Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ilyen rosszul...

Miért van ilyen rosszul értelmezve Mo. -n az egyenlőség?

Figyelt kérdés

Szerintem teljesen rendben van, hogy a demokráciában a kisebbségeket védeni kell. Viszont, ami itt van, az a kisebbségek, legfőképp a cigányság pátyolgatása.


Tehát az szerintem se lenne helyes, ha összefogna sok száz magyar és elindulnának leölni, megverni a szlovén, sváb, szlovák, cigány és egyéb kisebbségeket. Ilyen szerencsére nincs is, és nem is férne bele a demokráciába.


Na de az sem helyes, hogy kivételeznek a kisebbséggel. Hogy ugyanazért a tettért enyhébb büntetést kapnak, hogy szemet hunynak néhány tettük felett, míg a többséget megbüntetik.


Mit gondolsz erről?


2011. jan. 10. 16:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Azt gondolom, hogy egyetértek.
2011. jan. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%

hol kapnak enyhébb büntetést?

ezt gyakran hangoztatják, de még nem láttam

az, hogy sipákol a cigány, hogy faji diszkrimináció így-úgy-amúgy nem szokott változtatni az ítéleten! ezt valaki elkezdte terjeszteni és a sok okoska meg átvette!

2011. jan. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

"szlovén, sváb, szlovák"

Ezekkel mi a bajod?

2011. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
30%

"Hogy ugyanazért a tettért enyhébb büntetést kapnak, hogy szemet hunynak néhány tettük felett, míg a többséget megbüntetik."


mesebeszéd.

főleg, hogy azok akik ezt állítják, kicsivel késöbb azzal érvelnek, hogy lám-lám a börtönök is tele vannak velük...

2011. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%

Nem kapnak enyhébb büntetést,ezt csak állítják néhányan.

Magyar gyilkos is kap olyan büntetést,amit a közvélemény enyhének tart!

2011. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%

itt mintha szégyellnem kéne néha, hoyg többség (magyar, dolgozó, gyerekes, stb) vagyok.

Szerintem ez még valami trianonból fakadó lelki kisebbségi érzés a magyarokban.Arra gondolok, hogy hagytuk elveszni a testvéreinket, akkor egy szrok vagyunk, nem mondjuk ki a nevünket.Hogy magyarok vagyunk. Vagy csak félve. Mert a kívülszakadtak szerintem büszkén vállalták még az ülldöztetésban is.

De a kazahokkal élő madzsarok nem mondják ki - az a legenda, hoyg elvesztették a nevüket, mikor nem jöttek velünk (még a csodaszarvas idején)Úgyis bennünk van ez, Koppány óta is, ez a félsz, szégyen, hoyg hagyjuk veszni testvéreinket..lehet, hoyg álomkórosan hangzik, de szerintem így van, régen gondolok erre. És sokan meg kihazsnáálják ezt, és csöpögtetik folyamatosan a népbe a lelkiismeretfurdalást, pusztán mert merünk létezni.Szégyenkezünk valahol mélyen a tudattalanban, hogy nem haltunk még ki...és alig fogannak meg a gyerekek..

Ne mondd rögtön, hogy őrült vagyok, nem fakadhat ez ilyesmiből? Hogy ennyire hagyjuk magunkat?Hoyg nem merünk odaállni: igenis, itt vagyok, magyar vagyok, többség vagyok, ez a mi országunk(itt mindjárt sikít: fasiszta, fasiszta...-pedig normális a saját országunkban otthon lenni.A fasizmust is rég feldolgozták, akik kitalálták, csak mi kapunk még mindig sokkot tőle.

2011. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
28%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:13



Te egy sokgyermekes fasiszta vagy! Fúúúj!!!

2011. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ez nem csak Mo. van így. A demokráciát sok más helyen is félreértelmezték ( lásd : a franciák kiutasították az illegálisan ott tartózkodó romákat, erre mindenki felhördül, de igazából nincs miért hiszen minden országnak istenadta joga, hogy kiutasítsa azt akinek nincs engedélye ott leni + engedély nélküli telepeken lakik + sokan közülök még bűnöző is ). A nagyobb baj, hogy ezzel nem csak mi vagyunk tisztában, hanem a cigányok is és vissza is élnek vele ( tisztelet a kivételnek ). Ez a kissé sánta gondolkodás szerintem arra vezethető vissza, hogy egyes etnikumokat a történelem bizonyos időszakaiban sűrűn -sűrűn üldöztek ( két legismertebb példa : zsidók, romák ). Ezáltal hiperérzékennyé váltak bármiféle testi - lelki sértés szemben. Nézd meg például, hogy a zsidók amióta saját, független államuk van folyton csak kötözködnek mindenkivel, sokszor fittyet hányva a nemzetközi szerződésekre és erősen elterjedt náluk a nacionalizmus főleg az arabokkal szemben, aminek ugyebár vallási alapja van.( és még mielőtt valaki elkezdené : nem vagyok az a zsidózós cigányozós fajta, próbálom objektíven szemlélni a dolgokat, sőt vannak ismerőseim mindkét etnikumból akik tisztességes polgárok :) ) A megoldás az lenne ha az emberek ráeszmélnének, hogy lehet hogy nem ( csak ) bennünk van a hiba azért mert valaki nem tud integrálódni a társadalomban. Mert ugyebár azt magának az alanynak is akarnia kell :)
2011. jan. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%

"Hogy ugyanazért a tettért enyhébb büntetést kapnak"


Az olyan bájos, amikor a jobbikosok az egyik pillanatban arról beszélnek, hogy a börtönökben a rabok 3/4-e cigány, utána két perccel később már azt fejtegetik, hogy a cigányokat futni hagyja a rendőrség. Most akkor melyik?


Kicsit unalmas már ez az állandó nyafogás cigányügyben. Persze minden divat elmúlik. 1-1,5 éve még naponta kb. 50 ilyen hülye kérdés jelent meg, mint ez. Most már csak heti 1-2.

2011. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%
A cigányok éppenséggel nem kapnak alacsonyabb büntetést. Nézd meg a statisztikákat.
2011. jan. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!