Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El tudnál -e képzelni egy...

El tudnál -e képzelni egy olyan életet, melyben függetleníted magad az államtól?

Figyelt kérdés
Mindent magadnak termelsz, amit nem tudsz cserélsz.
2011. febr. 16. 19:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

"nem vagy csak minimális mértékben vásárolnál így áfát is csak alig fizetnél. Munkahelyed nem lenne, ennéd amit megtermelsz, abból is ruházkodnál, építenél és a saját fádból készítenéd bútoraid."


Ha a mezőgazdaságból ennyire meg lehetne élni, mindenki csinálná. Volt kertem, elég nagy. Már bevetni sem érdemes...

2011. febr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is egy szinte teljesen önellátó lét az álmom. De azért jó néhány ember ezt már meg is valósította, sőt egyre többen lesznek, mert igencsak van jövője.
2011. febr. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"Ha a mezőgazdaságból ennyire meg lehetne élni, mindenki csinálná. Volt kertem, elég nagy. Már bevetni sem érdemes..."


Nekem meg van. És már miért ne lenne érdemes? Megenni kell nem eladni!

2011. febr. 17. 06:13
 14/15 anonim ***** válasza:

Nagyon jó lenne magunkat függetleníteni, de sajnos nem megoldható. Minden embernek becsületesnek kellene lenni, hogy ne kelljen a közrendre költeni, ha meg leosztják a szerepeket (te tehenet tartasz, te kutat fúrsz, te őrködsz, te a gyerekre vigyázol, te kapálsz stb.) ott már van egy Parancsnok, aki a szerepeket betartatja.


Ha teljesen függetleníteni akarnánk magunkat, akkor is csak az ősközösség szintjéig juthatnák. Az erősebb megöli a gyengét. Egy természeti katasztrófa megsemmisíti a termést és egyéb bajok lehetnek. :)


Az kellene megállítani a mi "civilizált" világunkban, hogy bárki visszaélhessen a hatalmával.

2011. febr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Lakatlan szigeten igen.
2011. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!