Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a mozgalmi...

Mit gondoltok a mozgalmi dalokról? Vannak olyanok amik elfogadhatóak lennének még általános suliban énekórai eléneklésre?

Figyelt kérdés
Szerintem a Pajtás Daloljunk, a De Szeretnék Kun Bélával Beszélni, a Mint a Mókus, a Puskadal, az Amúri Partizánok és a Varsavianka simán tanulható lenne gyerekek számára. Abszolút nem durvább a szövegük, mint a mindenféle labancverő kurucnótának és az 1848-as indulóknak, amik még mindig benne vannak a tananyagban.
2011. febr. 9. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Talán a mint a mókus. Talán.
2011. febr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Ma már semmi értelmük nincs, akkor sem volt sok! Egy kisgyereknek vajmi kevés fogalma van az ideológiákról, ez csupán agymosás!

Amúgy hogy jutott ez eszedbe?

2011. febr. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Amúgy hogy jutott ez eszedbe?"


Úgy hogy tanulunk olyan történelmi indulókat, hogy "Te vagy a legény tyukodi pajtás" "Csinom Palkó, Csinom Jankó" "Kossuth Lajos táborában" akkor ezeket miért ne?

2011. febr. 9. 18:33
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Pont tegnap este jutottak eszembe a Pajtás daloljunk című dalocska,amit nagyon szerettem.Bár a többi mozgalmi dal is nagyon tetszett nekem, a dallama miatt és mert szép emlékek fűződtek hozzá.Sokszor énekeltül őket séta,kirándulás közben is,vagy csak úgy az udvaron és az olyan jó volt.Nem az ideológiája miatt,mert a jelentésével nem törődtünk...Manapság,mintha nem szeretnének annyira énekelni a gyerekek.Legalább is, már évek óta nem hallok a suliudvarban gyermekeket énekelni :(

A Puskadalt és a Kun Bélásat mi nem tanultuk,bár ismerem,de azok nem annyira jók.

Szerintem is tanulhatnák őket.Nem látok benne kivetni valót,ezek csak dalok, a gyerek nem fognak ügyet csinálni a jelentéséből.

2011. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is szeretem ezeket a dalokat. Én azt mondom, a Bécsi munkásinduló, az Amuri partizánok, a Varsavianka, sőt még a Zengjük a dalt is beleférne.
2011. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Némelyik most még aktuálisabb,mint valaha,pld:


"Az országnak harmada éhen gebed,a szenny és por mossa szét testedet,éhhalálra itél ez a rendszer"

2011. febr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem azért nem szeretik,mert a román nemzetiséget nem szeretik. Azért nem,mert a román dallamvilág idegen a magyartól. Népdalkincsünk szinte mind erdélyi vagy csángó eredetű. Természetes,hogy hatott rá a román dallamvilág.

Előadni élvezhetően viszont nagyon kevesen tudják. Nem mindenki Sebestyén Márta,akit bárki szívesen hallgathat.

2011. febr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Azért nem,mert a román dallamvilág idegen a magyartól."


Óh, könyörgöm! Egy 6 éves iskolás honnan tudná már, hogy mi "idegen a magyartól", amikor már kisbaba kora óta hall a rádióból, tévéből internetről mindenféle eredetű zenét?


Te úgy állítod be, mintha már a magyar kisbabák is direkt árpádsávod mintájúra szarnák össze a pelenkát! Nevetséges!


Szerintem az a helyes, ha a gyereket már születése óta mindenféle kultúrális elemmel körbevesszük. Mikor felnő nem lesz tőle semmi sem "idegen természetű", nem lesz belőle turbómagyar, neonáci és vallási fanatikus, sokkal elfogadóbb, barátságosabb lesz.

2011. febr. 12. 15:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Mit gondolok a mozgalmi dalokról? Na ez jó kérdés!

Pont mostanában foglalkoztat ez a téma, az a korszak.


Szégyen ide, szégyen oda, de nem sokat tudok ezekről. Az a korosztály vagyok, aki még volt kisdobos, de már úttörő nem. De hogy ez a kisdobosság is miért volt, azt sose tudtam és sokáig nem is érdekelt. Az említettek közül csak a "Mint a mókust" ismerem, melyet afféle szimpla gyerekdalnak gondoltam. Családban sem volt ez téma. Mondhatni tiszta homályban éltem eddig, aztán most kezdek gondolkodni, hogy mi miért volt/van, stb. A politika világában is tisztára el vagyok tévedve, vagyis azon sem gondolkodtam eddig túl sokat.


A 6:3 című filmben hallottam először a bécsi munkásindulót. http://www.youtube.com/watch?v=vkKqyhbYAsI&feature=related

Azt gondolom róla, hogy nagyon dallamos, iszonyú jó énekelni! Teljesen a fejemben ragadt és szeretem dúdolgatni. Viszont fogalmam sincs a jelentéséről, arról sem, hogy mi volt ezen dalok jelentősége. Azóta többet meghallgattam, mind olyan dallamos. Miért?

2011. febr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én mindig arról álmodoztam,hogy egyszer majd újra nyitnak a gyárak és leadják a suli és a rendes rádiókba kötelezően a Munkásoké a jövő c. nótát.Az tetszik.
2011. márc. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!