Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tanulnak olyan kevesen...

Miért tanulnak olyan kevesen mérnöknek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 19:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%
szerintem pont elegen, vagy még sokan is.
2010. dec. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is. Fele is sok lenne.
2010. dec. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
60%
tényleg sokan tanulnak.
2010. dec. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ti nem szoktatok híreket nézni?

Most volt, hogy pont mérnökökből van a legnagyobb hiány. Nagyobb az elhelyezkedési lehetőségük mint más szakmában nem csak itthon, de külföldön is. Nagyon kevesen tanulnak mérnöknek. Nem szeretik annyian a reál tárgyakat.

2010. dec. 2. 19:13
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanulnak kevesen mérnöknek, csak kevésnek sikerül. Nálunk mintaterv szerint nemigen van ember, aki elvégzi. Csak 1-2.
2010. dec. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
2010. dec. 2. 19:17
 7/21 A kérdező kommentje:
Mondták, hogy a mérnökök aki végeznek azok azonnal találnak munkát és nem is kell sokat keresniük.
2010. dec. 2. 19:18
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert szervezetlen a képzés.

Én elmentem gépészmérnöknek tanulni, erre tanítattnak velem olyan dolgokat, amiket az elektrotechnikusoknak meg a rendszergazdáknak kell, a mérnöki képzéshez meg alig van közük.

Kérdeztük az egyik tanárunkat, hogy miért is van ez így, amire ő csak lehajtotta a fejét, aztán elkezdte csóválni és mondta, hogy nem szeretne róla beszélni, max. csak annyit mondana róla, hogy itt valami nagyon el van cseszerintve a képzésben.

2010. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
Én a BME-re készülök építő-, vagy energetikai mérnöknek. És remélem, hogy mihamarabb befejezem, mert kicsit unom, hogy szegény szüleimtől kell állandóan pénzt lejmolnom.
2010. dec. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
100%
Azért mert magas szintű matek (+fizika általában) az alapja, és az nem olyan tárgy, hogy leülsz és beseggeled. Vagy rááll az agyad és látod az összefüggéseket, vagy ne is erőlködj, csak az állami féléveid pazarlod.
2010. dec. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!