Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólsz ahhoz, hogy Romániá...

Mit szólsz ahhoz, hogy Romániában 2.800 forint per gyerek a segíly, itt meg több tíz ezer?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 19:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

ma 20:53 Legalább lenne valami összefüggés a hozzászólásaidban, de nincsen!


"akinek nem inge, ne vegye magára"


Mit??? Azt, hogy pl: "Magam részéről megszüntetném ezt a fenemód nagy támogatást..." Ez általánosan érint mindenkit, akinek jár a pótlék, akkor hogyan ne vegyem magamra???


"csak annak szabadna gyereket vállalni aki képes magától felnevelni"


Hogy érted azt, hogy magától? Hány meg hány fiatal pár van, akiket segítenek a szülők. Nem csak az állambácsitól lehet segítséget kapni. Most akkor ők is hülyeséget csináltak szerinted?


"...amit a legtöbbször nem is a gyerekre költenek, és ez még tetézi a problémát"


Te vagy rá az élő példa.

2011. febr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem, aki megélhetésre "gyárt" gyerekeket, azzal féken lehetne tartani, hogy 2 vagy 3 gyerek után csak arra a 2 vagy 3 gyerekre kapja meg a pénzt, hiába van akár 20 gyereke is. Ha meg nem jár iskolába azonnal elvenném vagy lefelezném a pénzösszeget. Valami hasonló kéne véleményem szerint.
2011. febr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
61%

"A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:41" Köszönöm a kioktatást, ettől függetlenül két gyereket nevelek, saját céget vezetek, embereknek adok biztos megélhetést, havonta 800 ezret keresek meg rendesen leadózva, miközben beteg gyermekeket támogatok az alanyi jogon járó támogatásból, kiegészítve a saját fizetésemből, sőt még az állatmenhelyeknek is szoktam utalni nem keveset. Úgyhogy nem kell engem kioktatnod, nem a teljes támogatás megszüntetésére céloztam, csak bizonyos fokú csökkentésére, vagy ha úgy jobban hangzik átalakítására, hogy akinek van már 6 gyereke ne akarjon még többet, csak mert pénzt kap utánuk, a mi pénzünket, utána meg beadja mindet a bölcsődébe, óvodába, megigényli az ingyenes ellátást, neki meg nem kell foglalkoznia velük a lóvét meg költi magára. Feleségem óvónő, tudnék mesélni történeteket. Arra meg nem lehet alapozni hogy majd a szülők tartják el a saját gyerekeiket meg az unokáikat is. Először biztos háttér, utána a többi. Nekem 35 évesen lettek ikreim, feleségem 25 éves volt. Lekéstem valamiről? Attól meg ne félj hogy nem költök eleget a gyerekeimre. Majd a fele csak a játékokra megy el havonta meg a kívánságaikra. Amúgy meg lassan 5 évesek, és imádom őket. Bocs ha a válaszom most sem egyértelmű, akkor viszont már nem velem van a baj.

2011. febr. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Románia az akkora, de akkora példakép...
2011. febr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Mit szólsz ahhoz, hogy Romániában 2.800 forint per gyerek a segíly, itt meg több tíz ezer?"


Az, hogy a románok, ha a maguk egyszerű módszereivel is, de nem szaporítják direkt szánt szándékkal a cigányokat, mint idehaza. De sok hőbörgőnek most meg ez nem tetszik. Magyarország azért nem jó, mert szaporítja a cigányokat, Románia azért nem jó, mert az meg nem támogatja őket. A szlovák rendőrök szétverték a cigánytelepeket, nyilván ők meg ezért nem jók...Alapjában véve tökmindegy, csak valamelyik környező országot lehessen fikázni, közben a cigányok meg a zsidók ellepik egész Magyarországot, de nyilván célszerűbb a románokat meg a szlovákokat szidni. Ők a maguk eszközeivel tesznek a nemzetükért. Nem az ő hibájuk, hogy a mi vezetésünk olyan balf.sz hogy még szaporítja is a férgeket....

2011. febr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"Csak az szüljön gyereket,akinek biztos háttere van és fel tudja nevelni."


