Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Műsorkvótával kapcsolatos...

Műsorkvótával kapcsolatos kérdés. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy tematikus rádiót szeretnék sugározni, mondjuk country zenés adó. Tegyük fel, hogy az embereknek nagyon megtetszik, és elérem az évi 15%-os közönségarányt.


A médiatörvény szerint nekem innentől kezdve legalább 35%-ban magyar zenéket kell sugároznom, ennek negyede 5 évnél nem régebbi kell, hogy legyen.


Na most az a gond, hogy nincsen magyar country zene, 5 évnél régebbről meg pláne nincs annyi, hogy a műsor 9%-át kitöltse.


Persze ez csak példa volt, vehetnék bármilyen olyan tematikus tartalmú médiumot, amely olyan témával foglalkozik, aminek nincs magyar vonatkozása.


Most ilyenkor mi van?


2011. jan. 12. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezen gondolkodtam én is 2 napja:)

Valószínűleg szimplán szívás van, ez őket nem érdekli...jellemző :P

2011. jan. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amikor eléred a közönségarányt, gyorsan csődöt jelentesz, fél év múlva meg csinálsz egy új adót a régi témával, mint ha valami újdonság lenne (mint amikor a Danubius meg a Sláger régi műsorvezetői megjelentek az új rádiók műsoraiban, aztán kiderült, hogy már rég volt szerződésük, csak a közönség mással volt elfoglalva).

Persze nem ez a korrekt megoldás, de a kormány se korrekt, szóval a véleményem az, hogy ki kell játszani és kész.

2011. jan. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ez jó kérdés ;-)

szerintem ilyenkor játszhatnál 5 évnél régebbi "country" zenét

amúgy sztem van magyar country zene

Mondjuk ez a része tényleg elbaltázott, mivel milyen alapon szabják meg, hogy csak magyar zene mehet?

2011. jan. 13. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Az van, hogy szimplán hülye vagy!
2011. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen pontosan a lényegre tapintottál. Ha nem akarod a magyar kultúrát, és a magyar zenészeket támogatni akkor ne csinál rádiót.
2011. jan. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha a rádiók 35 %-ban csak magyar zenét sugároznak,elveszítik a hallgatók többségét!

A zene fogalma nem csak a ma divatos együttesek zenéiből áll.

Beletartozik a komolyzene, a népzene, a magyar nóta, és a különféle könnyűzenei irányzatok. Elég nehéz lenne mindből 35 %-ot sugározni. Főleg,ha még nem is lehet 5 évnél régebbi.

2011. jan. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ostoba egy törvény. A magyar zene minősége jelenleg nagyon mélyen van, és attól, hogy ráerőltetik a hallgatókra nem lesznek jobbak.
2011. jan. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy, nem tudom hogy a zene müfajával tisztában vagy-ééé. Elárulok egy nagy titkot van magyar country csak egy a gond 2o évnél is idősebbek talán.Pl.Szörényi Leventéék nagyon jól beillesztették zenéjükben azt a müfajt,vagy azt hiszem hogy a 1oo folk -kék bár lehet hogy tévedek leirásában és müfajában, de azt hiszem igazam van.Ennyit.
2011. jan. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Igen pontosan a lényegre tapintottál. Ha nem akarod a magyar kultúrát, és a magyar zenészeket támogatni akkor ne csinál rádiót."


Csakhogy a magyar kultúra kis részét képezi csak az egész világ kulturális örökségének. És attól még, hogy valami magyar, még nem lesz jó.


"Elárulok egy nagy titkot van magyar country csak egy a gond 2o évnél is idősebbek talán."


Nem áll szándékomban country-rádiót indítani, csak próbáltam olyan tematikát felhozni, aminek kevés vagy egyáltalán nincs magyar vonatkozása (és azért az átlag olvasó hallott róla), hogy rávilágítsak a törvény ellentmondásosságára. Mondhattam volna ázsiai filmekkel foglalkozó tévécsatornát is.

2011. jan. 19. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Na jóóóó,akkor itt lenne a válaszom,hogy egy-két óra, vagy röpke perc után vagy lekapcsolom vagy átkapcsolom a müsorszorómat, ha olyakt kellene hallgatnom,amit nem akarok.Idáig is ez volt.Ellenben én igényelném a régebbi magyar zenéket is,amit kevés adó vállal,amit nem tudom miért,de valószinű talán aki a pénzt adja az diktál.De ha nincs hallgatóság, nem talál fülekre a reklám sem.Vagy az állambácsi fogja őket finanszirozni.Valamikor Hofi Géza amikor a kulturáról vagyis a ránkerőszakolt kulturáról csinált egy műsort valahogy igy fejezte ki magát, hogy NESZE A BELEDBE KULTURA - tehát ha kell ,ha nem.Hát igy állunk.
2011. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!