Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki melyiket ajánlaná? Átléptek...

Scream85 kérdése:

Ki melyiket ajánlaná? Átléptek az állami nyugdíjrendszerre?

Figyelt kérdés

Még nem tudom biztosan, véleményeket várok.


25F


2011. jan. 4. 19:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%

Magánt javasolnám.

Inkább realistának valóm magam, nem nagyon hiszek a Münchauseni gazdasági növekedésben, a százezer számra megszülető gyerekekben meg pláne.

Először megnézed a népességfát és annak etnikai összetételét.

A magánnyugdíj pénztár meg nem nagyon mennek csődbe, csak a többség nem tudja értelmezni/lusta volt utánanézni mi alapján kap számlakivonatot. Egyébként ugyan ezzel riogattak mikor megjelentek a megtakarítási életbiztosítások.A Fidesz szerint is jól működött a rendszer még pénzre nem lett szüksége...

Akkor ott az örökölhetőség, a gyereked továbbra sem örökölheti az államit.

Mire te nyugdíjas leszel (ha megéred) még 9-10 választás, biztos hogy lesznek még változások.

Egyébként belegondoltál már, hogy miért jan. 31. a határidő, de az állami nyugdíjrendszer átalakítását csak februártól akarják kezdeni. Ha az olyan szuper lesz miért nem azzal kezdték.

28/f

2011. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"A nyugdíjfizetésre eddig sem volt elég a befizetett adó, kellett más forrás sem, szóval nem kell aggódni. "


pontosan, és ez később még sokkal inkább így lesz. Szóval az állami nyugdíj összege még sokkal inkább az ország épp aktuális gazdasági helyzetétől, és az aktuális vezetés politikájától függ, hogy most az adott közösből, amit költségvetésnek nevezünk, és amiből mindent fizetünk, abból például a nyugdíjakat igyekeznek valami normális szint közelébe hozni, esetleg a tanárok fizetését, netalán az egészségügyi dolgozókét, vagy a gazdaságot fejlesztenék belőle, stb., stb. Gyakorlatilag minél kevesebb részben lehet finanszírozni a nyugdíjjárulékokból az állami nyugdíjat (és ezt egyre kevésbé lehet majd), annál nagyobb mértékben függ az összege attól, hogy az aktuális vezetést mennyit tud és akar a közösből erre fordítani más dolgok kárára.

Ha teszem azt, éppen megszorítások lesznek (és ebben az országban rendszeres időközönként vannak), akkor megint azt fogják elővenni először, amit meg lehet fogni könnyen, ez meg már megint odatartozik.

2011. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%
arról nem is beszélve, hogy nagyon érdekes, hogy egészen eddig a fideszesek is még azzal kampányoltak, hogy magánnyugdíjpénztár mennyire király, és még az szerepelt a választási szórólapjaikon, hogy a csúnya gonosz mszp meg akarja szüntetni a magánnyp-ket, de ők megvédik. Arról nem is beszélve, hogy matolcsy maga is saját akaratából lépett be és maradt tagja anno a magánnyugdíjpénztárnak, szóval ez azért mindent elárul.
2011. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 BlackSword ***** válasza:
83%
Aki azt mondaja hogy az állam stabilabb az ugye azt is figyelembevette, hogy ezek a biztosítók nem csak kis hazánkban tevékenykednek, valamint hogy a biztosító is biztosította magát egy biztosítónál... Ezek a biztosítók pedig havonta több pénzzel gazdálkodnak, mint Magyarország egy egész évben... Nem tudom mivel lenne stabilabb egy csődközelben lévő állam egy Európai szintű biztosító konzorciummal szemben...
2011. jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
Annyit hozzátennék a 21:00 irományához, hogy a biztosítókat szakemberek vezetik, akik a tudásuk miatt kapták az állást és nem a Kossuth téri parádézásra.
2011. jan. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 25 éves vagy, mindenképpen ajánlom a saját magad által elkezdett havi szintű takarékoskodást. Azt kellene kiszámolnod, hogy mi lehet azaz összeg ami nyugdíjas korodra

havonta szeretnél megkapni. Az igazság az , hogy komoly számolásokat kell elvégezned és sok a bizonytalanság ezért ha lehetséges vegyél igénybe tanácsadói véleményeket.

Nehéz döntés. Nagyon nehéz.

A kormány által biztosított nyugdíj nagy valószínűséggel egy keserves életkörülményekre elegendő.

Az Ország elöregedése folyamatos.

Egyetlen jó tanácsom van, ha tudsz tegyél félre havonta egy olyan összeget, amit rendszeresen forgatsz,kezeled miközben úgy kell rátekintened mintha nem is lenne.

Az Állam vagy képes biztosítani a nyugd. vagy nem.

2011. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

"egészen eddig a fideszesek is még azzal kampányoltak, hogy magánnyugdíjpénztár mennyire király, és még az szerepelt a választási szórólapjaikon,... "


A Fidesz azt mondta, hogy megvédik az embereknek a magánnyugdíj-pénztárakban lévő pénzét. Nem pedig magukat a pénztárakat. Nagy különbség.


"...hogy a csúnya gonosz mszp meg akarja szüntetni a magánnyp-ket, de ők megvédik."


