Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Köztudottá vált, hogy a...

Köztudottá vált, hogy a 16%-os adóval az alacsony jövedelműekkel még jobban kitoltak. Az egyháznál már megtörtént a csökkenés kiegészítése,de a többi szerencsétlent ki fogja kárpótolni?

Figyelt kérdés
A legújabb kimutatások szerint az egykulcsos adóval 40% rosszabbul jártak -az APEH-nél megnézheted-a munkavállalók,40 % maradt az eddigi szinten,20% nagyon jól járt-Orbán,Kövér havi 400 ezerrel visz többet haza!!
2011. febr. 17. 07:21
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

10.47-nek!


Észrevehetted,hogy nem vagyok szici,kétdiplomás mérnők vagyok,részben külföldön dolgozom!Így meg tudom állapítani az MSZP,a FIDESZ hazugságait!


Nézd meg,a rokonaikat már teszik be a zsíros helyekre,Orbán,Balsai stb.Gondolkodjal egy kicsit,Néemeországban egy mínősített hegesztő 1.5-3 milliót keres,egy hegesztő szakmérnök 5 milliót!

2011. febr. 17. 11:54
 22/24 anonim ***** válasza:

"Orbán,Kövér havi 400 ezerrel visz többet haza!!"


Minimálbér és 1,5 millió Ft közötti éves jövedelemmel az adózók 30 százaléka rendelkezik, ám az ő általuk befizetett adó összege az összes adóbefizetésnek mindössze 6 százalékát teszi ki.


1,5 és 3 millió Ft között az adózók 29 százaléka adózik, 27,7 százalékal részesednek a teljes adóbefizetésből.


3 és 6 millió Ft közötti éves jövedelmet az adózók 11 százeléka teljesített, ezzel az összes adóbefizetés 32 százalékát ők adják.


6 millió Ft felett pedig mindössze az adózók 3,6 százaléka rendelkezett, ám befizetéseik az össz adókötelezettség 32,5 százalékát teszik ki.


Nem ártana figyelembe venni.

2011. febr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Szerintetek tudnak olyan politikusok eredményt elérni,akik az egyetemről kikerülve-a mostani kormány tagjairól van szó-rögtön a Parlamentbe kerültek,gyakorlat nélkül?A válsz egyerlmüen,nem!


Tanácsadói ott verik át őket,ahol akarják!Ki ez a Matolcsi?egyszer már bukott ő is,ilyeneket nem lenne szabad alkalmazni!

2011. febr. 17. 12:20
 24/24 anonim ***** válasza:

Gondolom te nem szeretnél szja-t fizetni. még 16%-ot sem.

Pedig így is a bérköltség 2/3-a az államnál landol. Szerinted kell lennie egy olyan rétegnek aki nem fizet semmilyen szja-t. Azt csak a dolgozók 40%-nak kell fizetnie? 60% adómentes minimálbéres? Közben persze szertnéd ugyanazt az egézségügyi ellátást mint aki ugyan ezért 20x annyit fizet? Szerintem pedig az adó %-osan igazságos. Az egészségügyi ellátásért, mivel az biztosítás és nem adó, mindenkinek forintra ugyanannyit kell fizetnie. Nem én közgyógyos munkakerülő vagy nyugger vagyok és nekem ingyen jár az a sz--r ami a másiknak havi 100 k-ért. Miért fizessem én ki más ellátását?

2013. ápr. 17. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!