Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy az emberrel...

Miért van az, hogy az emberrel a rendőr is tisztességesebben bánik mint ahogy bánnak az egészségügyben z állanpolgárokkal? Ezért ki a felelős?

Figyelt kérdés

Még ha belenyomsz a zsebükbe egy 20 ast amit el is várnak mindig.Azután is sokszor le se szarják az embert.


Az előbb a rádióban erről beszélgettek.


2011. jan. 17. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Mert ők is pézből élnek, és a szocializmusban, igy kódolták be az egészségügyet. Kevés volt a fizetés, és ha bárhol előnyhöz akarsz jutni, úgy ott parasolvenciát kell adnod.
2011. jan. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A jó öreg általánosítás...


Rengeteg helyen találkoztam már normális orvossal, aki kedves és aranyos volt egy kanyi fillér pénz nélkül is. És láttam már taplót borítékkal is...


Ez most olyan, mintha azt mondanám, hogy a gyakorikerdesek.hu felhasználói mindaddig taplók, amíg nem adsz nekik zöld kezet.


Pedig sok még utána is az :D


Igen, sajnos vannak orvosok, akik alkalmatlanok a pályára. Sajnos vannak tanárok, rendőrök, tűzoltók, pékek, bolti eladók, politikusok, stb stb stb, akik mind-mind alkalmatlanok a pályára. Ez tény, és sajnos szomorú tény, de ettől még vannak olyanok, akik viszont tényleg a maximumot kihozzák magukból, és orvosként végigdolgozzák a 48 órát, mert műteni kell, és mert nincs más ember, és életet ment egy boríték nélkül...


Őket miért nem emeljük ki sohasem? Pedig ők jobban megérdemelnék a médiavisszhangot... Megnézem, közületek hány tudna egy 14-16 órás műtétet megcsinálni, pihenés nélkül, mert a beteget meg kell menteni. És utána egy fillér hálapénzt sem kapott. Előtte pedig végképp nem... Pedig ilyenek is vannak. Sajnos kevesebben, de vannak.

2011. jan. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kifejezetten bunkó stílust én inkább az ápolónőknél tapasztaltam. De azok az esetek vérlázítóak voltak!
2011. jan. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ezen azért csodálkozok, mert egy rendőr vagy tüzoltó esetleg az életét is kockáztatja érted, és egyáltalán nem is adhatsz ezért neki egy fillért se! Az orvos pedig akkor is meghalaszt (esetleg) ha százezret dugsz a zsebébe :( de szerintem ez a politika bűne is, mert mig a rendőrt börtönbe csukják ha pénzt fogad el, az orvosnál szemet hunynak :(
2011. jan. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazság szerint ez egy ördögi kör. Az állam túlhajszolja az egészségügyi dolgozókat, és alacsonyan tartja a fizetéseket, viszont cserébe szemet huny a paraszolvencia felett. A pályakezdők elhagyják az országot, így a kieső munkaerőt is a jelenlegiből kell pótolni (túlhajszoltság), és az x-edik óra ügyelet után nem biztos, hogy mindenki kedves tud maradni. Amúgy ne általánosítsunk, vannak nagyon tisztességes orvosok, akik nem fogadják el a hálapénzt, mégis jól dolgoznak, én is ilyen szeretnék lenni.
2011. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!