Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 90'-es években miért tukmált...

A 90'-es években miért tukmálták rá az embereket a gáz fűtésre, mikor mára már megfizethetetlen, egyeseknek jó üzlet és halált is okozhat? Egyes lakók dönthetnek, hogy esznek vagy fütenek a fizetésből?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 17:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Olaj ugyanúgy drága. Fával nekünk alig kevesebb a fűtés, mint gázzal, csak azzal rengeteg munka is van. A 90-es években nem volt drága a gáz, és nem lehetett tudni, hogy mennyi lesz, illetve mennyire lesz drága 10-20 évvel később. Ha most tudnám, hogy mondjuk 1kg libatoll 20 év múlva 5x értékű lesz, már kezdeném is spájzolni.
2011. jan. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%

Mire is gondolsz pontosan?

Szerintem senki mögé nem álltak oda egy puskával, hogy "most azonnal bekötöd a gázt!!". Ellenben aki addig a koszos, büdös kályhával szenvedett, úgy gondolta, megéri neki azt a plusz költséget. Mi fával fűtjük a kazánt és pontosan tisztában vagyok a hátrányaival: néhány óránként rá kell nézni, koszos, a hamu úgy belemegy a ruhádba, hogy alig jön ki. Ha olcsón akarod kihozni a dolgot, akkor a fát szállítani, hasogatni kell. Ügyelni arra, hogy ki tudjon száradni. És reggelre így is le fog égni a tűz és hideg lesz a szobában.

Ha én ebben nőttem volna fel, aztán azt mondanák, hogy figyi, ha bekötöd a gázt, akkor csak annyi lesz a dolgod, hogy fizeted a számlát, és van tiszta, egyenletes fűtésed, azonnal köttettem volna. Főleg ha a kályha addig a szobában koszolt volna.

Egyébként egy kályha is legalább annyira halálos, mint a gáz, lásd lakástüzek.

2011. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
mert régen olcsó volt.
2011. jan. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a 90-es években voltam tinédzser.Nem emlékszem,hogy apámékat megfenyegették volna,hogy "meglincselik" ha nem tér át a gázra. Mi nem tértünk át..Később panellakásban éltünk.Ott nem volt sok lehetőség csak az az egy ami eleve volt a lakásban(távhő)
2011. jan. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%

Ha a tukmálás alatt azt érted, hogy folyamatos propagandát élvezett a médiákban akkor igen , rátukmálták bár nem volt kötelező. És igen, nagyon jó üzlet a gázt eladó szolgáltatóknak. Ha valakinek vegyes kazánja van akkor az legalább választhat. Persze ha beköltözöl egy tömblakásba ahol gázkazán adja a fűtést akkor az szívás hacsak nincs 20 cm -es szigetelés és megfelelő nyílászáró az épületen.

Az egyik hozzászóló írt a passzív házakról ami jó megoldás lenne minden új építésű háznál de a tömegek akik nagy nehezen építgetik a házukat azoknak a néhány milliós plusz kiadás nem éppen az álmaik netovábbja.


Ökörköri

2011. jan. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

1) A gáz kb. 1/3 annyiba került, mint ma.


2) Tudsz mondani olcsóbb fűtési módot, ami a '90-es években már elérhető volt?

2011. jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem az emberek megérdemlik. Ők maguknak akartak uniót, meg fejlődést. Mostmár egyék meg amit főztek.
2011. jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
38%

"Ezek szerint az áramot is rátukmálták az emberekre?"


Rá. Sőt köteleztek rá és törvényben tiltották a saját előállítását. Csak szerintem még túl fiatal vagy.

2011. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
60%

Jó kérdés! Én sem értem egészen. Gondolom arra gondolsz, hogy miért adott a mindenkori kormány gázártámogatást. Én az alábbi érveket tudom elképzelni:

1.: populizmus

2.: a gázszolgáltatók lobbija (vegye csak meg piaci ár felett a gázt az állam közpénzből, majd a gázszolgáltatók visszacsurgatnak belőle egy keveset a politikusok zsebébe)

Annyit azért megjegyeznék, hogy a gázártámogatás legnagyobb zászlóvivője mindig is az Orbán volt. Még senkinek sem sikerült ennyire hülyére venni ezt az országot.

2011. jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Pedig olyan meleg az ország alatt a föld, hogy gyönyörűen lehetne fűteni geotermikus energiával, igen beruházás de megtérül. Meg van még napkollektor, és lehet vályogból és olyan anyagokból is házat építeni, amiben megmarad a meleg.

Mi is gázzal fűtünk, sajnos (de így vettük a lakást, és igyekszünk 20fok alatt maradni)

2011. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!