Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szabadság és egyenlőség lehet...

Szabadság és egyenlőség lehet egyszerre?

Figyelt kérdés

Ezen most gondolkodtam el.


Ha szabadságot adunk minden embernek, akkor hagyunk mindent úgy menni, ahogy természetes, és akkor azt fogjuk tapasztalni, hogy a tehetségesebb embernek egyre több lesz, a butábbnak, lustábbnak pedig kevesebb és ezáltal csökken az egyenlőség.


Egyenlőséget viszont csak szabályozással lehet bevezetni, tehát vagy erőszakkal, vagy úgy, hogy átalakítjuk az emberek gondolkodását.

Ehhez a kettőhöz viszont meg kell vonnunk a szabadságukat.


Szerintetek?


2010. ápr. 7. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

ezen sokat gondolkodtam már én is. a kettő együtt nem valósulhat meg.


két szélsőség:

kommunizmus amikor mindenki egyenlő de nem szabad


anarchizmus:

amikor mindenki szabad, de nem egyenlő


ÁLliberalizmus(ami itthon megy):

senki sem szabad, és koránt sem egyenlő


persze ebből nem azt kell levonni, hogy a kommunizmus vagy az anarchizmus kellene.



amúgy a két fogalom több mindent takarhat.

pl van aki szerint az az egyenlőség, hogy mindenki ugyanannyit kap és ugyanannyit tesz le az asztalra, van aki szerint attól lesz egyenlőség és talán ez a legjobb, ha mindenki ugyanannyit kapna az induláshoz. A többit pedig oldja meg maga ahogy tudja. (nah jobbikosként mennyire tudok jól (igazi)liberálisként gondolkodni?:))



szabadság lehet az, hogy nem áll fölötted senki és azt teszel amit akarsz.

de lehet az is, hogy az irányítást átadod egy szervnek, pl kormánynak aki ezt a terhet leveszi a válladról, ettől még lehetsz szabad. Olyan mint amikor a kerted gondozását egy kertészre bízod.


amúgy a kormány alattunk kellene álljon, a nép alatt, azaz ő a mi alkalmazottunk.

2010. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze,hogy nem.
2010. ápr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esélytelen, a 2 együtt nem létezhet.
2010. ápr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, szabira megy mindenki, és egyenlően kap közben fizetést.
2010. ápr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A testvériséget kihagytad:) Pedig az a legfontosabb...:)
2010. ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet csak nem a vezetéstől kell várni a csodát hanem emberként kellene viselkedni nem állatként. Így hát soha nem fog megvalósulni.
2010. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem a szabadság és az egyenlőség csak együtt teremthető meg.

Szerintem az embernek nem az jó, hogy gazdag, szép vagy tehetséges, hanem az embernek valami akkor jó, ha azt a valamit mint pozitívként él meg.

És hogy ennek mi köze az egyenlőséghez? Az emberek akor lesznek igazán egyenlőek, ha egyenlőnek érzik magukat, nem attól, hogy pl betiltják a holokauszttagadást.

Egy gazdag, szép, és tehetséges embernél ezek csak mind másodlagos dolgok. Az az igazán lényeges, hogy jónak éli-e meg a helyzetét. Nem számít hogy ő gazdag, nem számít hogy ő tehetséges, ha egy elkényeztetett hülyegyerek vagy plázap*csa és nem boldog, akkor ő közelsem ér annyit mint pl az a kétkezi munkás, aki nem tehetséges de mégis boldog, és jól érzi magát.

Szabadság, és egyenlőség akkor lesz egyszerre, ha az emberek mind boldogok, és mind ugyanojan jól érzik magukat, egyenlőnek és szabadnak...

2010. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!