Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy erdélyi fidesz-közeli,...

Egy erdélyi fidesz-közeli, ismert politikus már odáig merészkedett, hogy a szavazati jog mellett gyest és gyedet kell adni azoknak, akik felveszik a magyar állámporgárságot. Ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés

A fentieken kívül az EÜ minisztérium gyógyszert,védőoltást küld az erdéyi magyaroknak,-Kossuth rádió tegnap déli adása-ezzel nem is lenne probléma,de nálunk már az idősek nem tudják kiváltani a gyógyszereket,nem tudnak a hálapénz megléte miatt elmenni orvoshoz.A kormány csökkenti a gyógyszerek hozzájárulását!


Nem pofátlanság ez?Az ilyen politikával azt fogják elérni,hogy a már meglévő ellentétet-erdélyi és itteni magyar között-még jobban fokoni fogják!


2011. jan. 28. 06:48
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
76%

Na, van azért egy-két magyar Fidesz politikus is a kijelentés mögött!


Orbán mindig is igyekezett manipulálni Erdéllyel.

2011. jan. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem,hogy az ottani magyrok nem veszik észre,hogy Obánnak,Tömjénnek csak azért kellenek,hogy saját tpoziciójukat erősítsék?Ezek a szerencsétlenek csak bábuk a magyar kormány kezében,akikkel játszanak mint macska az egérrel!!
2011. jan. 28. 07:27
 3/42 anonim ***** válasza:
Nem hallottam ezt a hirt. Azt szeretnem kerdezni, hogy mit mondtak reszletesebben? Mivel a GYES es GYED jelenleg allando magyarorszagi lakhelyhez kotott... tehat azok kapnak, akik Magyarorszagon elnek. A Romaniaban elok nem kaphatjak. Ha belegondolsz, jogos, hogy magyarorszagon elo magyar allampolgar arra legyen jogosult, amire a tobbi magyar allampolgar is attol fuggetlenul, hogy o Erdelyben szuletett. Vegyuk az en peldamat. Nem hatarontuli magyar vagyok, hanem "anyaorszagbeli", viszont kulfoldon elek es ha egyszer valaki x orszag allampolgara, tartosan ott el, akkor ugy termeszetes, hogy abban az orszagban adozik es abbol az orszagbol varhat juttatast is...tehat ha valaki Magyarorszagra koltozik (es nemcsak magyar allampolgar kulfoldon), ott adozik es onnan kap tamogatast. En ezt tartom fair dolognak.
2011. jan. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a magyar kormany babukent hasznalja ezeket az embereket, DE az egyennek jo, nem? Marmint az allampolgarsag, ha igenyelni akarja vagy a juttatas. Tehat rosszul nem jar, neki hatranya nem szarmazik belole egyeni szintre lebontva. Mindannyian babuk vagyunk a politikusok kezeben minden egyes orszagban.
2011. jan. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
26%

Miért törődne egy külhonban élő magyar állampolgár azzal,hogy a Fidesz manipulálja,ha abból neki anyagi haszna van?

A jelenlegi Alkotmány szerint sincs kétféle állampolgárság.

Az új pedig még több jogot ad nekik.

A Fidesz úgy módosít minden törvényt,ahogy az érdekeinek megfelel.

A Gyesre és a Gyedre vonatkozó törvényben nicns olyan kitétel,hogy a jogosultsághoz Magyarországi lakhely kell. Bizonyos idejű munkaviszonyhoz köti a folyósítását. Ha beszámítják pl. az anya Erdélyben megszerzett munkaviszonyát,akkor folyósítható részére a Gyes.

Csak a megfelelő törvényt kell hozzá megalkotni. Az pedig a Fidesznek nem okoz problémát.

2011. jan. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
08:07: onnan tudom, mert ram anno vonatkozott ez a torveny, hogyha 3 honapnal tovabb tartozkodsz kulfoldon, koteles vagy bejelenteni es nem folyositjak tovabb a GYES-t, GYED-et. En Magyarorszagon szultem, utana kesobb elkoltoztem. Tehat tudom, hogy hogy mukodik. A folyositas szunetel, amint kulfoldon vagy tobb, mint 3 honapig. Meg a gyereknek nyitott bankszamla kamatozasa is szunetel, ha kulfoldon elsz (arrol a baba szamlarol beszelek, amit szuleteskor nyitnak automatikusan).
2011. jan. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
10%

Jobbikos politikus meg odáig ment, hogy Trianon revíziót fog kérni...


Azért az, hogy egyes ilyen-olyan meg nem nevezett források miket mondanak, még nem tény... Ha Orbán, vagy valamelyik másik, parlamenti miniszter kiáll, és ezt mondja, na onnantól háborgok majd én is.

2011. jan. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
De ahhoz mit szólsz,hogy a hazai magyarságnak már elege lesz az Erdélyeben élők megsegítéséből,annál is inkább,mert itt egyre nayobb a nyomor.Észre lehet már venni,hogy itt nálunk különböző árukat ajánló erdélyiek ellen gyre nagyobb a gyűlölet!
2011. jan. 28. 08:24
 9/42 anonim ***** válasza:

"ilyen-olyan meg nem nevezett források miket mondanak, még nem tény..."


Attól hogy te nem hallgatsz pl. Kossuth Rádiót, még nem lesz igazad!

:-)

2011. jan. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
Miért nem lep meg? Ki volt az a marha, aki elhitte, hogy tényleg azért kellene az állampolgárság, mert éjszakákon át zokogják tele a párnájukat, hogy papíron nem magyarok? Talán a 60-100 közötti korosztály.
2011. jan. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!