Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melós 200000ft. Minimálbérért...

Melós 200000ft. Minimálbérért miért nem kampányolnak a pártok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 22:20
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy kitermeli az adott cég/állam, az ő döntéseiknek nagyobb a súlya, ideális esetben a döntéseikkel többet kereshet a cég, mint, ha egy pék kvajó kenyeret süt.
2011. febr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Így van. Azért tudok én is magas fizetést adni az embereknek, mert nagy profitot termelünk. Ha nagy a nyereség, több lehet a fizetés is.
2011. febr. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Gyula1234 válasza:

Ha az országban minden munkás 200000 Ft-ot keresne kétszer annyit is költene pl kenyérra is ezért, a pékségnek is kétszer annyi kenyeret kellene sütni.

Mivel kétszer annyi kenyeret kell sütni ezér még valamennyivel több dolgozót kell foglalkozatnia és evvel még pár embernek adott kenyeret a kezébe aki még több kenyeret tut majd venni. Mivel el van adósodva az ország ezért először a hitelek visszafizetésére költenék az emberek a több pénzt de egy idő után már takarékoskodni is tudnának ami mindenki számára normális lenne. A takarékba rakott pénzük kamatozna amin szintén többet tudnak vásárolni pl. ház ,családbővítés,a több ember még többet tudna fogyasztani. A nepességcsökkenés és az elöregedés is az alacsony életszínvonalnak tudható be.

Az emberek stressszben élnek mert nem elég a jövedelmük a kiadásaikra. A fiatalok nem mernek családot alapítani mert nem látják hogy gyermeküknek biztos megélhetést tudnak e majd adni....és még sorolhatnám. Aki azt mondja , hogy jó az alacsony minimálbér az biztos komcsi.

2011. márc. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Gyula1234 válasza:
Még mielőtt valaki megkérdezné ,hogy tudok kétszer annyi kenyeret megenni, régebben mindennap vettünk egy kiló kenyeret addig manapság csak hétfőn és csütörtökön veszünk és arra figyelek, hogy csak egyszer egy vékony szeletet vágjak magamnak hogy jusson a családnak is belőle még szerdán is.
2011. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Nem akarlak megsérteni, de nagyon nagy butaságot mondtál. A közgazdaságtan a te elméleteddel magyarázza, hogy ez miért nem lehetséges. Több okból is:

1. Aki dupla annyit keres, nem fog dupla annyi kenyeret venni.

2. Ha 200 000 lenne a minimálbér, akkor a pék és a pékségben dolgozók is annyi fizetésért dolgoznának, amit ki kell termelniük. Röviden, mint már írtam, akár 1500 Ft-ba is kerülhetne egy kiló kenyér.

3. Ha mindenki 200 000-et kapna, akkor sokkal többet vásárolna mindenből. A boltok rövidesen óriási áremeléseket hajtanának végre, mert mindenkinek sok pénze van, úgyis megfizetik.

4. Az előző 2 ok miatt egy jó nagy infláció következne Magyarországon és nyomtathatjuk a pénzt orrba-szájba és a forint a padlóig esik. Nem 200 hanem 600 vagy 800 Ft lesz egy Svájci Frank.


Jelenleg a termelő vállalatok nem emelik a bérüket, mert nem tudnák azt kitermelni. Ha mégis emeltetik velük a minimálbért, akkor leépítések lesznek és három 60 000 Ft-ot kereső alkalmazottból csinál kettő 90 000 Ft-ot keresőt. Azért szívből remélem, hogy helyrejön az anyagi helyzeted.


Styloo

2011. márc. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Gyula1234 válasza:

Köszönöm szépen a jókívánságot.

Tudod a közgazdaságot is emberek tanítják, megtörtént gazdasági és történelmi és matematikai gondolatmenet összeállításából.

Én vásároltam autót olyat ami nem ért többet 300000-nél és mégis adtam érte 600000-et. Lehet hogy butaság? vagy kényszer, akár szükség? hát nem mondom meg.

Szeretném felhívni a figyelmedet Szlovéniára !

