Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólsz ahhoz, hogy Romániá...

Mit szólsz ahhoz, hogy Romániában 2.800 forint per gyerek a segíly, itt meg több tíz ezer?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 19:37
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

14.32 -es vagyok.

Persze lehetne hátterem 30 éves koromra,de hogy?

20 vagyok nincs munkám még kilátásba sem.Párom most 28 éves neki sincs kilátásban semmi,és szeretnénk már gyermeket és nem 10 év mulva.Mert ha belegondolsz Isten igazán akkor addigra Ő 38 éves lenne!Mennyi időt tölthetne a gyermekével?Amire a gyerek töltené a 18 -at adigra ő már nagypapa korba lép.


Nemhinném,hogy manapság ezt a kis örömet szabályozáshoz kellene illetve lehetne kötni.


Dolgoznánk mi mint az igás ló,de ha nincs mit akkor nem tudunk mit tenni,így meg sehova se jut az ember csak a minuszba.

2011. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Mint már írtam, én is 35 voltam amikor megszülettek az ikrek. Én nem érzem azt hogy bármiről is lemaradtam volna. Apám 71 éves, van egy 8 éves lánya meg egy 40 éves felesége. Nem kor függő dolgok ezek. Apám meg anyám kapcsolata teljesen megromlott a 40 évük alatt, elváltak tíz éve, anyunak is van egy élettársa, akivel jól megvan. Az élet sokszor kiszámíthatatlan. Na mindegy, többet már nem igazán akarok írni, mert a kérdező még zokon veszi, teljesen jogosan. Mindenesetre nekem furcsa ez a nagy kilátástalanság érzet a mai fiatalokban. Bízzatok a Fideszben, mindent megtesznek hogy legyenek munkahelyek.
2011. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Amúgy jó,hogy itt mindenki pénzben méri a gyereket...

"Csak azok vállaljanak gyermeket, akiknek jó anyagi hátterük van".Ez minden?Ez a legfontosabb,ami egy gyermeknek kell?Akkor vajon miért van a jómódú családból származó gyerekek között annyi magatartászavaros, depressziós és kitudja még miféle lelki bajtól szenvedő fiatal?Hiába flangálnak méregdrága rongyokba, teli vannak drága kütyükkel és még sorolhatnám, mégsem boldogok.De ez nem is csoda, hisz nem elég,hogy anyuciék megdobják őket pár tíz ezressel havonta, törődés, figyelem is kellene nekik ,de azt nem kapják meg,arra már nem jut idő a fene nagy karrier mellett.

És ott van a másik véglet is, sok jó és boldog ember nőtt fel szerényebb hátterű családban is.Mert megkapták a szüleiktől mindazt, ami igazán fontos és nem lehet pénzen megvásárolni.

És akkor még ott van az a tényező is, hogy a gyereknek is megvannak a sajátos igényei.Van gyerek, aki eleve olyan természetű, nincsenek nagy igényei, a másik meg olyan, hogy hiába nevelkedik milliárdos családban, sosem elég neki semmi.

Mindezt figyelembe véve teljesen felesleges hülyeség lenne a gyermekvállalást anyagi helyzethez kötni, ez egy idealista elképzelés, csak sajnos kevés olyan ember él a földön, akinek az élete, lehetőségei mindvégig teljesen ideális.

2011. febr. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Attól hogy valaki jómódú még nem azt jelenti hogy nem neveli a gyerekét normálisan. Vannak ilyenek is, de fölösleges általánosítani. A karrier építés pedig a gyerekek megszületéséig tartott, onnantól már csak fenn kell tartani. És igen, megkapnak mindent a gyerekeim, nem fogom őket csak azért rongyokban járatni, hogy szeressen az emberek többsége. Valóban nem pénzben kell mérni a gyereket, de amikor minden évben elviszi őket az ember egzotikus tájakra, világot látni, biztos szörnyű rosszat teszek velük. Mindenki a lehetőségei szerint neveli a gyerekét, a többi csak merő irigység. Igaz, azt mondtam már nem írok, de muszáj volt reagálnom.
2011. febr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Nem véletlen írtam a segély szót, ahogyan.Akik dolgoznak mellette, azok megérdemlik az x támogatást, de aki azért csinál gyereket, hogy kizárólag az utána járó pénzből éljen meg, az normális esetben a kövezetkő hónapban várhatná a postást....
2011. febr. 18. 09:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!