Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiutaltathatom a magánnyugdíjp...

Kiutaltathatom a magánnyugdíjpénztárban felhalmozódott összeget saját részre, most hogy megszűnnek a pénztárak? A rádióban ezt szajkózzák. Mi igaz ebből?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 11:16
1 2
 1/12 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A teljeset nem, csak a befizetett összeg kamatait.
2010. dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt meg lehetne csinálni akkor a fidesz ezt az egész átlépést nem is kezdte volna el. Nekik pont a pénz kell, hogy a hiányos költségvetést befoltozzák.
2010. dec. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

az a lóvé nekik kell. te, ha odaadod, megkapod cserébe a reálhozamot, ami az összegyűlt pénzed kamatai, csökkentve az infláció mértékével.

tehát ha a pénztárad összességében nyereséges volt, az infláció fölött teljesített, akkor is 10-15ezer forintról beszélgetünk.

2010. dec. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem, az ugyanis nem úgy működik, mint egy bankszámla, ez inkább egyfajta biztosítási összeg. Amikor majd nyugdíjba vonulsz, akkor az addig befizetett összegeid arányában fogják számodra megállpítani a nyugdíjadat. Most csak a befizetett összegek kezelésének megváltozásáról van szó, azt a manyupoktól visszairányítják az állami TB-kasszába. Kivéve, aki maradni akar a manyupban.
2010. dec. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1. A pénztárak nem szűnnek meg!

2. A hozamot megkapod (erről, ha átlépsz az állami rendszerbe, levelet is kapsz majd).

3. Az összegyűlt tőkét az állam fogja most felhasználni, adósságcsökkentésre, a mostani nyugdíjasok kifizetésére, ha ezt választod, abból a pénzből te semmit nem fogsz kapni.

4. Én maradok a pénztárban, a Ratkó-nyugdíjasok borítják pár éven belül az állami rendszert, mire én nyugdíjba megyek, még sok év telik el, nem akarok nélkülözni, inkább magamnak teszek félre (így, és másképp is, de nem adom az államnak, hogy elköltsék).

2010. dec. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"1. A pénztárak nem szűnnek meg! "


------> Azt te csak hiszed drágám. :)

2010. dec. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"1. A pénztárak nem szűnnek meg! "

De. Megmondta Orbán, hogy meg akarja szüntetni. Mivel nem tudja úgy, hogy bezárja. Így mindenkit megzsarol, hogy átlépjen.

Mivel sokan átlépnek a mnypak be fognak csődölni.

2010. dec. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ma voltam nyilatkozni, hogy maradok, és nagyon sokan voltak még nyilatkozni erről, nem olyan könnyű zsarolni.
2010. dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
De ugye, ha egyszer mégis bedőlnek a kötelező magánnyugdíj-pénztárak és elúszik a jövendő nyugdíjatok nagy része, akkor nem fogjátok azt játszani, mint a devizahitelesek? Hogy én ezt nem tudtam, és fizesse meg a káromat kedves "állam bácsi"?
2010. dec. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18:39 - Az állami nyugdíj borul, amint a Ratkó-gyerekek elkezdenek nyugdíjba menni, mire én kb. 36-40... év múlva nyugdíjba megyek, addigra nem tudják stabilizálni a helyzetet, tehát állami nyugdíj nekem eddig - akármennyit fizetek be - 0Ft. Nekem pont ezért van önkéntes pénztáram és életbiztosításom is, és lesz nyugdíj előtakarékossági számlám is. Tulajdonképpen borulhatnak a bankok is, ahova a fizetésedet kapod, ha ennyire félsz, miért nem a postástól veszed át a jövedelmedet, és tartod a kispárnádban a megtakarításaidat? Én inkább támaszkodom saját megtakarításaimra és a piacra, mint egy olyan nyugdíjrendszerre, ami egy valaha szépen növekvő, de mára elöregedett, korhadó, hamarosan kidőlő korfára alapul, sőt, nagyban függ a munkáltatók tisztességétől (merthogy akit pofátlanul nem jelentenek be, és esetleg későn derül ki, és nem keletkezik elég éve, az nem kap nyugdíjat). Inkább saját megtakarítás, azt le tudom követni bármikor!
2010. dec. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!