Ami ott történt azt tanítani kellene és akkor nem lenne ennyi rövidlátó. Szlovénban megvannak a családi gazdaságok amik saját termékeikkel gazdagítják az országot és csak azután adnak belőle külföldre ha már van feleslegük. Ezzel szemben MAGYARORSZÁG ! cukorgyárak bezárása , Cukorrépatermesztés stoppp, Gabona külföldre eladása mikor itthon bezárták a kismalmokat először utána a nagyobbakat. Tudok egy Kaposvárhoz közeli malomról ami Ausztriába szállított többféle nagyon jó minőségű lisztet de bezárt, az osztrák kormány jóvoltából mert nagyon megadóztatták ! A Magyar kormánynak is így kellene védeni a saját vállalkozóit , mert tetszik tudni abból fizetik a flancos öltönyeiket és a 100000000-ós golyóálló merciket is. Nem túlzok. Egyébbként tudom hogy nem azzal kell kezdeni ,hogy a minimálbért felemeljék 200000 Ft-ra.

Meg kell teremteni a piacot és a vállalkozásokat pl.: termelő, ipari, szolgáltatói. mindenki maradjon a kaptafánál. Én úgy gondolom hogy tudok mit enni adni a kisfiamnak. El tudom tartani őket a feleségemmel együtt.

Nálunk a feleségem a gyermekünket neveli nem egy munkahelyen gürizik potom 70000-ért. A pénz megkeresése az én dolgom. Ja , és bármikor megveheti ha valamire szüksége van.

2011. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Gyula1234 válasza:

Ezek szerint Németországban is 2000 Ft egy kiló kenyér, Ausztriában meg 1800 Szlovénban meg 1600.

Tudja én nem mondom önnek hogy nagy butaságot mondott. Távol álljon tőlem.

2011. márc. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Gyula1234 válasza:
A Mercinél egy nullát tévesztettem.
2011. márc. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Ezzel az a baj, hogy akármit csinál a kormány, az emberek felfogását nem fogja tudni megváltoztatni. Ha van is pénze valakinek akkor is inkább az ára alapján választja a terméket és nem azt nézi, hogy esetleg egy honfitársat támogat annak megvásárlásával. Ezt legjobban már az bizonyítja, hogy kezdenek kihalni a helyi piacok... Édesapám vállalkozó és ő úgy érezezte, hogy a Fidesz jobban vállalkozópárti, jobban is ment a szekér nálunk is. A jobbik programjában pedig tetszett a térségi belterjes kereskedelmi szervezetek ötlete. Meg is lehetne valósítani... Csak olyan világban élünk, hogy Mariska nénit megbüntetik a piacon, mert nem adott blokkot az eladott tojásairól. Addig nincs miről beszélni, amíg ilyen megtörténhet.


Styloo

2011. márc. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Nem az ár, hanem a minőség dönt. Legalábbis nálam. Nem fogok valamit csak azért megvenni mert magyar termék, ha a másik jobb minőségű. Szerintem akiknek nincsenek anyagi gondjaik, mind így gondolkodnak. És ez nem azzal függ össze mi magyar mi nem. Magam is nagyvállalkozó vagyok, de szinte minden külföldre megy, mert ott van vásárlóerő. Én 250 000 ft-ot tudok fizetni nettóban a dolgozóimnak pont ezért. Persze mindig újítani, fejleszteni kell, de ugye a munka az alapja annak hogy az ember millió körül keressen, és a dolgozóinak is biztosítsa a magas keresetet. És ebben a Fidesz nagyon is partner, mondhat bárki bármit. Az hogy valaki meg kimegy a piacra árulgatni nyugta nélkül, igenis ugyanúgy adócsalás, mint aki egymilliós fizetéséből csak 500 ezret vall be. Pont a sok kis adócsaló okozza a legnagyobb adósságot az országnak, ha összeadnánk lenne annyi mint a nagyban csalók által okozott hiány. És ha én nem tehetem meg egy komoly cég élén hogy ne valljam be a millió feletti keresetemet, akkor más se tegye ezt. Pont ez a rossz szemlélet hogy a kis csaló nem csaló.
2011. márc. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!