Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem csökkenti a kormány...

Miért nem csökkenti a kormány a nyugdíjakat?

Figyelt kérdés
A 80 ezer feletti nyugdíjakra értem,mivel néha egy aktív dolgozó sem kap ennyit.Szerintem ez nagyon igazságtalan,és rengeteg pénz megy el a közel 3 millió nyugdíjas nyugdíjainak kifizetésére.
2011. febr. 6. 20:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%
miért akarsz mindenkiből kisnyugdíjast csinálni?
2011. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem akarják csökkenteni, de ha esetleg mégse teszik meg azt csak két okból tehtik.


1. Ne veszítsenek annyi szavazót.

2. Még bennük is több emberség van, mint benned. Ami nem kis szó, de azért ne legyél büszke magadra, messze állsz még az antikrisztustól.

2011. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
64%

Ne akasszam fel magam azért, hogy a kérdezőnek több jusson?

(83568 Ft. a nyugdíjam!)

2011. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%

Türelem, elvtárs, türelem...

A kormány tervei szerint 120 millárddal csökkentené a nyugdíjkifizetéseket, és csak annyit fizetne ki, amennyi bejön: kb. 20%-os csökkentést jelent.

Egyelőre azt kell elhinni, amit külföldön mondanak a sajtónak, az többször bejön.

2011. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%

Mert akkor egyszerűbb lenne mindenkit főbe lőni mondjuk 65 év felett.

Meg azért a nyugdíjasok sem csak magukra költenek. A nagyszüleimnek például elég komoly nyugdíjuk van (együtt 250 ezer), de ebből havonta kb. 100-150 ezret nekünk adnak, mert anyagilag elég rossz helyzetben vagyunk már évek óta. Nélkülük nehezebb lenne a megélhetésünk sokkal.

2011. febr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
47%

"Szerintem ez nagyon igazságtalan,és rengeteg pénz megy el a közel 3 millió nyugdíjas nyugdíjainak kifizetésére."


Nincs annyi eszed hogy azok 40 évig dolgoztak ezért az országért? És azok a nyuddíjak többszörösét termelték már meg?

2011. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
64%
Miért csökkentené?Azt a pénzt az adott személy már befizette az államnak és most annak a 70%-át kapja vissza.30% így is az államé vagy magánnyugdíj pénztáré.
2011. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%
Az a nyugdíjas is dolgozott hosszú hosszú éveken át,és ugyanúgy Ő is fizetett az akkori nyugdíjasoknak.Te meg tudnál ennyiből élni?Nem vagy Te egy kicsit irigy?Vagy csak simán életképtelen vagy.Undorító vagy.Inkább azzal foglalkozz,hogyan tudnál plusz pénzre szert tenni.
2011. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
40%

Jobban éreznéd magad, ha a 45000 Ft nyugdíjamat csökkentenék? Igaz, csak 42 évet dolgoztam érte, két szakmámmal.

Gondolom arról nem tudsz, hogy sokan kapnak 500000 Ft nyugdíjat. Pl élsportolók, művészek

2011. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
56%
Azért nem csökkentik, mert megdolgoztak azért, hogy annyi nyugdíjat kapjanak azok akik többet kapnak. Most azt lehet vitatni, hogy megérdemlik-e egyesek. De attól még a fizetésük x %át ők is befizették. És aki többet fizetett be, az többet is fog kapni.
2011. febr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!