Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon utoljára mikor...

Magyarországon utoljára mikor volt, és előreláthatólag mikor lesz legközelebb népszámlálás?

Figyelt kérdés

Valamint ilyenkor mi mindent mérnek föl. ill. rögzítenek az egyes személyekről?


lehet, h nem jó kategória......


2011. febr. 2. 20:33
1 2
 1/12 Sz1u ***** válasza:
100%

Az utolsó népszámlálás:


[link]


A következő népszámlálás:


[link]



Guglival egy perc sem volt...

2011. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

2001-ben nem volt átfogó csak egy részleges, ahol sac/kb alapon megkérdeztek pár ezer embert.

Átfogó utoljára 1990-ben volt.

A kérdőív meg ilyen volt 2001-ben:

[link]

2011. febr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
úgy tudom idén
2011. febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Sz1u ***** válasza:
59%

20:55


Szívem szerint én is az 1990-et írtam volna az utolsó népszámlálásra (majd' egy órát kérdezett akkor a felmérő), de a népszámlálás.hu-n ez volt...


Ezekszerint meg kell követnem a Kérdezőt az egyperces gugli keresés kijelentésem miatt? :)

2011. febr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

hát a gugli szolgáltatásait a kérdés föltevése előtt természetesen én is igénybe vettem, de nem sikerült teljesen egyértelmű információkat találnom, ezért írtam aztán ki ;)


egyébként köszönöm a válaszokat, tehát, amint látom, tkp. minden apró részletet rögzítenek az adott személyről.

Még az érdekelne, h van-e vmi kötelező jellege a kérdésekre való válaszadásnak, vagy pl. azt, amit vki nem szeretne közölni, azt kihagyhatja?

Egyébként meg érdekes az a rész, ahol a nemzeti hovatartozást/kötődést kérdezik, és megjegyzik, h kérdésenként max. 3 válasz jelölhető meg....dehogy tartozhat vki 3 nemzetiséghez ?! :O

Egyébként meg szabadon választhat mindenki, h minek vallja magát.....?

Pl. Orsós Húán, ha úgy tetszik neki, magyarnak vallja magát, Schöfenhöefferer Bálint pedig .....mondjuk horvátnak?! xD

2011. febr. 2. 21:18
 6/12 A kérdező kommentje:
*jav: dehogy helyett de hogy
2011. febr. 2. 21:19
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
Igen, ki lehet hagyni bizonyos kérdéseket.
2011. febr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Én is hallottam,hogy idén lesz népszámlálás.

Régen a kérdéseket két csoportba osztották.

Az egyikre kötelező volt válaszolni, a másikra nem.

A kötelező a személyes adatok és az életvitellel kapcsolatos adatok voltak.

A nem kötelezőben volt a nemzetiségre,vallásra és már nem emlékszem,hogy m ég mire.

A 3 nemzetiséget én sem értem egészen.

De pl. lehet,hogy valakinek az apja német,az anyja román,de itt született. Az esetleg vallhatja magát mindháromhoz tartozónak.

2011. febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sz1u ***** válasza:

Kérdező!


"Orsós Húán, ha úgy tetszik neki, magyarnak vallja magát, Schöfenhöefferer Bálint pedig .....mondjuk horvátnak?!" LOL!!!


Baxki, az Orsós Huánon még mindig röhögök! :)

Kb. hasonló, mint a régi viccben a Kolompár Winettou...


Egyébként pedig mindenki annak jelöli be magát a népszámláláskor a hovatartozásának, aminek érzi/mondja magát...

2011. febr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

:D

Mondjuk ezt az Orsós Huánt most nem úgy puffra találtam csak ki, hanem az egyik rokonom óvónő, és a csoportjában volt néhány éve egy konkrétan Orsós Huán-Kárlosz :O

2011. febr. 2. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!