Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki melyiket ajánlaná? Átléptek...

Scream85 kérdése:

Ki melyiket ajánlaná? Átléptek az állami nyugdíjrendszerre?

Figyelt kérdés

Még nem tudom biztosan, véleményeket várok.


25F


2011. jan. 4. 19:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%

nem, 23 vagyok, mire nyugdíjba megyek, addigra már rég csak történelem lesz az Orbánék ámokfutása, még ha sikerül is keresztülverni Európán ezt a tervezetet, akkor is addigra már csomószor elő fog jönni a nyugdíjkérdés (ha más nem , 4évente választáskor, abból is lesz még több, mint 10, mire én odaérek), szóval nem igazán tud megijeszteni, hogy most azt mondják, hogy nem lesz nyugdíjam.


Másik meg, hogy addigra már csak államiból úgyse lehet már semmi normális nyugdíjat biztosítani (addigra már sokkal több nyugdíjas lesz és kevesebb aktív, arról nem is beszélve, hogy még a Ratkó gyerekek is előtte egyszerre fognak berobbanni a rendszerbe, szóval csak államin úgyse tud működni addig, amíg én kerülök sorra).


Harmadszorra meg különben is menjenek a francba.

2011. jan. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%
Első válaszoló eszemből és szívemből szólt. Én már nyilatkoztam is, maradok a magánban, plusz önkéntes nyp, plusz életbiztosítás, plusz takarékoskodás öreg napjaimra.
2011. jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%

"e nyugdíjba megyek, addigra már rég csak történelem lesz az Orbánék ámokfutása,"


Lehet, hogy a 10 millió forint össztőkés sarki magánnyugdíj gyűjtöde KFT. is, míg az állam előreláthatólag stabilabb, mint egy noname pénztár. A 10% százalék aki marad az meg semmire nem elég, szép csőd lesz.

2011. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

Aki biztosításban és önkéntes magányugdíjpénztárba fizeti a pénzét az ...... Elkülönített számla, betéti lekötések sorozatával (kockázatmentes), esetleg kötvény vagy részvényvásárlás, de te dönts róla. Én ezt csinálom évek óta, és fogom is. Ami a kötelezőt illeti. Az állam a nyugdíjak fizetését bármi legyen, biztosabban tudja fedezni, mit akármilyen kis rt. Na meg, mi van, ha csődbe megy az magánnyugdíjpénztár. Te azt a pénzt elveszted, mert ugye az végül is nem a te pénzed, ha csőd van nem kapod meg. Aki kockáztatni akar az maradjon, de az ne sírjon, ha gond van. Aki a biztosra és tuti megy, az menjen államiba. Én utóbbit teszem, és még az országban sokan mások. És azt nekem senki ne magyarázza meg, hogy a magyar állam fizetőképessége rosszabb, mint egy mnyp-é. Mert ez hülyeség.


1ébként ha csökken az aktív dolgozók száma, az igaz, hogy kevesebb pénz van nyugdíjra, de egy normális kormány ilyenkor más forrásokat keres!!! amiből fedezni tudja. Ezt meg kormánya válogatja. Előbb képzelem el egy MSZP - LMP féle pártról, hogy megvágják a nyugdíjakat, mint egy jobboldaliról .

2011. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

"míg az állam előreláthatólag stabilabb, mint egy noname pénztár."


az állami előreláthatóan nem tartható stabilan.

Az állami úgy működik, hogy az éppen aktív fizeti a már nyugdíjast. Na ezt már ma sem képesek csak a nyugdíjbefizetésekből fizetni. Viszont addigra meg már a társadalom öregedése miatt kevesebb aktív fogja finanszírozni az egyre több öreg nyugdíját. Egyszerű általános iskolai matekfeladat, ha X fő aktív fejenként 100 forint nyugdíjat tud biztosítani Y fő nyugdíjasnak, akkor X/2 fő aktív fejenként hány forint nyugdíjat tud biztosítani 2Y nyugdíjasnak?

Ahogy mondod, az állami világosan előrelátható, világosan előrelátható, hogy ilyen formában nem fenntartható. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy nem olyan sokára megy nyugdíjba a Ratkó generáció, várhatóan már abba belerokkan ilyen formában a nyugdíjrendszerünk.


Amúgy meg miért lenne a magánnyugdíjpénztár noname? Nagyon komoly feltételeknek kell megfelelni ott. Ilyen alapon akkor bankba se rakjuk a pénzünket, mert azok is pont ugyanennyire noname-ek és megbízhatatlanok.

2011. jan. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

"1ébként ha csökken az aktív dolgozók száma, az igaz, hogy kevesebb pénz van nyugdíjra, de egy normális kormány ilyenkor más forrásokat keres!!! amiből fedezni tudja. Ezt meg kormánya válogatja"


aha, csak milyen más forrást? Mert a pénzt csak akarni kell, mi? Mert ha viktorka kijelenti, akkor mindjárt lesz rá pénz? Ennyire vakon naív hogy lehet ember? Tényleg ennyire kényelmes a viktor seggében, hogy véletlenül sem vagytok egy pillanatra sem hajlandóak kihúzni a fejteket onnan, és egy kicsit józan paraszti ésszel szétnézni, meg átgondolni a dolgokat..?


De ha jól értem, te azt mondod, hogy biztonságosabb arra bazírozni, hogy majd 40 év múlva olyan fantasztikus nemzeti kormányunk lesz, aki a gazdasági kényszereket is figyelmen kívül tudja hagyni, és majd "megoldja".

2011. jan. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%

A noname túlzás, de egy pénzintézet 1ik napról a másikra tönkremehet. Banknál csupán azért nehezebben veszted el a pénzed, mert az a tied, csupán megbíztad a bankot azzal, hogy kezelje. Mnyp nem erről van szó. A képet az jó, de nem hiszem, hogy kétszer annyi nyugdíjas lenne. Annyira nem szörnyű a helyzet. És azt senki sem veszi figyelembe, hogy most is kikell fizetni a nyugdíjat vmiből. Most akár szülők nagyszülők nyugdíját vágják félbe??? A nyugdíjfizetésre eddig sem volt elég a befizetett adó, kellett más forrás sem, szóval nem kell aggódni.


A másik... mire leszünk mi nyugdíjasok??? SOHA .. akkor miről vitatkozunk??

2011. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
19%

Válaszolva: 20:06


Édesapám közgazdász.. én neki hiszek. És hidd el, nem viktorka seggében tartja a fejét, csupán tanult ember. A tudatlan te vagy, szóval pofa be!

2011. jan. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%
Én mindenképp átlépek. Be sem akartam lépni a magánba, csak kényszerítettek.
2011. jan. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%

"lyen alapon akkor bankba se rakjuk a pénzünket, mert azok is pont ugyanennyire noname-ek és megbízhatatlanok."


Természetesen oda sem szoktam.

2011. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!