Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van aki elvárja az orvosoktól,...

Van aki elvárja az orvosoktól, hogy az itteni fizetések mellet itt maradjon?

Figyelt kérdés
Szerintem jogosan mennek el. De nemcsak ők hanem a többi emberre is igaz.
2011. jan. 17. 07:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Én nem várom el. Lehet persze mondani, hogy aki orvosnak megy ne a pénzért menjen, de szerintem teljesen természetes, bármilyen munkával kapcsolatban, hogy az ember rendesen meg akar élni belőle. És ráadásul aki ennyit tanul, azt utána fizessék is meg rendesen.
2011. jan. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

én megértem, hogy szar fizuért nem szívesen maradnak itthon.

de: egy ember tudja, hogy orvosként nem fog fényesen keresni, mégis elvégzi a sulit. Ráadásul a többi ember pénzén. Jópár millióba kerül egy orvos kiképzése, szerintem jogos elvárás, hogy akkor itthon segítsen nem? Hova jutott volna, ha az alulfizetett tanárok is szépen elhúznak és nincs aki őt kiképezze?

2011. jan. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Egyetértek az előttem szólóval! Ne azért menjen valaki orvosnak,mert sok pénzt akar keresni,hanem azért,mert embereket akar gyógyítani!

Ha mégis a pénz a fontosabb,menjen,de akkor fizese vissza -legalább egy részét- annak,amit a magyar állam ráköltött.

Az már másik kérdés,hogy az egészségügyben dolgozók fizetését rendezni kellene.

2011. jan. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Igen. Elvárom.
2011. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Igen, elvárom.

Jól mondják, aki a pénzért akar orvos lenni, az inkább ne is menjen annak. Aki gyógyítani, segíteni akar másokat, az havi 100 ezer forintból is boldog lesz.

Az állam milliókat költ arra, hogy orvosokat képezzen ki, akik aztán kimennek külföldre - ezzel csak az átlag adófizetőnek ment el ismét a semmire a pénze.

Szóval nem, k*rvára nem jogos, és a többi emberre sem igaz ez, maximum azoknak akik az anyagi javakban lelik még életük egyetlen célját.

Mi négyen élünk alig százezerből. És mégis: eljárok önkénteskedni, ami azt jelenti, hogy INGYEN végzek munkát mások megsegítésére. És boldog ember vagyok.

Ha nekem megy, akkor nehogy már más érezze jogosnak, hogy nem tud évente csak egyszer nyaralni menni...

2011. jan. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Aki angol vagy norvég fizetést akar, az tanuljon Angliában vagy Norvégiában. Annak nincs értelme, hogy ez az ország orvosokat oktasson Anglia számára fejenként többmilliós költséggel.


Ugyanakkor az országnak is kötelessége lenne az orvosokat tisztességesen megfizetni. Kb. a mai bérek 2-3-szorosával lehetne itthon tartani az orvosokat.


"Szerintem jogosan mennek el. De nemcsak ők hanem a többi emberre is igaz."


Hogyne. Az egész ország vándoroljon Londonba, mert ott magasabbak a bérek. Sőt, ha már itt tartunk, egész Ázsia, Afrika, Dél-Amerika és Kelet-Európa vándoroljon Londonba :)))


Belátható, hogy nem fér el az egész világ Londonban, de egész Angliában sem. Egyesek kénytelenek lesznek Anglián kívül élni. A megoldás az, hogy az országnak fejlődnie kell. Viszont nem akkor fog fejlődni az ország, ha az összes munkaképes, képzettebb ember lelép Londonba vagy Dublinba.

2011. jan. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"egész Ázsia, Afrika, Dél-Amerika és Kelet-Európa vándoroljon Londonba :))) "

Miért pont Londonba?

Én nem mennék oda. Szar az idő.

De ezeken kívül ott van még orvosoknak(ahol jó fizetésük van) Németország, Amerika, Észak Európa.


"egy ember tudja, hogy orvosként nem fog fényesen keresni, mégis elvégzi a sulit."

Sokan már előre eldöntik, hogy külföldre mennek.

De azért ne várjuk már el, hogy annyit keressen egy orvos mint egy tesco alkalmazott.

Mégis emberi életért felel.

Akkor a pilóta se keressen 2M ft. Mert lehet azért ment pilótának mert szereti. De azért 150-200 emberért fele.

Egy orvos elkezd dolgozni 28 évesen. Addig semmi keresete.

Egy reális kezdő fizetés olyan 300E lenne. Ezzel már itthon lehetne tartani az orvosokat.

2011. jan. 17. 15:38
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

Mindegyiktől, amelyik államilag finanszírozott képzésben szerezte a diplomáját.

Aki költségtérítéses formában végzett, vagy megfizette utólag a költségtérítést "napi árfolyamon", az mehet Isten hírével!

2011. jan. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Mindegyiktől, amelyik államilag finanszírozott képzésben szerezte a diplomáját. "

Abban az esetben ha az általuk elvárt fizetést adják.

A tanulás nem jelenti azt, hogy utána 40 évig szar fizetésük legyen.

2011. jan. 17. 20:32
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Én elvárom. A magyar orvost a magyar egyetem képezte ki a magyar betegek gyógyításáért.
2011. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!