Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed ma a 2004....

Mi a véleményed ma a 2004. december 5-ei kettős állampolgárságról szóló népszavazásról és az MSZP "NEM" kampányáról?

Figyelt kérdés

Egy kis emlékeztető:


[link]


2010. dec. 6. 13:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
jó kis felmérő volt, hogy mennyi birka van magyarországon. tudtam hogy sok van, de azért azt hittem még többségbe vannak a normálisok. :(
2010. dec. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

Kérdezte az egyik román barátom( mert nekem van olyan is:), Hogy felveszem -e a magyar állampolgárságot ha megszavazzák?

Mondom ha 80% lesz az igen akkor igen.

De az 51%ra nem számítottam.Meglepődtem azon is , hogy ennyire kevesen mentek el szavazni.Különféle kifogásokat halottam azóta miért nem vállalták fel a véleményüket arra gondolni se akarok, hogy nem is lett volna véleményük:))

A nemre szavazó zsíros kenyerüket féltőkről és magyarságunkat megkérdőjelezőkről és hátunk mögött minket románnak emlegetőkről csak annyit tudok mondani , hogy mielőttünk nem emberek hiába ragasztgatnak az autójukra Nagymagyarország matricákat.

Szégyelltem is magam akkoriban szégyelltem , hogy magyarnak szült az anyám ,szégyelltem ,hogy magyarul kezdtem el gagyorászni csecsszopó koromban és azt legfőképp ,hogy fényeztem a magyarországi magyarokat jöttömben-mentemben . Mert ilyet nemzet még nem követett el!

Nem választottam a nemzetiségemet, ha holnap úgy döntenék, hogy nem akarok magyar lenni akkor is az maradnék , mert soha nem az számít minek tartom magam hanem , hogy minek és milyennek ismer a környezetem.

A románok népszavazás nélkül alapból adták meg a 90es évek eleje óta az állampolgárságot a külhoniaknak minden joggal ami hozzá tartozik , mert az nem lehet kifogás ,hogy nem itt él vagy nem fizet adót. Mert itt se fizet adót mindenki . Sőt igen sokan vannak akik a befizetett adókból kapják a jövedelmüket.

Amikor 10ezrével kezdték osztogatni a moldáviai öregeknek a szociális nyugdíjakat fel szólalt egy képviselő a parlamentben , hogy biztos van erre pénz és nem kéne .Szegényt épphogy meg nem lincselték nemzetárulónak meg mindennek elmodták . El is tünt azóta.

2010. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
A környező országok népei telepofával röhögtek a beszariságunkon és a zsíroskenyér féltésünkön!:)))
2010. dec. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

észemről én azelőtt soha nem mentem el szavazni, mert a magyar politika nem ér annyit.

A kettős állampolgársági szavazás volt az első (azóta nem egyetlen) alkalom, hogy felvettem a "bocskaimat", feltűztem a Vitézi Rend jelvényét, és elmentem IGEN-nel szavazni.

2010. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%

semmi

van egy csomó ismerősöm aki még az előtt felvette a magyar állampolgárságot (romániában születtek)

aki akart az úgyis felvette

2010. dec. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
46%
Ahhoz is különös érzék kell úgy látszik, hogy mire is akarunk NEM-et mondatni:SS
2010. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%
a kettős állampolgárság akkor okés, ha nem kapnak hozzá szavazati jogot. ennyi.
2010. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Márpedig fognak szavazni.Alanyi jogon.Mert ha adófizetéshez kötik ,akkor sok magyar állampolgár fog elesni a szavazati jogától.

Esetleg ha lakcímhez kötik.De az is könnyen áthidalható.


Bizony ha a külhoniakon múlna Fletó már a hűvösön várta volna a Mikulást. Ha másért nem , hát nemzetgyalázásért.

2010. dec. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%

Én duplán csalódtam 2004 dec 5-én.Csalódtam az anyaországban hogy nem lett több igen de csalódtam a határontúliakban is. Mi a fr@ncnak kellett magyar zászlót égetniük az EMIseknek Kolozsváron?Egy útlevélnélküli magyartól sem illik az ilyen.Nameg ezek a durcás beszólogatások hogy mi milyen szemetek vagyunk hogy merünk Erdélybe meg Felvidékre jönni ezek után....hát akinek 3deka agya van az is tudhatná hogy aki ilyen helyekre jár kirándulni családjával az kicsit se valószínű hogy nemmel szavazott.

Ha olyan nagy magyarok vannak a határon túl akkor miért fogytok asszimilálódtok gőzerővel???

Immár nálatok a labda:ha nem igénylitek kellő tömegben az állampolgárságot akkor magatokat teszitek utólag nevetségessé amiért úgy felháborodtatok rajtunk annó.

2010. dec. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

Kedves utolsó hozzászóló!


Igazad van, az, hogy a határon túli magyarság fogy, az nem (csak) rajtatok múlik. Elsősorban rajtunk, de azért elképzelheted, hogy milyen érzés volt amikor kiderült, hogy azok a magyarok akikre mi felnéztünk egyszerűen megtagadtak minket mert egypár politikus lökte a sódert, hogy elvesszük majd a munkát, meg stb....Ezek után már tényleg nem volt miért megmaradnunk : Ha a saját országod , a saját nemzettársaid nem kérnek belőled, akkor talán a legjobb, ha eltűnünk gyorsan és ezzel még szívességet is teszünk a szerbeknek, románoknak, szlovákoknak stb. akiknek már így is elegük van belőlünk, mert ugye kínos ha egy "nemzetállamban", több más kisebbség mellett, 8%- nyi magyar él. Tudom, hogy ez hülye felfogás, nem is értek vele egyet, de ez van :(

2010. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!