Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz hogy 2012-től nem nyerhet...

Igaz hogy 2012-től nem nyerhet felvételt az aki bukott középiskolában akár egyszer is?

Figyelt kérdés
Bocsi hogy ide írtam a kérdést de a mostani kormány kitalációja ez is.
2011. jan. 16. 09:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
26%
Einstein nem bukott meg....
2011. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Einstein valóban nem bukott, itt a megfejtés is, google kidobja:

"Egyáltalán nem volt rossz tanuló, és nem is bukott meg. A tévhit onnan ered, hogy 1896-ban, az utolsó évben, melyet Einstein a gimnáziumban töltött, az iskola osztályzási rendszerét megfordították."

Ettől függetlenül az eredeti témához én se tartom jó ötletnek, hogy emiatt ne mehessen valaki tovább, lehet csak egy botlás, egy rossz időszak, egy korábbi HSZ-ben pl. csajozás miatti nem figyelés, esetleg valami más, ami megzavarhatja az embert (például egy tragédia, haláleset, súlyos baleset, műtét...).

A tudást amúgy se az adja, hogy milyenek az osztályzatok (hiszen létezik vizsgadrukk is, ami lehet, hogy valakit doppingol, de mást meg leront vizsgahelyzetben), hanem hogy ki hogy hasznosítja a tanultakat.

Tény, vannak felsőoktatásban, akik csak melegedni járnak be, de őket úgyis kivágják, és az államvizsgáig nem jutnak el.

2011. jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ezt sem tudtam. Köszi a válaszokat.
2011. jan. 16. 18:58
 14/14 BlackSword ***** válasza:

Először is szerintem hülyeség... Mert mondjuk egy történésznél kit érdekel, hogy anno középsuliban megbukott bioszból, esetleg fizikából...


A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:08!!!

Akkor valahol a Te sulid a középmezőny eleje lenne, mert egy keményebb szakközép jóval nehezebb, mint a legkeményebb gimi... Tudod az általános tantárgyak mellett ott tanítanak még egy szakmát is... Szóval a helyedben inkább csöndbe maradtam volna, és kiikszeltem volna a kérdést...

2011. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!