Azok az "okosok",akik ezt szajkózzák, arra nem gondolnak, hogy a biztos anyagi háttér nem biztos, hogy örökké tart? Pláne ebben az országban...Akár mikor lehet a jól kereső emberből munkanélküli.

Persze, akinek eleve nincs semmije,annak természetesen jobban tenné, ha várna, amíg anyagilag kicsit helyrejön,de mint mondtam,senki sem tudhatja, hogy a jóléte meddig tart.

Nehogy már a gyermekáldás is a csak jómódúak kiváltsága legyen!

Magyarországon magasak az adók, nehéz a megélhetés, megérdemlik azok ,akik manapság gyermeket mernek vállalni, hogy igenis normális támogatást kapjanak!

Egyébként mi az,hogy több tízezer?Ismered te a számokat ?Gyermekek után csak a családi pótlék jár, az 13000 Ft körüli összeg,egy gyermek után.Ez csak egy tízezres, egy fő után...

És segély,nem pedig segíly.

Pontosabban:családi pótlék ...

2011. febr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
45%

23:54

Adományozol...annak,akinek jónak látod.De ezen kívül még rengeteg rászoruló van, akiknek az a segély igen is sokat jelent.

Beadják az óvodába , bölcsödébe..Hát sajnos, mivel dolgozniuk kell.Úgy látszik, te megteheted , hogy otthon maradsz az agyonajnározott gyerekekkel.Más szülő meg dolgozni megy, a tiédnél jóval kevesebb fizetésért.Például az alkalmazottaid, gondolom, ők nem 800 ezreket keresnek...

2011. febr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Én egy szóval nem írtam hogy otthon vagyok állandóan. Azért egy komoly céget vezetni, irányítani, fejleszteni kell, ha életképes akar maradni. A feleségem van otthon, mert ő is így akarta. Annyi a megtakarításom már, hogy nem tud semmilyen válság tönkretenni, és a gyerekeim jövőjét sem. A dolgozóim pedig 200 ezer nettó körül kapnak, ők sosem panaszkodnak a gy.k.- val ellentétben. Év végén meg 1-2 millió prémium jár nekik fejenként. Az már havonta 400 ezer. Nagy szemét vagyok, nem igaz? Az enyémet le sem merem írni. Nem érdekel a rosszindulat, irigység, ehhez már hozzászoktam. Inkább azt kellene megvalósítani ami nekem is sikerült, beültetnék sok embert a helyemre egy hétre, kíváncsi lennék mennyi idő múlva menne csődbe a cég.
2011. febr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ma 13.24 -es nek.


Mehetek hozzád alkalmazotnak?Nek a takarítás is megteszi mint megélhetés de még oda se vesznek fel,mert pályakezdő vagyok.

Szívesen lennék inkább biztos anyagi háttérel már édesanya,nevelnék egy csöppséget és nem a segélyből.Hanem az összegyüjtött fizetésből.De nem így van mert nincs munkám és nem merek gyermeket-gyermekeket vállalni páromal.Nemhiném hogy bárkinek is lenne joga feltételekhez kötni a gyermekvállalást,hisz manapság egyetlen egy örök öröm a gyermek.És ne mindenkinek adatik meg a jó háttér.


De természetesen nem arra gondoltam Én se,hogy támogassuk az etnikumot aki a megélhetésért szül.


20/N

2011. febr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
A jó háttér nem feltétlenül megadatik, én is megdolgoztam érte amíg idáig eljutottam. De láthatod, én 40 éves vagyok már, te még csak 20. 30 éves korodra nem hiszem hogy nem érhetnél el egy olyan anyagi hátteret a pároddal hogy bármi akadálya lenne a gyerekvállalásnak. Akár hamarabb is. A lehetőség mindenki előtt megvan, az erőfeszítéseket siker szokta övezni legtöbbször. Én mindenkinek jót akarok, még ha nem is ezt veszik le sokan az írásaimból. Bízom abban hogy egyre több lesz a munkahely az országban, normális fizetéssel, és akkor rájönnének az emberek is hogy nem azokra az emberekre kellene haragudni, akik munkát biztosítanak.
2011. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!