Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért 100%-ig biztos, h a...

Miért 100%-ig biztos, h a mnyp-ak csődbe fognak menni, viszont az állam virulva fogja nyomni a magas nyugdíjakat?

Figyelt kérdés

Nem értem miért olyan egyértelmű, h a pénztárak csődbe fognak menni, olyan tényként beszélnek róla az emberek, h csodálkozok, h nem álltak még le, mert minek is hiszen úgyis csődbe megyünk.

Ezzel szemben meg az államban, olyan biztosan bíznak mintha nem is tudom miről lenne szó.

Holott nyomják fel a nyugdíjkorhatárt meg az elmúlt években egyik pártot se a szavahihetőségéről ismerhettük meg.

Azért kérdezem, mert én még nem döntöttem és nem értem, h mi ez h mindenki az államiban marad a környezetemben.


2011. jan. 25. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
10%

Hát, én sem értem. Senki sem olvas ujságot? Vagy nem tudja értelmezni a híreket? Valóban, egyre feljebb viszik a nyugdíjkorhatárt, miközben csökkenni fognak az induló nyugdíjak. Csak a nyugdíjcélra befizetett összegekből akarnak nyugdíjat fizetni, holott a járulék- és adófizetési kedv igencsak alacsony hazánkban. Egyre több nyugdíjast kell majd egyre kevesebb aktív dolgozónak "eltartania". Szóval én sem igazán értem, mi ez a nagy bizalom az állam iránt.

Lehet, hogy régi beidegződés, hogy majd az állam mindent megold?

2011. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%

Mert sokan azt hiszik, hogy Orbán rendbe rakja a rendszert.

Majd nekiáll gyerekeket és munkahelyeket gyártani. De amint látom nem nagy sikerrel.

2011. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ía mai kapitalista rendszer velejárója a visszaesés, így biztos, hogy a mnyp-ak is veszteségesek bizonyos időkben. ezeket az adatokat használva jelenti ki, hogy biztos csődbe mennek.

Amúgy MO népessége drasztikusan öregszik, így egészen valószínű, hogy mire én nyugdíjas leszek, nem lehet már megélni a kapott pénzekből, akárhova fizetek is.

inkább gyerekeket kéne csinálni, mint siránkozni meg ilyen hülyeségeken gondolkozni...

2011. jan. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

"hogy a mnyp-ak is veszteségesek bizonyos időkben. ezeket az adatokat használva jelenti ki, hogy biztos csődbe mennek.

"

Csak az a baj ezekkel, hogy egy évet néznek csak. 2008-ban igaz, hogy veszteségesek voltak, de mi nem volt az?

Majd ezt 2009-re ledolgozták és 2010-ben újra nyereségesek voltak.

2011. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyik sem biztos, sőt az ellenkezője sem.
2011. jan. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Miért 100%-ig biztos, h a mnyp-ak csődbe fognak menni, viszont az állam virulva fogja nyomni a magas nyugdíjakat?"


[link]

2011. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!