Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jobb az mszp a fidesznél?

Calib kérdése:

Miért jobb az mszp a fidesznél?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Miért jobb a csöbör a vödörnél?
2010. dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed, hogy jobb? Utálom a fideszt is, de nem épp idén tavasszal utáltuk ki az MSZPt is?
2010. dec. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Egy kutya!!!
2010. dec. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ugyanolyanok, ugyanolyan ROSSZAK.
2010. dec. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Sokat vakartam a fejem, hogy találjak egy érvet emellett, és végül sikerült. Nem is egyet:

1.: Az MSZP-nek két ciklus kellett ahhoz, hogy az ország megutálja. A Fidesznek elég lesz ehhez 1 év. Az értelmiség és a nyugati demokráciák már most elzárkóznak tőlük. Amikor pedig elindulnak a megszorítások, a prolik is ki fognak kelni magukból.

2.: Amikor az MSZP-SZDSZ koalíció jutott 2/3-os többséghez, az alkotmányozást önszántából 4/5-ös többséghez kötötte, nem alkotott visszamenőleges hatályú törvényeket, nem korlátozta a véleményszabadságot és nem szűkítette az Alkotmánybíróság jogkörét. És ki tudja, mi jön még?!

3.: Az MSZP demokrácia melletti elkötelezettségét még egyik államfőnk sem vonta kétségbe, a Fideszét viszont igen. Ráadásul pont egy Fidesz által jelölt, és megszavazott államfő, Sólyom László.

4.: Az MSZP belső struktúrája sokkal decentralizáltabb, a Fidesz hatalmi működése sokkal tekintélyelvűbb.

De ennek semmi jelentősége. Egyikükre sem szabadna szavazni. Az pedig, hogy az MSZP jobb, vagy rosszabb, semmit nem nyom a latban, amikor arról van szó, hogy amit a Fidesz művel elfogadható e, vagy sem. Szépen is néznénk ki, ha valaki bűnösségére felmentést adna másvalaki bűnössége. Senkit sem lehetne felelősségre vonni. Elszabadulna a pokol. Szóval amikor kritikát hallotok a Fideszről, ne gyertek nekem a "Na és az MSZP?!" szöveggel, mert ők már nincsenek hatalmon, és egyik tettük sem ad felmentést a Fidesz disznóságaira.

2010. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

"Az MSZP-nek két ciklus kellett ahhoz, hogy az ország megutálja. A Fidesznek elég lesz ehhez 1 év."



Ezzel egyetértek, csak az a gáz, hogy nem fogjuk tudni őket leváltani.

2010. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Nyugi! Mind a két párt szerencsétlen...
2010. dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jaj istenem ez a "nem fogjuk tudni leváltani" szöveg már dögunalmas! Kíváncsi vagyok 2014-ben hol lesztek ezzel a véleményetekkel...
2010. dec. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,szerintem is tettek oly lépéseket ami esetleg,ismétlem esetleg,veszélyeztetheti a jogállamot.Gazdasági téren tudtok tényeket a két párt tevékenységéről?
2010. dec. 31. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!