Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most tényleg szeptembertől...

Most tényleg szeptembertől minden "egészségtelen"élelmiszert úgy felemelnek, hogy megfizethetetlen lesz?

Figyelt kérdés
Miért nem az egészséges élelmiszer árakat csökkentik inkább,ha már állitólag ez az egészség megörzése miatt történik.Ilyen hülye átlátszó indokot,régen hallottam.A hírek szerint,az ebből származó milliárdokat az egészségügybe "tömködik",amit én kétlek.Mindenesetre ez nagy aljasság volt főleg a gyerekekkel szemben.
2011. júl. 12. 10:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
dehogy emelik annyival, mivel nagy a verseny, ezért csak 5 -10 forinttal fognak emelkedni az árak. nyugodtan tömheted a gyerekedet chipssel ezután is!
2011. júl. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%

Igen, 289 helyett 299 lesz a kóla, így már a kutya sem fogja megvenni. 120Ft helyett 132 lesz a keksz, nyilván senkinek se fog kelleni. A Bomba is 250 helyett 300 lesz, azt se fogja venni senki. Egy tasakos leves 200 helyett 209Ft-ba fog kerülni.

Megfizethetetlen lesz.

2011. júl. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Az állam lényegében azt adóztat meg amit akar. Kár ezen felháborodni,hőbörögni ez mindig így volt és lesz.Miért ezt,miért nem azt kérdések feleslegesek.
2011. júl. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
eleve minden évben emelkedik valaminek az ára (lásd pl. kenyér). amúgy nyilván nem az egészséges életmódra megy ki ez az egész. aki idáig se evett csokit chipset meg ilyeneket azt nem nagyon érdekli..aki meg evett az ugyanúgy megfogja venni ezután is. ha az egészség megőrzése lenne a cél akkor nem 10 forintokkal hanem 100-200 forintokkal emeltek volna.
2011. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

"A hírek szerint,az ebből származó milliárdokat az egészségügybe "tömködik",amit én kétlek."


Nem "kétled", hanem biztos vagy benne, hogy nem így van, mert elvakultan gyűlölöd a kormányt, és kizárólag a negatívumot látod mindenben, amit a kormány csinál.


Nem vagy vele egyedül, van még jópár ilyen kis nyafogó gyűlöletgombócka az országban. Őket hívják Kádár népének.

2011. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

Állítólag tényleg csak kis mértékben emelkednek az árak. Most. Aztán, hogy később mennyivel emelik meg ezt az adót, majd más kérdés.


Én biztos ami biztos, fél évre előre bevásárolok Balaton szeletből meg Traubiból :)

2011. júl. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

10.26-os

Szerencsém van mert nem eszik a chipset,illetve ritkán.Ezzel szemben csokit,és a Fantát igen,meg a hamburgert is.Mégsem betegek,nem kövérek.

10.26-os

Ezt a megfogalmazást nem én találtam ki,pontossan ezért ez volt a kérdés:)))

10.35-ös

Igazad van,erre nem is gondoltam.Ha annyira védenék az egészséget akkor sokkal de sokkal többet tettek volna rá.Így mégjobban erősödik a gyanú,hogy ez egy "kész átverés"

10.39-es

Mivel pozitivumot még nem sikerült felfedezni ebben a kormányban,így jól mondod "gyüllületgombóccá"váltak emberek milliói.Erre valószinüleg mindenkinek megvan az egyéni oka.Ezenkivül igen,teljessen biztos vagyok benne,hogy az egészségügy ebből nem sokat fog látni.Az viszont konkrét tény,hogy ha így is lenne,személyenként pár ezer forintal emelkedne a bérük.Ez aztán nagy segitség!!!Kérdés,hogy kinek?

2011. júl. 12. 11:02
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
A gyerekekkel szemben az az aljasság, hogy a szülők édességgel, chipsszel meg kólával tömik őket, vagy ha nem is tömik, de elnézik, és természetesnek tartják. (Már aki)
2011. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Én eddig se vettem ilyeneket, ezután se fogok, a gyerekemnek meg eszembe se jutna ilyen szarokat adni. Én csak azt nem értem, hogy a "kormányfóbiásokat" az nem zavarta, hogy az elmúlt években mi mennyivel drágult???

Mert akkor talán jobb életünk volt???Hát nekem nem...

2011. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%

53%-os kedves válaszoló:

'Elvakultan gyüllölöd a kormányt és kizárólag a negatívumot látod mindenben,amit a kormány csinál'

Most ezt te komolyan írtad?Bár nem tartozik a kérdéshez,de soroljál légyszíves ide minimum kettő pozitívumot,amit a jelen kormány tesz,vagy fog tenni.Vagy egyszerübben fogalmazok.Ami az állampolgároknak jó.Nos legalább kettőt, ha kérhetek.

2011. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!