Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz hogy 2012-től nem nyerhet...

Igaz hogy 2012-től nem nyerhet felvételt az aki bukott középiskolában akár egyszer is?

Figyelt kérdés
Bocsi hogy ide írtam a kérdést de a mostani kormány kitalációja ez is.
2011. jan. 16. 09:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Hová? Tv bemondónak?
2011. jan. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Linkeld kérlek a hírforrásodat, mert én ilyenről nem halottam. Amúgy jogos :) Aki kettest sem képes összeszedni, az ne menjen egyetemre.
2011. jan. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
sztem nem igaz
2011. jan. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Még nem hallottam róla, de remélem bevezetik.

Szégyen és szánalom, hogy alapvető információkat nem szerző, félanalfabéta emberek mehetnek főiskolára, és belőlük lesznek a jövő "szakemberei".

Aztán a főiskola megint sokaknak csak arról szól, hogy nem kell dolgozni addig se, jöhet a buli, a szex, a drogok, az alkohol, és a vizsgák előtt egy hétig magolnak, kegyelemkettessel átcsúsznak, és úgy kerülnek ki a felsőoktatásból is, hogy egy racionálisan gondolkodó, újságot olvasó, 95 éves parasztbácsi műveltebb, intelligensebb, de nincs kizárva, hogy a szakmájában is kenterbe verné.


Aki nem képes a négy éves iskolát négy év alatt elvégezni (8 szemeszter), csak hat, meg még több, annak nem is adnék diplomát.

Egyszerűen nincs szükség arra, hogy 100 ezer fiatalból 100 ezer szerezzen diplomát, legyen az csak 20ezer, de akkor a legjobb 20% jusson be.


30/F

2011. jan. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Egyetértek ha van ilyen.

Illetve még 1 dolog lenne amit bevezetnék. Az iskolák rangbeli minősítése. Én egy keményebb gimnáziumba járok ,most végzek és eléggé felháborító számomra ,hogy míg nekem meg kell szenvedni a jó jegyekért ,hogy felvegyenek jövőre egyetemre ,addig más egy egyszerű általános gimnáziumba a két szép szeméért megkapja az 5-öst és ugyanannyi pontot ér.

2011. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Azért szerintem csak örülj, hogy a keményebb gimiben tanulsz. Pontduplázással simán bekerülsz bárhova ha 85-90%-os érettségit csinálsz.

Akik meg gyenge gimiben 3-ast meg 2-est kapnak azok meg egyetemen folyamatosan bukdácsolnak.


Amúgy erről én sem halottam, de támogatnám, az én diplomám fog elértéktelenedni, ha minden húgyagyú megkapja a kettesekért.

19/F egyetemista

2011. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, hogy nem. Az a helyzet, hogy van egy ismerősöm, aki egyszer megbotlott középiskolában (fiú, és csajozott, és nem tanult), de aztán összekapta magát, és amúgy jó eszű, csak azt az egy évet nem vette komolyan.
2011. jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Na most én értem a kritikát, de mi van azzal az emberrel aki 9.-ben kis hülye gyerek volt nem tanult, nem gondolt bele a jövőbe mert GYEREK volt de később rájött hogy ő akar tanulni?


Mondjuk egy jó eszű okos okos fiúról beszélünk. Akkor az örökre egy elveszett ember lesz mert páran ezt kitalálták fent?


Einstein is megbukott... :)) Szóval én nem értek egyet.

2011. jan. 16. 12:35
 9/14 bumbi02 ***** válasza:
100%
hülyeség lenne.. én anno megbuktam angolból 10.ben félévkor, 11.ben leérettségiztem belőle 5ösre, most pedig majdhogy kitünö tanuló vagyok.. azér mer valaki megbukik 9.-ben 10.ben nincs semmi köze a továbbtanulásához.. annak lenne max értelme hogy 11-12.ben még a félévi bukás is rontson az esélyeken, de ne kizáró ok legyen.. vannak többletpontok, legyen minuszpont.. vki bukott egy érettségi tantárgyból akkor -10 pont.
2011. jan. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

,,Szégyen és szánalom, hogy alapvető információkat nem szerző, félanalfabéta emberek mehetnek főiskolára, és belőlük lesznek a jövő "szakemberei". "


Baromság. Aki ilyen, az nem kap úgyse diplomát. Jár oda pár félévig, aztán kivágják a fenébe. Úgy hogy nem tudom mi a fenét rikoltozol.

2011. jan. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!