Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyre nagyobb a munkanélkülisé...

Egyre nagyobb a munkanélküliség és szaporodik a silány állások száma, mi lenne, hogyha a következő két "fekete munka" típust legalizálná a kormány, hogy felvegye a harcot a munkanélküliség ellen?

Figyelt kérdés

-Lehetnének olyan engedély és bármiféle reguláció nélküli magánvállalkozások, hogy felteszek a kocsimra egy TAXI feliratú táblát és mától én embereket szállíthatok egyik helyről a másikra készpénzért, és semmilyen kötelezettséggel nem jár ez a "munka"



-Reguláció mentes különféle "kétkezi munka" állások. Tehát, hogy pl. valaki meghirdeti, hogy vállalna kerti munkát vagy elmenne cselédnek, és akkor átjönne hozzám a kertet ápolni meg a házat takarítani, kapna készpénzt érte azt jólvan


2010. dec. 5. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
tudtommal ezt a másodikat tervezgették
2010. dec. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem csak tervezgette, nyár óta ez már létezik, háztartásban végzett munkának vagy minek hívják, beletartozik a klasszikus háztartási munkákon kívül például a korrepetálás is.


Az elsőt nem értem. Bárki lehet magánvállalkozó és taxizhat, ha jól tudom.

2010. dec. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nyilván ott is az adózásra, járulékokra, illetékekre mifenére gondolt
2010. dec. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"felteszek a kocsimra egy TAXI feliratú táblát és mától én embereket szállíthatok"


Az egyik ha sok taxis lesz akkor nem lesz elég utasuk mindegyik éhenhal, erre nem gondolsz?

2010. dec. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

A hiba ott van az elgondolásodban,hogy a fekete munka azért nem legális,mert sem a munkát végző ,sem a munkáltató nem fizet utána adót és járulékokat.

Ha jól emlékszem, a Gyurcsány-kormány vezetett be alkalmi munkavállói könyvet az ilyen eseti munkák végzéséhez. Nem igazán vált be.

Ugyanis,aki csak ásásra,vagy időnkénti takarításra vállal munkát, nem akar utána adót fizetni. Természetesen az sem,aki a munkát végezteti.

2010. dec. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!