A csúnya gonosz MSZP is valószínűleg megszüntette volna a magánnyugdíj-pénztárakat, ha kormányon marad, csak fokozatosabban tette volna. Ahogy most a lengyelek is elkezdték csinálni. Bajnaiék tavaly már el is kezdték az 52 év feletti korosztályokat visszaterelni az állami nyugdíjrendszerbe, mivel tudták, hogy a a köt. manyupok nem tudnák teljesíteni a 2013-tól esedékes nyugdíjkifizetések jó részét.


Na ki írta az alábbi sorokat?


"A tyúk nem tojik aranytojást, a leghasznosabb az lenne, ha a magánnyugdíjpénztárakat megszüntetnék. Ez évente legalább 500 milliárd Ft-tal csökkentené a költségvetés kimutatott hiányát, s a GDP nyolc százalékával csökkentené az államadósságot. Ha erre nincs lehetőség, második legjobb megoldás, ha a tagság önkéntessé válik."


Kun János közgazdász, a Bajnai-kormány egyik főtanácsadója. 2009. április 30, Népszabadság.

[link]

2011. jan. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

no no,

- a fidesz szórólapján egészen pontosan az szerepelt, hogy az mszp privatizálni akarja a nyugdíjpénztárakat, de a fidesz "megvédi a nyugdíjpénztárakat".

itt a kép: [link] , világosan oda van írva, nem lehet letagadni, bármennyire is szeretnéd.


- Bajnaiék azért engedték meg a bizonyos kor felett lévőknek a visszalépést, mert az ő esetükben a belépéskor már nem volt olyan sok hátra nyugdíjig, ezért nem gyűlt volna össze feltétlenül a számlájukon annyi, hogy az kompenzálja a kieső 1/4 állami nyugdíjat.

De nagyon érdekes, hogy Matolcsy is visszaléphetett volna ekkor, mégse tette. Márpedig az ő hozzáértésében ugye nagyon megbízunk...


- a lengyeleknél egyelőre egy törvényjavaslat van, hogy 2017ig csökkentik a magánnyugdípénztárakba menő járulékot, amiről még lesznek társadalmi és szakmai viták (igen, vannak ilyen országok, ahol a törvényhozást ilyenek is megelőzik...).Messze nem arról van szó, hogy akkor most államosítjuk a pénztárakban már felhalmozott tőkét, és megzsaroljuk a tagokat, hogy "önként" lépjenek át államiba, mint itthon. Nagyon nem ugyanaz. Mindenesetre elemzők már ezzel kapcsolatban is óvatosságra intenek.

2011. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
45%

"világosan oda van írva, nem lehet letagadni, bármennyire is szeretnéd. "


A szórólap bal oldalán mi áll?

"Most pedig privatizálni akarják a nyugdíjpénztárakat"


Na ettől védik meg a nyugdíjpénztárakat. Privatizáció ellentéte = államosítás.


A Fidesz választási programjának 77. oldalán elég egyértelműen ott áll:


"Nem engedjük, hogy az állami nyugdíjak mellett szolgáltatást biztosító magánnyugdíj-pénztári rendszer megtakarításai veszélybe kerüljenek. "

2011. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A magánt válaszd!


Állami:

- pár éven belül borítják a Ratkó-nyugdíjasok, de a munkaerőpiacra lépők ennek a létszámnak a töredéke lesznek, ennek következményei lehetnek:

- az állami nyugdíjak drasztikus csökkentése (így is meg fogják adóztatni)

- az adófizetőktől vont nyugdíjjárulék megemelése (ezáltal alacsonyabb nettó fizetések)

- nyugdíjkorhatár emelése

- amit az államnak befizetsz, azt az állam AZONNAL kiosztja MÁSNAK, neked nem tart meg semmit

- csak túlélő élettárs vagy házastárs "örökölheti" járadék, özvegyi nyugdíj formájában


Magán:

- óriási tévedés, hogy a pénztárak eltőzsdézték a pénzt, tény, hogy nem mind gazdálkodott hasonlóképp, de a piac hullámmozgást végez és hosszú távon egy átlag értéket vesz fel, nekem az AXA még a válságot is behozta

- amit ide befizetsz, az a te MAGÁNTULAJDONOD

- bárkit megtehetsz kedvezményezettnek, még a kedvenc utcaseprődet is, nem kell, hogy rokoni szálak kössenek össze

- egy későbbi kormány bármikor visszaadhatja a 24% utáni jogosultságot a pénztárban maradóknak, de a visszalépőknek sose tudják visszaadni az elvett megtakarításaikat (ami mondjuk egy kezdetektől tag esetén több millió Ft már most)


Én azt javaslom, maradj a magánpénztárnál, és nyiss mellé még legalább 1 hosszú távú megtakarítást (ez bármi lehet, önkéntes pénztár, NYESZ, életbiztosítás).


Ha borul az állami nyugdíjrendszer, lehet, hogy a későbbi állami nyugdíj (az állítólagos 70%) összege kisebb lesz, mint a megtakarításokkal rendelkező pénztártagok járadékai.


Aki nem teljesen hülye matekból, az marad a magánpénztárban.


Én 26 éves vagyok, már dec. 22-én, első nap nyilatkoztam a magánpénztárban maradásról.

2011. jan. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!