Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Általában miért a baloldal az...

Általában miért a baloldal az értelmiség oldala?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 19:29
1 2
 1/16 vzs ***** válasza:
57%

talán azért, mert a jobboldali eszmék jobb táptalajt szolgáltatnak a szélsőségesebb eszméknek, ezért kevésbé vonzóak ezeknek a társadalmi csoportoknak.


ez csak az én véleményem.

2011. jan. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Mert a jobboldal fontos elemei a vallásosság és hagyománytisztelet. Ez két olyan eszme, ami a gondolkodás helyett régebben kigondolt dolgok dogmatikus elfogadását várja el.
2011. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Keversz dolgokat. Mindkét oldalon vannak értelmiségiek, ráadásul nem tudom, hogy mire gondolsz azalatt, hogy baloldal... a magyar baloldal, ami jobboldali gazdaságpolitikát folytatott eddig, vagy a jobboldalra, ami baloldali retorikát közvetít (és végre volt jobboldali megmozdulása is).
2011. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Az állítás igazsága attól függ, mit nevezel értelmiségnek.


Ha a magasan képzett embereket nevezed értelmiségnek, akkor nem igaz, hogy az értelmiség inkább baloldali.


Ha az újságírókat, publicistákat, a véleményipari dolgozókat nevezed értelmiségnek, akkor általában megfigyelhető a baloldali fölény ezekben a körökben. Ennek az egyik magyarázata az, hogy a baloldal szereti az ideológiákat, az elveken alapuló érveléseket és elvi vitákat, amiket vég nélkül lehet rágcsálni, amikről állandóan lehet írni. A baloldal tud inkább eltartani rengeteg politológust és más ideológust, akik folyamatosan a baloldali, liberális stb. "haladó ideológiákon" dolgoznak. A jobboldal alig folytat ilyen tevékenységet, mert kevésbé ideologikus.

2011. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
A baloldal a TSZ parasztok oldala.
2011. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%
Kérdezőnek van érettségije?
2011. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom. Én is baloldali vagyok, talán még egy kicsit értelmiségi is. Elvben nem zárnám ki, hogy a jobboldalt is lehet nívósan csinálni, de Magyarországon azt tapasztaltam, hogy a jobboldaliság a nívótlanság, a bugrisság, a provincializmus szinonimája. Nézd végig azokat a lelki beteg, gyűlölködő, fröcsögő lumpenértelmiségieket, akiket pl. az Echo tv felvonultat (Bayer Zsolt, Kerényi Imre, Kubinyi Ferenc stb.)! Rossz rájuk nézni, örökösen meg vannak sértve, hogy elnyomják, kirekesztik őket, holott csak a szakmai teljesítményük zéró. Na és ha ezek hatalomra jutnak! Magabiztosan uralkodnak, törlesztenek, kicsinálnak másokat, közben meg az országot tönkreteszik. Lehet, hogy évtizedekre. na most ez zajlik!
2011. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
még nincs érettségim, mert még tanulok.
2011. jan. 24. 20:49
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Én nem mondanám, hogy a baloldalon több az értelmiségi. Az értelmiségiek inkább a liberális, centrista irányt követik, legalábbis nyugaton.
2011. jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

"Nézd végig azokat a lelki beteg, gyűlölködő, fröcsögő lumpenértelmiségieket, akiket pl. az Echo tv felvonultat (Bayer Zsolt, Kerényi Imre, Kubinyi Ferenc stb.)! Rossz rájuk nézni, örökösen meg vannak sértve, hogy elnyomják, kirekesztik őket, holott csak a szakmai teljesítményük zéró. Na és ha ezek hatalomra jutnak! Magabiztosan uralkodnak, törlesztenek, kicsinálnak másokat, közben meg az országot tönkreteszik. Lehet, hogy évtizedekre. na most ez zajlik!"


ez igaz,felénk pl. a jobbikos képviselőnek csak egy érettségije van és pár éve még egy drogdíler skinhead banda vezére volt,és igaza van a korábbi válaszolónak is,miszerint a baloldaliak ideologizálnak többet,csak nézzétek meg az irodalmárokat,történészeket,filozófusokat,kritikusokat,stb,a döntő többségük mind baloldali érzelmű

2011. jan. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!