Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El tudnád képzelni, hogy Mo-n...

El tudnád képzelni, hogy Mo-n újra királyság legyen?

Figyelt kérdés

Ki lenne a király? Mi alapján választanánk ki az elsőt? és utána apáról-fiúra szállna a trón? A Szent Koronával koronáznák meg? Működhető rendszer lenne?

....

én úgy képzelem, hogy a parlament is működne, de a fő szó a királyé lenne


Szerintem ez nagyon érdekes téma, várom a válaszokat. :)


2009. júl. 23. 15:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
58%

Ilyen már nincs. Max keleten esetleg, Thaiföld, stb.

Nézd meg az Egyesült Királyságot, Spanyol királyságot, Svéd királyságot, stb, stb. Formaság az egész és a napi politikába semmi beleszólásuk sincs. Kirakatbohóc mindegyik.

21. században élünk.

2009. júl. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
61%

Simán elképzelhető :D

Főleg mégha a középkor törvényeket is visszaállítanánk (pl: a tolvajnak levágták a kezét) nem az lenne, hogy még a tulajdonost büntetik meg azért mert megvédte ami az övé.

2009. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
64%

15:43-nak, és ha tévedésből rossz embert gyanúsítanak és egy ártatlan embernek levágják a kezét??(mert előfordul ilyen)

Mit mondanak,hogy hoppá bocsi?

2009. júl. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
70%

A magyar mentalitáshoz a monarchia - min államforma - közelebb áll mint a köztársaság.

Eddig még mindegyik köztársasági elnöknek szembe kellett néznie azzal a problémával, hogy a honpolgárok - számukra sérelmes parlamenti, önkormányzati, vagy kormánydöntés ellen - hozzájuk fordultak jogorvoslatért.Ezért még a prezidenciális köztársaság is jobb megoldás lenne, mint a jelenlegi parlamentáris köztársaság.

A monarchia - ahol létezik - mindenütt sikertörténet. (Svédország, Hollandia stb.)

Bethlen Gábor, és Bocskay István - mindkettőjüknek felkinálták a Koronát - azért nem fogadták el, mert a magyar király csak katolikus, Szent Koronával megkoronázott, és az esztergomi érsek által felkent személy lehet, ők pedig reformátusok voltak.

2009. júl. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
58%
Nem! Soha de soha! Belegondoltál, hogy egy királyt nem lehet 4 évente leváltani, ha nem válik be? Egy-egy kormánynál így is alig várjuk a 4. év végét, ott meg akár egész emberöltőket érinthet egy-egy király regnálása, aztán az izgalom, hogy mi van, ha a fia is ilyen, stb.
2009. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%

MÉg jó, hogy a köztársasági elnökhöz fordultak jogorvoslatért, a kormánydöntések ellen! Mivel ő a legvégső megoldás, kihez kellett volna fordulniuk! Ez nem bizonyíték arra, hogy a magyar mentalitáshoz ez közelebb áll!

Amikor meg nyílt szavazás volt érvényben, tudod, hogy indokolták? Úgy, hogy "a magyarok őszinte lelkéhez nem férne hozzá a titkos szavazás"!!!

2009. júl. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
21%
Ez egy komoly kérdés? És a válaszok is komolyak? Tényleg itt tartunk? Akkor én megkérdezném, hogy ne gyógyítsuk-e a magas vérnyomást piócákkal?
2009. júl. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%
Első válaszoló vagyok és az utolsónak üzenem, hogy kár okoskodni mert a piócik igenis hasznosak ilyesfajta téren....
2009. júl. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Igen, én azt is szerettem volna 89-ben. Nagyon is!

Szebb lenne. Alkotmányos királyság, de én a mai parlamenthez nem is nagyon ragaszkodnék. A demokrácia csak illúzió a kisemberek számára.Tisztább lenne az autokratikus királyság.Akkor legalább tudjuk, ki a felelős a dolgokért.

2009. júl. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
*piócák
2009. júl. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!