Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondták régen azt, hogy...

Miért mondták régen azt, hogy Magyarország határát 3 tenger is mosta?

Figyelt kérdés
Én ebből azt veszem ki,hogy 3 tenger partra volt az országnak Trianon előtt.De a térképeket ha nézem akkor csak a Horvátországi határnál van tenger.
2011. máj. 13. 18:59
1 2 3
 1/22 Dymo ***** válasza:
forrás: [link]
2011. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
10%
Adria, Tirrén-tenger és a Fekete tenger. Nagy Lajos alatt.
2011. máj. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%
Én nemzeti érzelmű vagyok, de ez szimpla hazugság. Lengyelország, noha perszonálunióban tartozott magyar királyhoz, soha nem volt Magyarország része. A pontos megfogalmazás így hangzana: "a magyar király birodalmát 3 tenger mosta".
2011. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
a Lengyel-Magyar perszonálunió partjait mosta 3 tenger. Magyarországét általában egy mosta, a magyar fennhatóságú horvát autonóm területeken.
2011. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

A történelem tankönyvemben van egy kép Nagy Lajos uralkodásának területéről. Aszerint Lengyelország abban az időben nem rendelkezett tengerparttal.


Egyébként a Balti-tengerre gondolnak, ami Lengyelországot észak felől határolja, az Adriai-tengerre Horvátország felől és a Fekete-tengerre, ami Moldávia és Havasalföld területével volt határos. Ez a két fejedelemség viszont lényegében magyar hűbéresnek, vagyis bábállamnak számított.

2011. máj. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"A történelem tankönyvemben van egy kép Nagy Lajos uralkodásának területéről. Aszerint Lengyelország abban az időben nem rendelkezett tengerparttal."


A Teuton lovagrend határolta Lengyelországot északról. A lovagrendet abban az időben nem mindenki ismerte el önálló államként, noha később valóban azzá váltak.

2011. máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem meg egyszerű költői túlzás, amit a későbbi korok alkottak meg a múltba révedve. Történelmi alapja valószínűleg nincsen.
2011. máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors és a sok válaszokat.

Egyébként én még arra is gondoltam,hogy a Balatonra és utaltak ezzel.Mai s úgy nevezik,hogy a Magyar tenger.

2011. máj. 13. 19:31
 9/22 anonim ***** válasza:
Biztos nem, a Balaton egészen Széchenyi színre lépéséig egy hatalmas mocsár volt, a magyar tenger elnevezés valószínűleg csak trianon után jött a képbe.
2011. máj. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
100%,hogy trianon után kellet valami lélek erősítő.Gondolom ez volt az.(trianon direkt kis betűvel)
2011. máj. 13. 20:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!