Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar állam hogyan tudja...

A magyar állam hogyan tudja megengedni magának, hogy ennyi egyetemista oktatását finanszírozza?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 14:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Sehogy. Honnan vetted, hogy megengedheti magának?
2011. jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Mert már évek óta teszi...


Szerintem ez szocializmus, amit az egészségügyben és az oktatásban művelnek.


Az lenne a normális hogy a szolgáltatásokat mindenki egyenként veszi igénybe és fizet értük... Legalább a felsőoktatásban!

2011. jan. 17. 14:56
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
És mi van azokkal, akik jó képességűek, szorgalmasak, de nincs jó anyagi helyzetük? Ők nem tudnák fizetni... Egyébként én csak a SOTE-ról tudok nyilatkozni, az egyetem nem az állami pénzből tartja fenn magát, mert egyáltalán nem lenne elég. ÁOK-s vagyok, és itt háromszor annyian vannak a külföldiek, mint mi, és az ő tandíjukból finanszíroznak szinte mindent. Amúgy át lehetne ezt szabályozni, hogy csak a piacképes szakmákat finanszírozza az állam, de ki dönti el, hogy hosszú távon mi piacképes... Ha nem finanszíroznának ennyit, akkor a munkanélküliek számát növelnék, szóval ezt kell mérlegelni...
2011. jan. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
44%
Így meg a munkanélküli, vagy segédmunkás beosztásban lévő diplomások számát növelik.
2011. jan. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Jó szerintem bölcsészszakokon alapképzésen ne támogassanak senkit! Meg nemzetközi tanulmányokon meg humán erőforrás, szervező stb.. szakokon se!


Jogászok, közgazdászok számát csökkenteni.


És mindenkinek legalább egy minimális tandíjat kéne fizetnie, ez így abszurdum hogy ennyien tanulnak, ilyen szakokon 0 forintból!

2011. jan. 17. 15:13
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Jelenleg is több költségtérítéses szak működik a magyar felsőoktatási rendszerben, általában csak a magasabb pontszámot elérő hallgatók számára ingyenes az oktatás.

Mellesleg, a gond nem ott van szerintem, hogy sok diplomást képeznek, hanem nem megfelelő minőségben illetve nem megfelelő szakokon, kissé túl sok a gazdaság számára kevésbé hasznosítható bölcsész.

2011. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

"És mindenkinek legalább egy minimális tandíjat kéne fizetnie, ez így abszurdum hogy ennyien tanulnak, ilyen szakokon 0 forintból!"

Szerintem meg nem.

Még így is van egy csomó ember, akik még ezt is alig engedhetik meg.

Ismerek olyanokat, akiknek a lakhatás és az ellátás fizetése is komoly nehézséget okoz(a kollégium ma már nem ingyenes és bejutni se könnyű minden esetben), ebből kifolyólag pedig csak a szülővárosukban lévő egyetemen végezhetik tanulmányaikat.

2011. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Bányai Károly ***** válasza:
93%
Utóbbi hozzászólásoddal azt sugallod, mintha a bölcsészettudomány nem érne annyit, mint a term. tud. Az állam azért tereli az egyetem felé a fiatalokat, mert nem tud nekik munkát adni. Így nyer kb. 5 évet, amíg megjelennek munkanélküliként a piacon. Ez több mint egy választási ciklus. Másfelől beszopták azt a liberális dumát, hogy minél több az egyetemi végzettségű ember, annál jobb az országnak, meg azt, hogy majd az egyetemek eltartják magukat a normatívából. Így az egyetemeknek anyagi érdeke, hogy sok hallgatót vegyenek fel, mert ez után kapják a fejpénzt. A megoldás nem az, hogy a bölcsészektől elveszed a pénzt, mert akkor 20 év múlva már senki nem tud sem magyarul, sem helyesen írni, és a történelmet, néprajzot sem fogja ismerni. Hanem az, hogy piszkosul meg kell szórni a hallgatókat a felvételin, és a jelenlegi létszám 10%át engedni egyetemre, azt a 10 százalékot, aki a legjopbb.
2011. jan. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%

Lásd KGB 45 pontja:

45. Meg kell szervezni, hogy a főiskolákra legalacsonyabb társadalmi rétegekből származók kerüljenek be elsősorban, akiknek nem érdekük szakértelmük növelése, csupán a diploma megszerzése.

2011. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%

"azt sugallod, mintha a bölcsészettudomány nem érne annyit, mint a term."


Nem az a kérdés hogy mennyit ér! Hanem mennyire van szükség. És az egyetemisták 40%-ának nincs az egyetemen keresnivalója mert nem alkalmasak a választott szakra.Ugyanakkor szakmákban óriási hiány van!

2011. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!