Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor tanulnak már meg a...

Mikor tanulnak már meg a liberális agyak, multiplikációban, szinergikus gazdasági folyamatokban, lokális munkaerőben, nemzetgazdaságban gondolkodni, az 1+1=2 helyett?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 14:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%

Én speciel akkor,ha agysérülésem lesz,és elvesztem a neveltetésem,és személyiségem azon részét ami nem enged SOHA a jobbikkal együttgondolkodni!!!!


Kevés lesz a meggyőzésemhez a Nyisd ki a szemed,meg az Ébredj magyar!

Vágjatok jól fejbe!!!


Lehet lepontozni,bár a kérdésre válaszoltam.

2010. jan. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
41%
jellemző. van egy kérdés, a válasz rá: jobbikkal soha! ha jobbik zöldet mond, akkor zöldet nem! ha kéket, akkor a kéket nem! elég gyerekes ez szerintem.
2010. jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
mitmondsz? :)
2010. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Én speciel akkor,ha agysérülésem lesz,és elvesztem a neveltetésem,és személyiségem azon részét ami nem enged SOHA a jobbikkal együttgondolkodni!!!!


A baj hogy a fogalmak jelentését sem érted!

Nem vagy képes alapvető gazdasági mechanizmusokat átlátni, és azt hiszed hogy mindent megold a külföld és a tőke! Fogalmad nincs arról hogy mennyire más a tőke és a lokális gazdaság érdeke! Szeretnél kevesebb adót fizetni, de nem érted hogy a foglalkoztatás politika, teljesen más pályán mozog mint az 1+1=2 monokultúra, és magas technológia irányai! Közben meg nem látod a valódi problémát az ország gazdaságának és lila gőzöd nincs hogy miként lehetne fordítani!

2010. jan. 8. 15:09
 5/21 anonim ***** válasza:
20%

Nekem az a bajom ezzel a gondolkodásmóddal, hogy egy tízmilliós ország nem engedheti meg magának ezt, legalább is, nem azokban a szférákban, és nem úgy, ahogy azt egyesek gondolják.

A csodálatos magyar mezőgazdaság pl egy lózung, nem tudja kiemelni a szegényeket a szegénységből, hiszen, az ilyen kritikus területen _alkalmatlan_ a művelésre a földterület. Azt viszont hiszem, hogy kutatás-fejlesztéssel, illetve másféle külföldi tőkével - turizmus, filmipar - lehetne hasznot termelni. Bár a turizmushoz előbb kellene valami, ami miatt a költeni vágyók idejönnek.

2010. jan. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

Nekem az a legnagyobb bajom a Jobbikkal,hogy aki nem ért egyet velük,az mind ostoba libsi.Pedig a Jobbik elképzelései nélkülöznek minden racionalitást.ERlképzelésnek nagyon szép,de a valóság nem így működik,és nem is fog így működni.

Különben nem vagyok libsi.

2010. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Neked tényleg baj van a fejedben!


A mezőgazdasággal semmi baj nem lenne ha megfelelő támogatást kapnának a lokális érdekeltségek, és nem csak a monokultúrás nagyüzem lenne az isten, amiből semmi haszna és nem teremt munkahelyet! A munkahelyek feloldják a segélyezés költségvetési politikáját és már indulásnál is olcsóbba a támogatás, hisz a támogatás segítségével jövedelem képződik, és élénkül a fogyasztás. Amíg nem 4-4,5 millió magyar fog dolgozni, addig nincs versenyképességünk mert túl sok az inaktív. Egyszerűen képtelen vagy megérteni, hogy nem az az lényege a lokális mezőgazdaságnak hogy hihetetlen adókat fizessenek be, hanem hogy nagyszámban foglalkoztassanak, és a szociális terheket vegyék le az adózók válláról.

A másodlagos multiplikációk következményeként , váltson ki importot, növelje a fogyasztást, csökkentsünk adót, teremtsen reális versenyt, szüntessen meg monopol helyzeteket, ne engedjen ki a rotációja ként külföldre jövedelmeket, és induljon meg a profit újratőkésítés természetes folyamata! Hogy legyen inováció, de olyan területeken ahol a hasznosítás alapja meg van a gazdaságba, hisz a kereslet nélküli fejlesztés csak bukó lehet!

Ezért fontosak a gazdasági szinergiák, mert ahol a helyi mezőgazdaság élénkül és szakosodik, ott megjelenik a háttér gazdaság és kereskedelem, és az inovációnak is fix háttere alakul ki!

Annyira egyszerű hogy fáj még magyaráznom is!

2010. jan. 8. 15:32
 8/21 A kérdező kommentje:

Nekem az a legnagyobb bajom a Jobbikkal,hogy aki nem ért egyet velük,az mind ostoba libsi.Pedig a Jobbik elképzelései nélkülöznek minden racionalitást.ERlképzelésnek nagyon szép,de a valóság nem így működik,és nem is fog így működni.

Különben nem vagyok libsi.


Nem akarok csúnyán beszélni veled.

De végre már áruld el hogy mi a megvalósíthatatlan, csak 2-3 nem megterhelő utalással, linkel, vagy a saját szavaiddal.


Ezt már leírtad legalább 50× és soha nem válaszolsz, csak beszólsz ami minden értelmes vitát lehetetlenné tesz és a kommunikációt, demagógiává retardálja!

2010. jan. 8. 15:35
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

átfogalmazva a kérdést,amiről itt valójában szó van: mikor fognak az emberek végre érzelmi alapon viszonyulni a racionalitás helyett olyan kérdésekhez, mint gazdaság, szociológia, nyelvészet (pl. finnugor nyelvrokonság, ami szintén volt itt kérdés, és ott is teljesen kijött, be is vallva, hogy érzelmi alapon megy a tagadás), és még kismillió kérdés, amik köré amúgy valami miatt egész tudományok épültek, de azok véleménye, eredményei nem elég "nemzetiek", így "érzelmileg nem elfogadhatóak".


Erről van itt szó, ti itt érzelmileg közelítetek mindent, hogy ha nagyon szeretnénk és hiszünk benne, akkor az 1+1 az tényleg 3 lesz - és pont ezért nem lehet veletek az esetek döntő többségében értelmesen vitatkozni, mert érzelmekkel jöttök, amikor tényekről lenne szó, és így érzelmeitekbe való belegázolásnak vesztek minden ellenérvet, nem vitalapnak. És ebből aztán jön az, hogy aki nem úgy vélekedik, mint ti, az libcsi, bolsi, idegenszívű, az elvadultabbaknál zsidóbérenc, stb.


Az én kérdésem az lenne, hogy ti mikor kezdtek már ésszel és nem érzelmekkel gondolkodni, és elfogadni, hogy 1+1=2, még ha maga Vona Gábor is mondaná, hogy 3.

2010. jan. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

mitmondsz? :)

Szerinted ez a válasz hasznos.


Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:08


Ez a válasz tükrözi a hozzászólók felkészültségét a legjobban!

Beszélnek gazdaságról és alapvető fogalmakkal nincsenek tisztába!

2010. jan. 8. 15:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!