazni, mert nem tudtam választani hazug1 és hazug2 között. Kis pártra meg szerintem nem érdemes...

2010. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ha esetleg van köztetek "kőfideszes", tőle kérdezném, hogy átlépett-e boldogan és dalolva az állami nyugdíjrendszerbe?

Mert hát ha rájuk szavazott, akkor vakon követnie kellene a vezért most is, nem???

2010. dec. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Nekem van több olyan ismerősöm, akinek mindig az a rossz, ami éppen van. Vannak ilyen típusú emberek, aki szeretnek hőbörögni és örök ellenzéket játszanak."


Igen. Ilyenek is vannak.

Ezek biztosan ugyanazok most is, mint négy éve.

De vannak olyanok is, akik négy éve meg voltak elégedve és most sápítoznak és vannak olyanok is, akik négy éve sápítoztak és most vannak megelégedve.

De vannak olyanok is (pl. a Jobbik és az LMP szavazói), akik nem elvből utálnak minden politikai irányzatot, csak épp a FIDESZt és az MSZP-t is, tehát nekik szinte mindegy, hogy melyik van hatalmon. Ha a saját pártjuk győzne, akkor nem pampognának, de minden egyéb esetben igen.

2010. dec. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 12-03 15:5


Gratulálok!

Újra sikerült valakinek elemeire szétszedni egy véleményt.


Jó ! Akkor válasszunk ki egyet a témából: "Öszöd nem osztott szorzott"


A 2006 szeptemberi-októberi utcai randalírozás a felturbóztatott hangulat az tényleg nem osztott-szorzott? Látod Barátom ez az a dolog amit jól kihasznál FIDESZ. A fátyolos szemű tájékozatlanok remélhetően továbbra sem fogják, vagy csak későn észre venni, hogy milyen ellenőrizhetetlen hatalomat adtak egyetlen pártnak.

Pontosan ez az a maniplulált érzelmi állapot amire mindenkor a FIDESZ épített. És ezt gerjesztette tovább a parlamentben is.

Tudod, pl. ha valaki tökös, akkor kiáll azokért akiket képviselnie kell, ami ráadásul kötelessége is. Az Orbán csorda látványos kivonulásai számomra ugyanis inkább gyávaság, vagy számítás volt semmint normális politizálás.


És még egy.

A véleménykülönbségek "kritikátlan sajtó benyalásáról"


Légyszívess olvass te is többet a múltról és majd megtudod , hogy kik a kedvenceid és hogy valójában kik is az ellenségeid.


[link]


[link]


Előre elárulhatom:

Nem biztos hogy Orbán és nem biztos hogy Fletó, hanem éppen a tájékozatlanságod.


Ultracivil

2010. dec. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Gyurcsányt már 2006 nyarán megutálták az emberek, az öszödi beszéd csak olaj volt a tűzre.
2010. dec. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

12:18


" 2006 szeptemberi-októberi utcai randalírozás a felturbóztatott hangulat az tényleg nem osztott-szorzott?"


De igen. Átmenetileg javította a kormány népszerűségét, mert Gyurcsány arra hivatkozott, hogy a rendet képviseli a "randalírozókkal" szemben.


Október 23 volt a zavargások csúcspontja.


Fidesz:MSZP arány a Szona Ipsosnál:


2006.05. 39:48

2006.06. 46:42

2006.07. 48:40

2006.08. 52:36

2006.09. 54:34

2006.10. 53:36

2006.11. 51:37


Az adatsor jól mutatja, hogy májusban még vezet az MSZP (választás utáni nagy eufória), júniusban jön a hidegzuhany, és augusztusban már 52:36, szeptemberben (a hónap 10-edike körül szokott lenni a mérés) már 20%-kal vezet a Fidesz. Ezt az előnyt sikeresen letornássza az MSZP néhány százalékkal a zavargások idején.


Javaslom neked, jó kis általános tanács az élethez: a TÉNYeket, az ADATokat kell nézni, nem azt, hogy mit mondott a Pista bácsi, meg mit írt a baloldali pártsajtó.


2010-ben a Fidesz 53%-ot ért el a választáson, vagyis kb. annyit, mint amennyit 2006 augusztusában elért volna, ha akkor van választás.


"Légyszívess olvass te is többet a múltról"


Én megteszem. Előkerítem a tényeket, az adatokat. Te meg mondogatod, hogy Orbán-csorda. Ha nem érted, mi a különbség a kétféle hozzáállás között, akkor mondjuk teljesen fölöslegesen próbállak korrepetálni.

2010. dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

ma 13:44


Az őszödi beszédnek kétféle hatása volt:


1) hosszú távon hozzájárult ahhoz, hogy Gyurcsány szalonképtelenné váljon, de a döntő ezügyben a 2006-os tévévita és a 2008 tavaszi, népszavazás körüli cirkuszolása (ne hazudja Orbán, hogy lesz vizitdíj, aztán mégis lett) volt.


2) rövid távon erősítette Gyurcsányt, mert a zavargásoktól sokan megijedtek, és azt mondták, hogy inkább legyen stabilitás. Ha nincsenek zavargások 2006 őszén, akkor lehet, hogy az MSZP-SZDSZ a parlamentben megbuktatta volna, mondjuk jött volna Bajnai, és akkor teljesen más lett volna a politika a továbbiakban. A zavargások és a Fidesz ultimátuma viszont megerősítette Gyurcsány pozícióját. A Fidesz arra törekedett, hogy minél tovább maradjon Gyurcsány a kormányon, mert tudták, hogy ez rombolja szét a baloldalt. Ez egyébként nagyon önző játék volt a Fidesztől, mert ugyan Gyurcsány kormányzásának minden hónapja bevert egy újabb szöget a baloldal koporsójába, de az országnak is rengeteget ártott.

2010. dec. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!